Pratęstas neformaliojo vaikų švietimo programų finansavimas

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Švietimo ir mokslo ministrei Audronei Pitrėnienei patvirtinus pataisytą Neformaliojo vaikų švietimo (NVŠ) lėšų skyrimo ir panaudojimo tvarkos aprašą, nuo vasario 1 dienos bus pratęstas programų finansavimas.
Pasidomėjome, kaip Mažeikių rajone sekėsi įsisavinti NVŠ programoms skirtas lėšas.

Buvo suklaidinti

Dar 2015-ųjų pavasarį pasklidusi žinia apie tai, kad visų bendrojo lavinimo mokyklas lankančių vaikų neformaliajam ugdymui valstybė kiekvieną mėnesį skirs po 15 eurų, visuomenę iš pradžių nudžiugino.
Vėliau paaiškėjo, kad minimi pinigai tiesiogiai į tėvų pinigines neįkris – jais bus finansuojamos tik naujai parašytos, tvarkos apraše numatytus reikalavimus atitinkančios NVŠ programos. Tada kilo nepasitenkinimo banga.
Pasigesta informacijos, aiškumo bei laiko pasiruošti. Buvo ir neformaliojo švietimo įstaigų vadovus bei pedagogus kaltinančių balsų – esą šie bandydami pasipinigauti renka mokesčius už būrelius, nors kiekvienam vaikui po vieną būrelį finansuoja valstybė.

Rezultatus vertina gerai

Tokia yra priešistorė. Kad ir kaip būtų, trijų mėnesių laikotarpis, įvardijamas kaip eksperimentinis ar bandomasis, baigėsi.
„Iš tiesų labai skubėjome, tad gal kai ko ir nepadarėme iki galo, tačiau tvarkas įgyvendinome ir pavyko atlikti visus reikalingus darbus. Bendras darbas su NVŠ teikėjais davė rezultatų.
Papildomai užimti 1003 vaikai ir tai yra labai daug. Kad neturėjome tiek teikėjų, kiek buvome gavę pinigų, kitas klausimas“, – mintimis apie pasibaigusį laikotarpį pasidalijo Savivaldybės švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus.

Plačiau – antradienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto