Praūžusios liūtys Mažeikių rajone daug žalos nepridarė

Sekmadienį per Mažeikių rajoną praūžusi liūtis su žaibais ir perkūnija itin didelių bėdų nepridarė: „Santarvės“ turimais duomenimis, išversti keli medžiai, nulaužtos šakos, kai kur sutriko elektros energijos tiekimas, tad kai kurie kaimai liko be vandens. Žmonės nenukentėjo.


LIKO BE VANDENS
IR ELEKTROS
Daugiausiai nuostolių liūtis pridarė Pikelių kaime. Čia vėjas išvertė du medžius, nelikus elektros, sustojo ir išėjo iš rikiuotės vandentiekis. UAB „Mažeikių vandenys“ direktorius Pranas Trakinis vakar prieš pietus sakė, kad avarijos padariniai Pikeliuose dar likviduojami, tad žmonės kol kas neturi geriamojo vandens.
Sutrikus elektros energijos tiekimui buvo sustojęs vandentiekių darbas ir kituose kaimuose, bet bendrovės žmonės gedimus greitai sutvarkė.
Elektrą tiekiančios bendrovės „VST“ dispečerinio valdymo departamento vadovas Mindaugas Papečkys informavo, kad siaučiant škvalui Mažeikių rajone laikinai be energijos buvo likę 17 vartotojų. Šalinti stichijos padarinių buvo išsiųstos „VST“ operatyvinės brigados, tad elektros energijos tiekimas klientams buvo atkurtas kiek įmanoma greičiau.
APSEMTOS GATVĖS
Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Raimondas Ramanauskas informavo, kad jų tarnybos žmonės sekmadienį buvo iškviesti atlaisvinti kelio ruožą Laižuvos ir Laisvės gatvių sankryžoje: čia užvirto nulaužta medžio šaka.
„Šiaip viskas praėjo gana ramiai“, – džiaugėsi R. Ramanauskas.
Jau įprasta, kad itin gausiai palijus kanalizacijos nespėja nutraukti nuo gatvių vandens, tad kai kuriose miesto vietose jos virsta upėmis. Taip sekmadienį atsitiko ir Gamyklos gatvėje, vandenyje skendėjo namai Stoties ir Mindaugo gatvių susikirtime.
„Tokie potvyniai greit praeina – paprasčiausiai mūsų miesto kanalizacijos trasos nėra tokios galingos, kad iškart nutrauktų tokį didelį kiekį vandens. Ypač tai pasakytina apie kai kurias senamiesčio gatves“,– tikino P. Trakinis.
Seniūnijų, su kuriomis pavyko susisiekti, vadovai teigė, kad niekur didelių nelaimių nebuvo, pagalbos niekas nesikreipė.
LIETUS IŠGULDĖ JAVUS
Daugiausiai bėdų lietus ir vėjas pridarė ūkininkams ir sodininkams.
Auksūdyje ūkininkaujantis Antanas Tenys „Santarvei“ pasakojo, kad kai kur išguldytas vasarinis rapsas, nukentėjo ir žieminis, aukštesni kviečiai.
„Visų laukų dar nespėjau apžiūrėti, bet jau aišku, kad liūtis nepraėjo be pėdsako. Vėjas ir lietus ne visur buvo vienodas, tad kai kurie javai išliko stati. Drėgnokos ir dirvos. Jei būtų geras oras, šią savaitę būčiau pradėjęs kulti. Dabar reiks laukti, kol išdžius ir grūdai. Taip yra, nieko nepadarysi“, – neslėpė apmaudo ūkininkas.
Buknaitiškis Andriejus Virkutis taip pat apgailestavo, kad dėl tokių orų javapjūtė vėluoja jau visą savaitę – būdavo, kad kulti pradėdavo liepos 17 ar net 15 dienomis.
„Kiek mačiau, javai truputį išguldyti, bet tai dar nieko. Net bijau važiuoti apžiūrėti vasarinių ir žieminių rapsų laukų: kam be reikalo nervintis – vis tiek nieko nebepakeisi“, – sakė A. Virkutis.
PATARIAMA
BŪTI ATSARGIEMS
Liūtis be pėdsako nepraėjo ir sodų bendrijose, gyventojų sodybose: išlaužytos gėlės, išguldyti kai kurie kiti augalai. Lietus ir vėjas nudaužė dar nespėjusius prinokti vaisius.
„Iš mano pupų ir žirnių šiemet nieko nebebus, kai kur išplaukė ir mažesnės bulvės. Girdėjau, kad kaimynams vėjas išrovė kriaušę“, – pasakojo sodų bendrijoje „Vyšnia“ gyvenanti Deimantė.
Itin didelių medžių išvartų ar kitokių nelaimių kalbintieji sodų bendrijų pirmininkai tikino nepastebėję.
Meteorologai teigia, kad panašių gamtos išdaigų dar gali būti, tad žmonėms, išgirdus apie artėjančią audrą ar liūtį, patariama būti atsargiems, be reikalo nevaikščioti lauke, patiems nestovėti po aukštais medžiais ir nestatyti automobilių.
Kur nors išvykstant reikia išjungti elektros prietaisus, uždaryti langus. Pastebėjus nutrauktus elektros laidus, būtina informuoti elektros tinklų tarnybas.
Jokiu būdu jų neliesti – dėl tokio neapdairumo sekmadienį Pasvalio rajone žuvo žmogus. Apie artėjančią grėsmę taip pat reikėtų pranešti kaimynams ar kitiems nepažįstamiems.
Eltos nuotrauka.: Sinoptikai prognozuoja, kad liūčių šią vasarą Lietuvoje dar bus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto