Pražydėjusio jazmino šventė: apie meilę kūrybai ir bendrystės džiaugsmą

Purvaitiškiai žino, kad kiekvieną vasarą liepos mėnesį jų kaime vyksta šventė, turinti gal kiek neįprastą pavadinimą – Pražydėjusio jazmino šventė. Ji surengta ir praėjusį šeštadienį. Turi šis renginys ir tradicinę vietą – profesoriaus Igno Končiaus sodybą Purvaičiuose, kuria dabar rūpinasi jo anūkas Gintaras su žmona Virginija. Pavadinimą „Končėina“ gavusi sodyba tą liepos 15-ąją svetingai priėmė šventės dalyvius.

Kaskart per Pražydėjusio jazmino šventę „Končėina“ atgyja. Čia renkasi ne tik vietos žmonės, bet ir žlibiniškiai, jų svečiai ir visi, kurie nori patirti bendrystės džiaugsmą būdami kartu, pasiklausyti muzikos, susitikti su įdomiais žmonėmis: rašytojais, menininkais, muzikantais ir kt. Šį kartą šventės programoje buvo numatyta pristatyti fotomenininkės Teresės Šikšnelienės parodą „Ąžuolas“, į medžio darbų ekspoziciją pakvietė skulptorius Juozas Šikšnelis.

J. Šikšnelis – ne tik skulptorius. Jis – ir rašytojas, dar žinomas Raido Dubrės slapyvardžiu. Todėl šventės dalyviai ne tik turėjo galimybę pamatyti kūrėjo medžio skulptūras, įdomiai išraitytus medinius šaukštus, bet ir sužinojo, kaip „gimsta“ jo literatūros kūriniai, kuriems, kaip menininkas sakė, jis skiria rytą iki 10 valandos, o vėliau – jau į dirbtuves. Pokalbis su J. Šikšneliu apie literatūrą, knygas, apie kūrėjo būsenas ir mintis leido žmonėms pažinti šį rašytoją, jo kūrybą.
Savo ruožtu T. Šikšnelienė, pristatydama savo darbus, sakė: „Tai, kad aš fotomenininkė, manau, skambiai pasakyta. Šiaip visą gyvenimą buvau mokytoja, o fotografija galbūt mano genuose. Paroda gimė vyrui taip sumanius.“

Pražydėjusio jazmino šventė įvyko V. ir G. Končių, Žlibinų bendruomenės ir Žlibinų kultūros centro dėka – jie pagrindiniai organizatoriai.

V. ir G. Končiai džiaugėsi, kad jų sodyba kasmet sulaukia gausaus būrio svečių, kad žmonės turi progą pabendrauti, pasidalyti prisiminimais, o kartu ir sužinoti ką nors naujo. Šįkart – ne tik pažintis su minėtaisiais kūrėjais Šikšneliais, bet ir galimybė išgirsti kanklių meistro Alfredo Lučinsko pasakojimą apie šį instrumentą. Alfredo pasakojimą lydėjo Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos kanklininkų koncertas.
„Visų mūsų viduje – daug sąsajų su gamta. Ir tai ateina iš mūsų protėvių. Šiandien esame čia, „Končėinoje“, gamtos apsuptyje, ir jaučiamės lyg būtume kokioje neskubėjimo šventėje. Ir šį savaitgalį švenčių yra visokių – masinių, triukšmingų, bendruomeniškų, o ši – jauki, skirta bendrystei. Ačiū kanklininkams ir kanklių meistrui Alfredui, ačiū menininkams Teresei ir Juozui, ačiū Alinai (Alina Bružienė – Žlibinų kultūros centro direktorė – red. past.) ir, žinoma, Virginijai ir Gintarui, kurių sodyba visi čia džiaugiamės“, – kalbėjo į šventę užsukęs Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis.
Puikiai praleistas laikas kartu, gardžios košės ragavimas, smagūs pokalbiai darė Pražydėjusio jazmino šventę jaukią ir malonią. Sutarta – visi rinksis ir kitais metais.
Daiva Gerikienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto