Prekyba maistu „iš po skverno“ tebegyvuoja

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Atėjus pavasariui padaugėja ir turgaus prieigose, daugiabučių kiemuose nelegaliai prekiaujančiųjų maisto ir ne maisto gaminiais. Vieni gyventojai neįžvelgia nieko blogo ir tokią produkciją perka. Kiti į prekes „iš po skverno“ žiūri skeptiškai.
Prekybą kontroliuojančių institucijų atstovai savo ruožtu prašo gyventojų būti budriais ir turint galimybių fiksuoti bei informuoti apie tokius atvejus. Ypač rizikinga tokia prekyba maisto produktais.

Į „Santarvės“ redakciją kreipėsi skaitytoja ir išdėstė problemą apie Mažeikių mieste, ant šaligatvio tarp prekybos centrų „Lidl“ ir „Moneta 11“, vykstančią galimai nelegalią prekybą.
Pasak Vida prisistačiusios mažeikiškės, kiaušiniai, sūris, pienas, daržovės pardavinėjami antisanitarinėmis sąlygomis, tiesiog sudėti ant žemės.
„Greičiausiai šie pardavėjai, prekiaujantys jau už turgaus ribų, nemoka jokių mokesčių. Be to, iš kur žinoti, kokia to pardavinėjamo maisto kokybė?“ – problemą dėstė moteris.
Akyli mažeikiškiai papasakojo ir apie pastaruoju metu prie miesto didžiųjų prekybos centrų vis „išdygstantį“ prekiautoją rūkyta žuvimi.

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

12 Atsakymų į “Prekyba maistu „iš po skverno“ tebegyvuoja”

 1. Lina parašė:

  as neperku nei pieno,nei varskes is po skverno-kodel?vasara eidama i turgu maciau kaip moteriske paklause prekeives ar skani varske,ta atsake-paragauk,pirkeja nelabai suprato o pardaveja sako-na kisk ranka paimk truputi,kas cia atsitiks?ta maige,maige matyt nenorejo daug paimti,paragavo,nezinau ka sake,bet nepirko..pard.kuo ramiausiai uzsuko maiseli ir padejo prie kitu…negi sunku koki maza uzdara inda salia padeti su varske ,koki vienkartini sauksteli ir te ragauja zmones…kai nematai aisku dzin,bet is sono tikrai nekoks vaizdas buvo,o cia juk varske ne koks obuolys nenuplausi…

 2. shiushai parašė:

  Kai triesi kada savaite po tu suriu, tada ziuresim, ka sakysi.

 3. Vardas (privalomas) parašė:

  Netrukdykit Mazeikiui laikyti skaistybes izadu,jis dabar skaistykloje.Eile ten patekti didele

 4. shiusha parašė:

  tas suris taip vadinamas padetas ant zemes yra zymiai skanesnis ir sveikesnis uz ta graziai supakuota ir prekybos centruose padeta suri ar bet ka kitka. dziaugtumetes gave produktu is pirmu ranku

 5. irgi idomu parašė:

  Tai palaukit menesi-kita ir Mazeikis jau vel direktoriaus Mazeikiuose kur nors. ;)

 6. Runkelis parašė:

  Pardaviau pomidoru uz 5 eurus ,sumokejau 3 eurus muito.

 7. idomu parašė:

  O man idomu, kur dingo ponas Mazeikis?!Kodel nieko apie ji negirdet? Negi ir tas sausas is balos islips?!

 8. E.V. parašė:

  Aš seniai stebiuosi vietinės valdžios neveiklumu. Prekyba už turgavietės ribų – tiesioginis kelias į infekcinę ligoninę. Tvarka turi būti. Prekyba galima tik turgavietėse. Kai pažiūri ant laikraščio skiautės sudėtus namų gamybos sūrius ir pažvelgi į prekiautojo juodas, neplautas, juodomis panagėmis, rankas – apetitas sugadinamas visai dienai. Dar pavyzdys iš mano gyvenimo. Mano tolimi giminaičiai turi ūkį kaime. Augina bandą karvių. Porą kartų atsitiko taip, kad viena ar kita karvė susirgo, joms buvo duodami vaistai, todėl laboratorija nustatė piene kažkokių chemikalų ir kažkuriam laikui uždraudė supirkti iš jų pieną. Žmonės nepasimetė. Keliasdešimt litrų per dieną primelžiamo pieno jie išveždavo į miesto daugiabučių kiemus. O kad atsipirktų vežimas, šeimos galva į bidonus įpildavo vieną-du trilitrinius paprasto vandens. Tarp kitko, patys to pieno tuo metu nevartojo. Garantuoju, kad tokių pardavėjų apstu ir dabar. Ir jie vengia legalios prekybos.

 9. Vardas parašė:

  Perlenkta lazda su ta sanitarija. Nuo senų senovės žmonės, kad ir kiaules pjaudavo kieme, išdorodavo pasidėję ant durų ir braidydami po purvyną. Na ir ką viskas gerai, o dabar …

 10. Vardas (privalomas) parašė:

  bet kaip slyksciai atrodo tos babses kur pardavineja,tikros nevalos, ir kas gali is ju pirkt

 11. lolas parašė:

  Na dėl higienos ne man spręsti, aš ne specialistas ar čia gerai ar ne, bet tas balaganas už tugaus ribų tikrai akis bado. Lįskit mieliejį į turgaus vidų ir prekiaukit į sveikatą :)

 12. J parašė:

  Žmonės neišgyvena ir pardavinėja. Nepatinka nepirk. Kas tam obuoliui nutiks padėtam dėžėje ant žemės?
  Ir iš kur Jūs žinote, kad nelegaliai?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto