Premiją dovanoja kraštiečiui poetui

Ona Irena Marcinkevičienė kraštiečio knygos leidybai aukoja ne pirmą kartą. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Šiųmetė rašytojos Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos premijos laureatė Ona Irena Marcinkevičienė savo premiją dovanoja kraštiečiui poetui ir vertėjui Alfonsui Bukontui.
Šios lėšos bus skiriamos jo verstai knygai išleisti.

Išleis J. V. Gėtės „Augalų ir gyvulių metamorfozes“

Už rašytojos Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos atminimo puoselėjimą, labdaringos, altruistinės jos veiklos tęsimą rajono valdžia kasmet skiria 15 bazinių socialinių išmokų dydžio premiją. Šiemet tai 1 950 litų.
O. I. Marcinkevičienė „Santarvei“ pasakojo, kad nesiruošia imti nė cento iš šios premijos. Visi pinigai turėtų būti pervesti į kraštiečio poeto ir vertėjo A. Bukonto sąskaitą. Šie pinigai Židikų seniūnijoje gimusiam kūrėjui padės išleisti jo verstą knygą – Johano Volfgango Gėtės „Augalų ir gyvulių metamorfozės“.
„Jis mano klasės draugas, židikiškis, mes su juo bendraujame, atvažiuoja pas mane. Jis buvo prašęs manęs šios paramos, buvome sutarę, bet nemaniau, kad bus reikalinga tokia žvėriška suma,“ – verslininkė stebėjosi, kad išleisti knygą atsieina itin daug lėšų.
Be šios premijos, A. Bukonto knygos leidybai premijos laureatė anksčiau jau yra paaukojusi 2 tūkstančius litų. Tačiau abi šios dovanos sudaro tik pusę knygai išleisti reikalingų pinigų.

Apdovanos kovo 9-ąją

Kad I. O. Marcinkevičienė sulauks apdovanojimo ir premijos, paaiškėjo penktadienį, kuomet Savivaldybės taryba pritarė specialiosios komisijos sprendimui.
Rašytojos Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos premijos laureatės diplomas O. I. Marcinkevičienei bus įteiktas kovo 9 d. Židikuose.

3 Atsakymai į “Premiją dovanoja kraštiečiui poetui”

  1. vida parašė:

    nuostabus Jūsų sprendimas ,sveikatos mieloji p .Irena

  2. Vardas (privalomas) parašė:

    labai graži iniciatyva. ar anksčiau kuris nors iš laureatų pasielgė taip? ar tęsė labdarą?

  3. Puikus sprendimas parašė:

    „Aukos-lyg stebuklingos piliules, jos praturtina ir davusiji ir gavusiji“. O gavusiuju bus daug. Visi, kas patirs skaitymo dziaugsma .Aciu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto