Premjeras: išmokime gerbti visus Lietuvoje amžino poilsio vietą radusius žmones

ELTOS nuotrauka

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, artėjant Vėlinėms, kreipiasi į šalies savivaldybes, miestų ir miestelių, kaimų ir mokyklų bendruomenes, visus gyventojus, kviesdamas aktyviai dalyvauti tvarkant kapines.

„Artėja svarbus ir prasmingas, ypatingos rimties ir susikaupimo metas – Vėlinės. Ši iš amžių glūdumos atėjusi šventė paliečia kiekvieną iš mūsų. Tai tarsi ilgai lauktas ir kelias akimirkas tetrunkantis susitikimas su mus palikusiais artimaisiais, draugais, brangiais žmonėmis. Padėkoti už tai, kad jie buvo mūsų gyvenime, galime pastovėdami prie jų kapo, uždegdami žvakutes – gyvųjų ir mirusiųjų bendrystės simbolį“, – sako Premjeras.
Kaip pažymi Vyriausybės vadovas, kapų priežiūra turėtų būti ne vienadienis projektas, o tęstinė tradicija.
Lietuvos Respublikos žmonių palaikų laidojimo įstatyme numatyta, kad kapinių žemės sklypus iki 2017 m. sausio 1 d. savivaldybės privalo įregistruoti Nekilnojamojo turto registre Lietuvos Respublikos nekilnojamojo turto registro įstatymo ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka, teikiant pirmenybę į Kultūros vertybių registrą įrašytų kapinių žemės sklypų įregistravimui.
Iki 2016 m. sausio 1 d. savivaldybės privalo pagal Vyriausybės nustatytus reikalavimus sudaryti jų teritorijoje esančių veikiančių, riboto laidojimo ir neveikiančių kapinių sąrašus ir skelbti juos savo interneto svetainėje.
„Branginkime atminimą tų žmonių, kurie čia gyveno, kūrė, mokė vaikus, dirbo žemę, mylėjo ir puoselėjo Lietuvą“, – ragino Premjeras.
Kviesdamas aktyviai dalyvauti tvarkant kapines, A. Butkevičius paragino neskirstyti kapinių į lietuvių, rusų, žydų ar totorių, neskirstyti žmonių, gyvenusių įvairiais istoriniais laikotarpiais: „2018 metais švęsime Valstybės atkūrimo šimtmetį. Visi čia gyvenusieji buvo mūsų valstybės piliečiai, jos gerovės kūrėjai. Išmokime gerbti visus Lietuvoje amžino poilsio vietą radusius žmones, sutvarkykime ir jaukia šviesele pažymėkime apleistus, nelankomus kapus“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto