Premjeras: Lietuva sieks pasinaudoti visomis ESIF teikiamomis galimybėmis

EK vicepirmininkas Jurkis Katainenas mato galimybes Lietuvos projektams gauti Europos strateginių investicijų fondo lėšas. Roberto Dačkaus (LR Prezidento kanceliarija) nuotr.

Premjeras Algirdas Butkevičius priėmė Europos Komisijos (EK) pirmininko pavaduotoją Jurkį Kataineną, atsakingą už darbo vietų kūrimą, ekonominį augimą, investicijas ir konkurencingumą. Susitikimo metu daugiausia dėmesio buvo skirta Europos strateginių investicijų fondui (EFSI) ir jo įgyvendinimui, taip pat aptartas Baltijos šalių energetinis saugumas.

Mūsų šalies įdirbis geras

Kaip informuoja Vyriausybės spaudos tarnyba, A. Butkevičius pasveikino EK su greitu ir sklandžiu EFSI steigimo procesu. Premjero teigimu, EFSI įsteigimas turėtų paskatinti investicijas ir daryti teigiamą poveikį ekonomikos augimui ir darbo vietų kūrimui ES.
EK vicepirmininkas gerai įvertino Lietuvos Vyriausybės vykdomą ekonominę politiką ir paskatino toliau laikytis fiskalinės drausmės. J. Katainenas pažymėjo, kad vienas pagrindinių Europos Sąjungos politikos siekių – tapti dar patrauklesne globalioms investicijoms.
„Lietuva turi puikų įdirbį ir daug perspektyvų, plėtodama Europai ir regionui svarbius energetikos projektus“, –  sakė EK vicepirmininkas.

Lietuvoje išskirta 16 potencialių projektų

Ministras Pirmininkas pabrėžė, kad Lietuva suinteresuota įgyvendinti projektus, pasinaudodama visomis EFSI teikiamomis galimybėmis.
„Mūsų šalis išskyrė 16 potencialių projektų, kurie galėtų gauti šio fondo finansavimą. Iš jų didžiausią dalį sudaro aplinkosaugos ir energetikos efektyvumo projektai: daugiabučių ir viešosios paskirties pastatų renovavimas, gatvių apšvietimas, dujų jungtis su Lenkija (GIPL), kogeneracinės elektrinės, SGD terminalo projektas“, – vardijo jis.
Premjero A. Butkevičiaus teigimu, pradėta įgyvendinti Sumaniosios specializacijos programa suteiks stiprų postūmį moksliniams tyrimams ir eksperimentinei plėtrai.
Vyriausybės vadovas taip pat pažymėjo, kad EFSI turėtų ypatingą dėmesį skirti tiems strategiškai svarbiems nacionaliniams ir ES projektams, kurie mažiau patrauklūs verslui dėl ilgesnio atsiperkamumo laiko, pavyzdžiui, energetikos, transporto sektoriaus srityse.
Kalbėdamas apie energetinį saugumą, Ministras Pirmininkas pabrėžė, kad visų trijų Baltijos valstybių padėtis specifinė, nes šalys vis dar priklausomos nuo vieno elektros sistemos operatoriaus.
„Siekiame Europos Komisijos ir Europos Sąjungos valstybių paramos Baltijos šalių tikslui sinchronizuoti savo elektros sistemas su kontinentinės Europos tinklais. Tai bendras ES energetinio saugumo klausimas“, – sakė Premjeras A. Butkevičius.

Ypač daug dėmesio – įmonėms, kuriose dirba iki 3 tūkst. darbuotojų

ESIF fondo tikslas – užtikrinti ilgalaikį ES ekonomikos augimą ir konkurencingumą pasaulinėje rinkoje, naujų darbo vietų kūrimą.
Tikimasi, kad šis fondas paskatins investicijas į visai ES svarbius, bet mažai dėmesio iš privataus verslo sulaukiančius projektus energetikos, aplinkosaugos, transporto infrastruktūros, mokslo ir inovacijų srityse.
Planuojama, jog per trejus metus tai padės pritraukti 315 mlrd. eurų papildomų investicijų ir sukurti iki 1,3 mln. naujų darbo vietų visoje ES.
Europos strateginių investicijų fondas teiks paskolas, garantijas ir kitą paramą verslui, siekiančiam investuoti į strategiškai ir ekonomiškai svarbius projektus.
Ypač daug dėmesio bus skiriama įmonėms, kuriose dirba iki 3 tūkst. darbuotojų, stiprinant jų pajėgumą investuoti ir prisiimti riziką.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto