Premjeras susitiko su šimtukininkus, pasirinkusiais aukštąjį mokslą Lietuvoje

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius pirmadienį dalyvavo susitikime su šiais metais puikiai valstybinius brandos egzaminus išlaikiusiais ir studijas Lietuvoje pasirinkusiais studentais pirmakursiais.
„Visų pirma leiskite man pasidžiaugti, kad matau tiek daug jaunų žmonių, pasirinkusių studijas Lietuvoje. Sąmoningai nusprendę studijuoti čia, namuose, su aukščiausiais stojamaisiais balais įstojote į Lietuvos aukštąsias mokyklas“, – sakė Vyriausybės vadovas.

80 procentų projekto dalyvių pasilieka Lietuvoje

Pasak premjero, valstybės sėkmė priklauso nuo veržlių, atsakingų, ambicingų jaunų žmonių, o jos ateitis – nuo to, kaip ji geba pritraukti ir išlaikyti talentus – pritraukti jaunus žmones, turinčius idėjų ir užtektinai ambicijų tas idėjas įgyvendinti.
Vyriausybės vadovo teigimu, turima daug geros patirties su užsienyje studijavusiais jaunais žmonėmis ir programa „Kurk Lietuvai“, į kurią šiemet įsitraukė 24 nauji dalyviai. 2012–2016 metais prie projekto prisijungė 50 įstaigų ir institucijų, 84 dalyviai įgyvendino 110 projektų ir pateikė 350 pasiūlymų.
Labiausiai džiugina tai, kad 80 procentų projekto dalyvių pasilieka Lietuvoje, ketvirtadalis iš jų – viešajame sektoriuje.
Numatoma naujovė – šioje programoje galės dalyvauti ir Lietuvoje studijas baigę jaunuoliai.

Susitarta susitikti dažniau

Kaip pažymi Ministras Pirmininkas, Seimas pritarė Vyriausybės pasiūlytai aukštojo mokslo pertvarkai, kuri sudaro sąlygas pagerinti studijų kokybę ir jų ryšį su darbo rinka. Atsiranda galimybė įgyvendinti valstybės strateginį tikslą – specialistų rengimą sieti su rinkos poreikiais ir mūsų valstybės ekonomikos perspektyvomis. Tai reiškia, kad bus rengiama daugiau darbo rinkoje paklausių specialistų.
„Iškart galiu išsklaidyti nuogąstavimus dėl humanitarinių ir socialinių mokslų studijų finansavimo. Krepšelių šioms studijų kryptims nemažės. Kuriant ateities technologijų ir inovacijų ekonomiką, šių mokslų svarba tik stiprėja, nes jie brėžia visuomenei filosofinį, kultūrinį, istorinį ir moralinį vektorių, ugdo kūrybingas asmenybes“, – teigia premjeras.
Pasak Ministro Pirmininko, išsilavinę, ambicingi, idėjų kupini jauni žmonės reikalingi Lietuvai – valstybė turi jiems tai pasakyti ir parodyti.
Premjeras susitikime teiravosi apie pirmakursių lūkesčius, kylančius sunkumus, apsikeista nuomonėmis apie aukštąjį mokslą, studijas, egzaminų vertinimą, studentų mokymosi ir gyvenimo sąlygomis.
Sutarta, kad panašaus formato susitikimai, pagrįsti atviru ir gyvu pokalbiu, turėtų vykti dažniau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto