Prezidentė pateikė Premjero kandidatūrą ir įspėjo dėl Vyriausybės formavimo

Seimo narys Algirdas Butkevičius. Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.

Antradienio Seimo plenariniame posėdyje Prezidentė Dalia Grybauskaitė pateikė Seimui Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininko Algirdo Butkevičiaus kandidatūrą į Premjero pareigas.

Naudinga patirtis

„Gerbiamieji Seimo nariai, pasirašiau dekretą dėl Algirdo Butkevičiaus teikimo į Ministrus Pirmininkus ir vadovaudamasi Konstitucija teikiu Jums svarstyti jo kandidatūrą. Formuoti šešioliktąją vyriausybę siūlau Socialdemokratų partijos vadovui, nes būtent ši partija gavo daugiausia mandatų Seime ir vienintelė sugebėjo suformuoti daugumą“, – sakė šalies vadovė.
Prezidentė pažymėjo, kad su kandidatu į Ministrus Pirmininkus jai teko dirbti asmeniškai.
„Man einant finansų ministrės pareigas, Algirdas Butkevičius pirmininkavo Seimo Biudžeto ir finansų komitetui. Neabejoju, kad šio politiko patirtis bus naudinga užtikrinant ekonominį ir finansinį šalies stabilumą“, – pažymėjo D. Grybauskaitė.

Laukia išbandymas

Pasak Prezidentės, būsimajam Ministrui Pirmininkui teks suburti tokį Ministrų Kabinetą, kuris gebės veikti skaidriai, kompetentingai ir dirbti ne atskirų interesų, o visų Lietuvos žmonių labui.
„Socialdemokratų ir partijos lyderio pasirinkimas – skaidri ir atsakinga politika ar susitapatinimas su teisiamųjų suole sėdinčia partija – bus lemtingas visiems“, – tvirtino D. Grybauskaitė.
Šalies vadovės teigimu, pirmasis išbandymas netrukus – balsavimas dėl neliečiamybės panaikinimo nusikaltimais įtariamiems Seimo nariams.
„Politinė priedanga teisiamai partijai ir jos atstovams įkaitais paverstų ne tik pačius socialdemokratus, bet ir visą valstybę. Todėl tikiuosi, kad Algirdui Butkevičiui užteks principingumo, asmeninių ir dalykinių savybių teikti į ministrus tokius asmenis, kurie nekelia nei moralinių, nei profesinių abejonių“, – sakė D. Grybauskaitė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto