Prezidentė: svarbu, kad kuo daugiau sumanių lietuvių iš viso pasaulio į šią galimybių šalį sugrįžtų ne tik mintimis

Roberto Dačkaus (ELTA) nuotr.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, pirmadienį sveikindama Vilniuje vykstančio 6-ojo Pasaulio lietuvių ekonomikos forumo dalyvius, pabrėžė, jog kuo daugiau sumanių lietuvių iš viso pasaulio į šią galimybių šalį turi sugrįžti ne tik mintimis, ne tik žodžiais, bet ir darbais. Tai sudarys sąlygas Lietuvos ekonomikai, demokratijai ir pilietinei visuomenei atskleisti visą savo potencialą.

Šiandienos Lietuva –  galimybių šalis

„Sugrįžę į Vilnių iš viso pasaulio, Jūs esate Lietuvos pasididžiavimas. Jūsų sėkmės istorijos liudija, kokius talentus užprogramuoja, įkvepia ir užaugina mūsų šalis. Taip, siekdami maksimaliai išnaudoti savo galimybes, daugelis baigėte užsienio universitetus, dirbate tarptautinėse kompanijose, įsikūrėte svetur. Tačiau daug pasiekti Jums padėjo ir lietuviškos šaknys – pasaulėjauta, charakterio savybės, išsilavinimas.
Būtent apie išsilavinimą, apie jo pritaikymą globaliems ekonomikos poreikiams vyksta šiųmečio forumo diskusija. Visi sutinkame, kad Lietuvos švietimo samprata turi būti orientuota į sėkmingos ir laimingos asmenybės ugdymą“, – forumo dalyviams sakė valstybės vadovė.
Prezidentė pažymėjo, kad šiandienos Lietuva yra galimybių šalis. Vis daugiau žmonių patiki savo galimybe įgyvendinti sumanymus, imtis verslo, daryti įtaką politikai. Vis daugiau investuotojų atsigręžia į lietuvių idėjas ir darbuotojus. Todėl Lietuva yra vieta, kur galima įgyvendinti drąsiausias savo svajones.

Forumo tema – švietimas

Sostinės konferencijų centre „Radisson Blu Hotel Lietuva“ vykstančiame pasaulio lietuvių ekonomikos forume bus diskutuojama svarbiausiomis Lietuvai temomis. Renginį tradiciškai globoja Prezidentė D. Grybauskaitė.
Šiemetiniame forume dalyvauja daugiau kaip 250 Lietuvos ir lietuvių kilmės verslininkų bei savo sričių specialistų iš viso pasaulio. Renginio metu bus pristatyta per 15 įvairių naujų socialinių projektų ir iniciatyvų.
Pasaulio lietuvių ekonomikos forumo tikslas – įtraukti pasaulio lietuvius, verslininkus, ekonomistus, politikus ir mokslininkus į Lietuvos ekonominį gyvenimą, stiprint i jų ryšius su Lietuva, paskatinti juos vystyti verslą mūsų šalyje, pritraukti investicijas.
Svarbiausia šeštojo pasaulio lietuvių ekonomikos forumo tema – švietimas, kuri yra glaudžiai susijusi su ekonomika.
„Vis daugiau kalbame apie žinių ekonomiką, verslą, kuris remtųsi naujosiomis technologijomis. Tačiau kiek tai siejame su švietimu? Galbūt mums laikas iš esmės reformuoti švietimo sistemą Lietuvoje? Tikimės, kad šio forumo metu kursime idėjas, kurios bus naudingos ne tik Lietuvos ekonomikai, bet ir švietimo sistemai“, – sako Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Valdas Sutkus.

Diskutuos žinomi ekspertai

Jau tradiciniame renginyje švietimo temomis diskutuos Lietuvoje ir pasaulyje žinomi ekspertai: edukologė Austėja Landsbergienė, KTU gimnazijos direktorius Bronislovas Burgis, medicinos mokslų daktaras Feliksas Bukauskas, pedagogė Foreli Kramarik ir VšĮ „Sėkmės mokykla“ įkūrėjas Nerijus Buivydas.
Ekonomikai ir verslui atstovaus Lietuvos-Kanados verslininkas Stasys Kuliavas, „Garrick Advisory“ generalinė direktorė ir urbanistinio planavimo specialistė Eglė Garrick bei Lietuvos- Izraelio prekybos rūmų įkūrėjas ir vadovas Len Judes.
„Darni ekonomikos plėtra – visų mūsų tikslas. Tačiau tam, kad to pasiektume – turime pradėti nuo pačių pradžių. Kaip turi būti ugdomi mūsų vaikai darželyje, kad turėtų noro mokytis mokykloje? Kokie dalykai svarbiausi besiformuojančioms asmenybėms mokykloje? Kaip turi pasikeisti universitetai, kad ruošiami specialistai būtų konkurencingi darbo rinkoje? Tikimės į šiuos klausimus atsakyti ir pateikti konkrečius pasiūlymus“, – sako V. Sutkus.
Renginį remia Užsienio reikalų ministerija, VšĮ „Versli Lietuva“. Forumo draugai – „Global Lithuanian Leaders“, VšĮ „Investuok Lietuvoje“. Forumo organizacinis partneris – „Via Conventus“, informaciniai partneriai.

4 Atsakymai į “Prezidentė: svarbu, kad kuo daugiau sumanių lietuvių iš viso pasaulio į šią galimybių šalį sugrįžtų ne tik mintimis”

 1. jo parašė:

  IR ką pasiūlysit gryžusiems į Lietuvą? Dirbti už minimumą ir mokėti didžiulius mokesčius? Ir gyventi skurdžiaus gyvenimą? Mums rūpi mūsų vaikų soti ir laiminga ateitis,o Lietuvoje to kurti neįmanoma!

 2. Jonis parašė:

  Nu as suprantu kad blonde bet nu ant tiek jau…….

 3. juzis parašė:

  kol tu busi prezidente ,ne vienas emigrantas negris i Lietuva ,nes tai nualinta ,vagiu ,be teisetvarkos ,neturincios zmogaus teisiu ir labiausiai skurstanti salis

 4. vile parašė:

  nebukit naivus , kas gerai isitaise , tas jau negris , nereikejo isvyti , juk jau P Grybauskaitei valdant bene daugiau isvyko ivairiu profesiju zmoniu.Paziurekime ir tie didziausi patriotai senais laikais isvyke juk itoki roju gali dar grizti ir ta miela tevyne myleti is arti , ar grizta?, jei , kas ir grizta , apsizvalgo , kad tuoj mokesciu susnes kulturinis gyvenimas nebent 3 didziuosiuose miestuose dar siek tiek , o ko cia grizti? , jei jau apsigyveno pradejo vaikus mokinti kita kalba , patys turi darbus, todel ROJUS LIETUVOJE mano nuomone nebenusimato, tik baugu , kad dar gali buti blogiau

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto