Prezidentui Valdui Adamkui įteiktas Seimo apdovanojimas

Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Olga Posaškova).

Seimo apdovanojimą – Aleksandro Stulginskio žvaigždę – parlamentas įsteigė Steigiamojo Seimo ir Lietuvos Respublikos paskelbimo 100-ųjų metinių proga ir siekdamas pagerbti iškilią Aleksandro Stulginskio asmenybę. Šiuo apdovanojimu siekiama įvertinti Lietuvos ir užsienio fizinių ir juridinių asmenų laimėjimus ir indėlį, puoselėjant parlamentarizmo, demokratijos ir valstybingumo idėjas.

Įvertino nuopelnus ir politinę kultūrą

Šiais metais Seimas nusprendė antrojo Lietuvos Prezidento Aleksandro Stulginskio žvaigžde apdovanoti Prezidentą V. Adamkų ir Jungtinių Amerikos Valstijų senatorių Ričardą Džozefą Durbiną (Richard Joseph Durbin).

Pasak parlamento vadovės Viktorijos Čmilytės-Nielsen, Lietuvai tampant Vakarų pasaulio dalimi, ypatingas vaidmuo teko Prezidentui V. Adamkui.

„Čia svarbūs ne tik Prezidento reikšmingi nuopelnai derybose dėl euroatlantinės integracijos. Mano manymu, ne mažiau svarbu ir tai, kad Prezidentas Valdas Adamkus savo pavyzdžiu rodė ir rodo, kaip veikia vakarietiška politinė kultūra, sustiprinta asmenybės žavesio ir inteligentiškumo“, − pranešime žiniasklaidai cituojama Seimo Pirmininkė.

Prezidentas Gitanas Nausėda pažymėjo, kad būdamas politikoje V. Adamkus visada išliko žmogumi, kuris išlaikė aukštą moralumo standartą.

„Pirmiausia jūs esate žmogus, kuris atjaučia, kuris supranta, kuris pergyvena, kuris piktinasi dėl neteisybės, o tik vėliau jau esate tas, kuris rūpinasi bendruomeniniais visos valstybės reikalais“, − kreipdamasis į Prezidentą V. Adamkų, kalbėjo G. Nausėda.

Aleksandro Stulginskio žvaigždės steigimo iniciatorius Viktoras Pranckietis ceremonijoje kalbėjo, kad V. Adamkus yra žmogus, kuris lėmė daugelį įvykių mūsų šaliai. Jis priminė, kad apdovanojimas skirtas pagerbti ne tik asmenims, kuriems įteikiami apdovanojimai, bet ir A. Stulginskio asmenybę.

Aleksandro Stulginskio žvaigždės skyrimo komisijos pirmininkas Antanas Vinkus pasidžiaugė, kad mūsų tauta turėjo išskirtinę galimybę visą dešimtmetį didžiuotis savo lyderiu, betarpiškai pajusti aukštos politinės bei dvasinės kultūros, tolerancijos valstybės vadovo dvasią.  

Vienas iš svarbiausių įvertinimų

Šio apdovanojimo laureatas Prezidentas V. Adamkus tvirtino esantis išskirtinai pagerbtas sprendimo skirti jam ir Jungtinių Amerikos Valstijų senatoriui Ričardui Durbinui Aleksandro Stulginskio žvaigždės apdovanojimą, dėl to esąs giliai sujaudintas.

„Dėkoju už garbingą apdovanojimą, kurį laikau vienu iš svarbiausių savo gyvenime, − priimdamas Seimo apdovanojimą sakė Prezidentas. – Šis įvertinimas skiriamas už parlamentarizmo, demokratijos ir valstybingumo idėjų puoselėjimą. Jeigu mano darbai šiandienos piliečio akyse buvo būtent tokie, vadinasi, esame bendraminčiai. Visą sąmoningą gyvenimą, pradedant paauglio dalyvavimu antinacinėje rezistencijoje ir baigiant šiandieniniais susitikimais su Lietuvos ir pasaulio žmonėmis, stengiausi dirbti savo valstybei. Visą gyvenimą visomis galimybėmis siekiau, kad Lietuva būtų laisva, demokratiška ir europietiška.“

Pasak jo, panašūs lūkesčiai lydėjo ir Steigiamojo Seimo pirmininko Aleksandro Stulginskio darbus.

„Aleksandro Stulginskio žvaigždės šviesoje nuoširdžiai linkiu, kad Lietuva tokia ir išliktų visais laikais, visose istorinėse situacijose, tokia, kokia yra šiandien, prisidėdama prie laisvės ir tiesos gynimo, kokia ji ir šiandien ukrainiečiams ir viso pasaulio žmonėms sakydama: „Už jūsų ir mūsų laisvę!“ − savo kalboje linkėjo V. Adamkus.
Parengta pagal Seimo Ryšių su visuomene skyriaus pranešimą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto