Prie konteinerių dygsta šiukšlių krūvos

Šalia naujos šiukšlių krūvos jau metamos ir buitinės atliekos. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Mažeikiškiai piktinasi gatvėse šalia šiukšlių konteinerių suverstomis ne buitinėmis atliekomis, kurių komunalininkai išvežti neskuba.

Situacija kartojasi

Ši šiukšlių krūva buvo užfiksuota prie Saulės skersgatvyje esančių atliekų konteinerių. Apie tokią netvarką pranešė netoliese daugiabutyje gyvenanti moteris. Prie tos šakų, pernykščių lapų, žemių krūvos anksčiau buvo ir baldų, bet žmonės juos išsinešiojo.
Mažeikiškė įtaria, kad tas ne buitines atliekas suvertė kažkuris iš aplink esančių individualių gyvenamųjų namų gyventojų, nes daugiabučių gyventojai tokių atliekų neturi.
Miesto seniūnas Šarūnas Armonas tikino, kad panaši situacija buvo prieš keletą savaičių: tuomet atliekos buvo išvežtos, dabar situacija vėl kartojasi.
„Ten yra jau naujas šiukšlynas, gal dabar mūsų žmonės jau jį išvežė arba veža. Ten ta netvarka yra nuolat“, – situaciją komentavo seniūnas.
„Santarvės“ žiniomis, praėjus dviem valandoms po pokalbio su seniūnu, šiukšlynas dar buvo nepaliestas.

Eikvojamos lėšos

Š. Armonas nenorėjo sutikti, kad tas atliekas sunešė aplink esančių individualių namų gyventojai.
„Nelabai aišku, čia gali būti ir iš kitų aikštelių. Negalima taip sakyti. Praėjusį kartą buvo vienaip, dabar yra kitaip“, – mįslėmis kalbėjo seniūnas.
Jo teigimu, prie Savivaldybės baigiamas įkurti viešosios policijos skyrius, tada bus galima už tokį neleistiną šiukšlių išmetimą skirti baudas.
„Kitaip neišeina. Reikia vieną antrą nubausti ir apie tai paviešinti“, – piktinosi miesto vadovas.
Š. Armono teigimu, tokių atvejų mieste ne vienas: taip būna Pavasario, Gamyklos, Taikos, Draugystės gatvėse, – žmonės įsigudrina ten išmesti ir sofas, kitokius baldus.
„Žmonės teršia savo miestą. Juokais sakau, kad paimsim šunį ir atseksim. Žmonės yra… nenoriu sakyti to žodžio… netvarkingi, blogesni už „bomžus“. Galvoja, kad šakas iš savo kiemo jie gali suversti prie gatvės“, – kalbėjo seniūnas.
Jis paaiškino, kad tokius šiukšlynus seniūnija turi išvežti savo lėšomis: reikia samdyti transportą, gaišta laiką darbininkai, ir visa tai daroma iš visų mūsų, mokesčių mokėtojų, pinigų.
„Ne valdžia kalta, kad žmonės šiukšlina. Laisvės gatvėje kas darosi, Žemaitijos gatvėje akmenukus šluojame nuolat. Važiuok ir važiuok. Teršia miestą ir tau, ir man, ir užsieniečiams, ir pagaliau kaimynui“, – situaciją komentavo Š. Armonas.

Renka kartą per savaitę

Bendrovės „Mažeikių komunalinis ūkis“ direktorius Andrius Noreika informavo, kad mieste esantys atliekų konteineriai tuštinami kiekvieną dieną. Mieste išmestos padangos, stambiagabaritės atliekos – baldai, šaldytuvai, pagal sutartį su Telšių regiono atliekų tvarkymo centru, išvežamos kartą per savaitę, dažniausiai ketvirtadieniais arba penktadieniais, į stambiagabaričių atliekų aikštelę Algirdo gatvėje.
Pagal sutartį su miesto seniūnija, kiek leidžia pinigėliai, komunalininkai stengiasi apvažiuoti miestą ir išvežti kitokias ne buitines, prie konteinerių paliktas atliekas: šakos naudojamos biokurui arba su visomis žalienomis vežamos į Dargių kompostavimo aikštelę.

Padangos priimamos nemokamai

Nei baldų, nei padangų, nei lapų ar šakų prie konteinerių negali būti, nes tai yra nusižengimas atliekų tvarkymo įstatymui, taisyklėms, bet, A. Noreikos žodžiais, taip yra jau daugelį metų, ir tai tęsiasi, o paskui visi ieško, iš kur gauti pinigų, kad viską sutvarkytų.
„Šakos, baldai – dar dar, bet man nesuvokiama ir didžiausias absurdas yra padangos: juk tai ne dviračio padangos, o automobilių. Juk žmogus važiuoja kiekvieną dieną, tad nuvežei jas į aikštelę Algirdo gatvėje ir nemokamai atidavei. Visos sąlygos sudarytos, bet vis tiek darom kažkaip kitaip…“ – stebėjosi A. Noreika.

8 Atsakymai į “Prie konteinerių dygsta šiukšlių krūvos”

 1. lina parašė:

  pritariu 1-jau tie akmenukai vargo vakariene…nuslaveme,sutvarkeme ,siuksles surankiojome-ateini kita diena vel tas pats,tiesiog nusvirsta rankos,vaikai svaido juos,pabangyk sudrausminti,tada teveliai kai atsakys tau…o siuksles,kazkodel svaidosi salia siuksliniu…matyt dauguma nepataiko i jas?kol patys neismoksime nesiukslinti,niekada nebus tvarkos mieste.

 2. Laima parašė:

  Kaip gali nebūti lėšų????? Tai už ką visi miesto (daugiabučių) gyventojai moka po 9 Lt 46 ct ??? Ar tik ne už aplinkos tvarkymą????

 3. klasika parašė:

  Kklasikinė situacija „nėra lėšų“. Nedaug tų Mažeikių tesimato iš trečio aukšto. Kiek akis užmato, tiek ir lėšų. Ką padarysi. Krizė. Lėšomis nesninga. Lėšų sausra. O centrinėse gatvėse kelkraščių žvyras gali palaukti ir kitų sezonų. Arba rinkimų.

 4. Vardas (privalomas) parašė:

  Gana išsikalinėt, kad nėra pinigų. Dar labiau nėra noro organizuot darbus. Jau mat guodžiasi ir Žemaitijos gatvės porenovacinių skverelių akmenukais, kad juos šluot reikia. O kas liepė suprojektuot tokią dangą? Ateis laikas teks nukritusius medžių lapus iš tų akmenukų rankiot, šiukšles. Su šluota brauks – pažirs visi akmenai į visas puses… Ot tai bus:) Ką dabar daryt, kad logikos nebuvo kai reikėjo, nėra ir dabar, svarbu tik gražiai suokt – mes išvežam, mes tvarkom, šluojam, valom. Ir vežkit, tvarkykit, toks jūsų darbas, už atliekų tvarkymą sumos didėja, tai ir turit tvarkyt, tik tai daryt našiau reikia.:)

 5. Laima parašė:

  Ir dar labai nervina, žiauriai dulkinas miestas. Gali grazinti gražiausiomis plytelėmis gatves, bet jei purvas ir dulkės visur, atrodo negražiai. Ei komunalininkai, kada šluotas į rankas paimsit???

 6. Vardas (privalomas) parašė:

  Sutinku su komentatoriais ir nepudrinkit smegenų,kad baldai įšvežami kas savaitę. Ponas Seniūnai, kada pradėsite pjauti žolę prie Sodų 12 namo.Atvažiuokite ,pasižiūrėkite kas dedasi. Apie visus namus apipjauna, o Sodų 12 kiemas metų metais nepjaunamas. Kokia darbų kokybė kur ir nupjauna.Kur kliuvo kur nekliuvo.Kas už tai atsakingas.

 7. Darius parašė:

  Ne pinigu nera ,o darbo nasumas kaip Graikijoj,kai kurie darbininkai dirba tokiu tempu kaip per suriko nuotykius ,po puse kastuvo ir daugybe ‘perekuru’

 8. Baisu parašė:

  Koks baisus mūsų miesto veidas: ne tik šiukšlių krūvos ar gatvės amžinai duobėtos, bet ir žali plotai apžėlę, kai kur žolė jau iki kelių. Trūksta tik erkių tuose brūzgynuose…Tik prie pagrindinių gatvių apsitvarkoma, o paeikite gylyn į daugiabučių kiemus. Tai negi namo gyventojai su savo žoliapjovėm ir dalgiais turi šienaut? Ir vėl viską turim daryti patys…juk kaip visada-pinigų nėra, o gyventojai turi būti visuomeniški ir sąmoningi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto