Prie metų slenksčio – apie darbus ir galimybes

Skaičiuojamos paskutinės 2023-iųjų dienos. Apmąstoma, ko pasiekėme per šiuos metus, kokius darbus tik įpusėjome ir tęsime ateinančiaisiais. Vertiname, planuojame, džiaugiamės pasiekimais, praeityje paliekame praradimus ir nesėkmes.

Kalendorius greitas, dienos, savaitės ir mėnesiai keičia vienas kitą, todėl kiekvienam svarbu turėti savo ramybės salelę – vietą ar veiklą, kur galima atsipalaiduoti, atgauti jėgas, pasisemti optimizmo.
Naujiesiems artėjant, apie visa tai kalba Mažeikių rajono savivaldybės vadovai – merė Rūta Matulaitienė, vicemerai Kristina Juškevičienė, Eimantas Salatka, Živilė Undraitienė ir Savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Kekytė, atsakydami į keletą klausimų, kurie aktualūs ir ties metų sandūra, ir visais 2024-aisiais.

 1. Kokį didžiausią išbandymą teko įveikti šiais metais? Ar rezultatai džiugina?
 2. Kokį šiemet atliktą darbą laikote svarbiausiu ir naudingu daugeliui mažeikiškių?
 3. Ką planuojate kitiems metams ir ko imsitės pirmiausia?
 4. Kas po sunkios dienos ar savaitės padeda atgauti jėgas, teikia išskirtinio malonumo?

Rūta MATULAITIENĖ:

 1. Didžiausias šių metų išbandymas, be abejo, – rinkimai į savivaldybių merus. Politikoje nesu naujokė: buvau praėjusios kadencijos Mažeikių rajono savivaldybės tarybos narė, kurį laiką ėjau mero pavaduotojo pareigas. Rimtai galvojau, daug svarsčiau – ryžausi kandidatuoti. Rinkiminė kampanija, įtempti pirmieji darbo mėnesiai, atsakomybė, rūpinimasis kiekvienu ir dar daug daug visko, tačiau tai, kas pasiekta, džiugina.

 2. Svarbiausias darbas šiemet – tai sporto ir pramogų centro, kurio taip laukia gyventojai, statyba. Daug padaryta: pakeistas adresas – centras bus statomas toje pačioje vietoje, kaip ir planuota, pakoreguotas techninis projektas, perskaičiuota sąmata. Toliau laukia kiti darbai.

 3. Prioritetu ir kitiems metams išlieka sporto ir pramogų centro statyba. Sugrąžinus ankstesnį adresą ir pakoregavus techninį projektą, kitąmet nedelsiant bus pradėtos vykdyti rangos darbų viešojo pirkimo procedūros, ieškoma finansavimo šaltinių.
  Taip pat kiemų ir kelių tvarkymas – ši sritis yra viena iš pagrindinių ir tokia liks, kol bus sutvarkyti visi probleminiai.

 4. Nors darbui tenka atiduoti didelę dalį savo laiko, patirti ir šilta, ir šalta, visada žinau, kad, užvėrusi kabineto duris, grįšiu į namus, kur laukia šeima. Čia jaučiu supratimą, paramą ir meilę. Padeda atsikvėpti, atgauti jėgas buvimas kartu, kasdieniai buities darbai.
  Kartais geriausias poilsis ir išskirtinis malonumas – galimybė pabūti ramybėje, tyliai, be šurmulio, su knyga rankose.

Kristina JUŠKEVIČIENĖ:

 1. Didžiausias išbandymas šiemet buvo priimti sprendimą iš verslo sektoriaus, kuriame dirbau 22 metus, jaučiausi gerai, saugiai, sukaupiau nemažai patirties, ateiti dirbti į viešąjį sektorių.
  Pokyčiai profesiniame kelyje atvėrė naujų galimybių, suteikė naujos patirties. Įvertinus 8 mėnesių darbą savivaldoje, rezultatai išties džiugina.

 2. Svarbiausiu šių metų atliktu darbu įvardyčiau Sveikatos apsaugos ministerijos inicijuotą reformą, kurios metu mūsų rajone įkurtas Sveikatos centras. Šio centro įkūrimas leis rajono gyventojams greičiau gauti jiems reikalingų sveikatos paslaugų, greičiau patekti pas reikiamus specialistus, paslaugos turėtų būti kokybiškesnės.

 3. Naujais metais didžiausias dėmesys bus skiriamas Regioninės Mažeikių ligoninės paslaugoms išplėsti, ligoninei modernizuoti, tam panaudojant Sveikatos apsaugos ministerijos skiriamas tikslines lėšas, kurios viršija 3 mln. eurų.

 4. Po darbų labiausiai atsipalaiduoti padeda pasivaikščiojimai gryname ore, filmų žiūrėjimas.

Živilė UNDRAITIENĖ:

 1. Šiais metais man didžiausias išbandymas buvo prisitaikyti prie itin dinamiško darbo bei perprasti savivaldos sistemą. Rezultatai džiugina, nes matau, kad mano pastangos padeda išspręsti visuomenei svarbius klausimus.

 2. Svarbiausia šiemet buvo užtikrinti, kad mūsų mieste vykstantys renginiai ne tik paįvairintų kultūrinį gyvenimą, bet ir būtų kokybiški.
  Per šį laikotarpį ėmėmės iniciatyvų, skatinančių kultūros centrų verslumą. Stiprus kultūros sektorius yra svarbus ne tik kultūrai, bet ir ekonomikai. Tad šie pokyčiai prisidės prie turtingesnio ir dinamiškesnio Mažeikių rajono gyvenimo.

 3. Kitiems metams turime daug planų, ypač skirtų smulkaus verslo skatinimui. Taip pat sieksime dar didesnio bendradarbiavimo su bendruomenėmis, nes tik betarpiškai bendraudami galime žinoti, kokiomis bėdomis gyvena visuomenė, kur labiausiai „skauda“ ir kaip greičiausiai galime padėti.

 4. Po sunkios dienos ar intensyvios savaitės atgauti jėgas man padeda artimas ryšys su šeima ir draugais.

Eimantas SALATKA:

 1. Kaip ir kitiems politikams, didžiausias išmėginimas šiais metais buvo savivaldybės mero ir tarybos rinkimai.
  Rezultatai tikrai džiugina. Pirmiausia susiformavo darbinga komanda, kuri rinkimų metu sustiprėjo, suderino savo darbą. Rinkimai mums buvo sėkmingi – pagal gautų balsų skaičių esame antroje vietoje, turime už tai dar kartą padėkoti rinkėjams, kurie mumis pasitikėjo ir skyrė savo balsus Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Mažeikių rajono sąrašui.
  Mes esame valdančiojoje daugumoje, Savivaldybės merės Rūtos Matulaitienės komandoje, mūsų rinkimų programos pasiūlymai yra įtraukti į daugumos programą. Džiugina tai, kad šioje komandoje nekyla nereikalingų ginčų, visa energija skiriama konstruktyviam darbui.

 2. Šiais metais buvo sutvarkyta daugiau, nei planuota, blogiausios būklės daugiabučių namų kiemų, nemažai pėsčiųjų ir dviračių takų.

 3. 2024 metais norime pratęsti sėkmingą daugiabučių kiemų, šaligatvių tvarkymą, planuojama pradėti žaidimų aikštelės Senamiesčio parke statybą.

 4. Esu gamtos žmogus, todėl geriausias poilsis man yra gamtoje. Gyvenant vienkiemyje daug laiko reikia skirti aplinkos priežiūrai, tvarkymui, bet man tai – atgaiva po darbo. Turime šeimos ūkį – darbas jame taip pat yra kaip hobis, kaip malonumas. Žiemą, kai būna prasti orai, patinka skaityti tiek grožinę, tiek mokslinę, techninę literatūrą.

Jolanta KEKYTĖ:

 1. Priimti Merės kvietimą ir apsispręsti užimti labai atsakingas, svarbias ir iš manęs daug reikalaujančias pareigas.
  Taip, manau, startavome sėkmingai. Didžiuojuosi mūsų įstaigoje dirbančiais žmonėmis ir per 2023 metus gautais Savivaldybę garsinusiais apdovanojimais.

 2. Esu įstaigos, kurioje dirba daugiau nei 340 specialistų, vadovė. Visi mūsų žmonės dirba savo miestui, savo rajonui, savo kraštui.
  O mažeikiškiai turėtų pastebėti įgyvendinamus projektus, atliktus darbus, pamažu besikeičiančią rajono ir Mažeikių infrastruktūrą.

 3. Pati didžiausia užduotis – iki kitų metų birželio įgyvendinti Tarybos patvirtintą naują Savivaldybės administracijos valdymo struktūrą.

 4. Mano namai.

Kalbėjosi Audronė Malūkienė. Nuotr. iš Savivaldybės administracijos archyvo

Sut. MS-63

11 Atsakymų į “Prie metų slenksčio – apie darbus ir galimybes”

 1. pabandysiu paklausti parašė:

  nagliene, kodėl Mažeikių savivalybėje vyksta tokie Valstybės turto prixvatizavimai? jūsų sąžinė,jei turite,švari? PAKLAUSIAU.

 2. Klausimėlis parašė:

  Gal kas pasakys kur tas sveikatos centras???

 3. algis parašė:

  as jau esu buves ten,zinok nieko gero, as dirbau saziningai, mano kisenes tuscios,bet uz tat miegu labai ramiai. ha-ha-ha

  1. Algiui parašė:

   Ir ką toks beraštis ten galėjo dirbti? Nebent kiemą šlavėte :-)))

 4. Gera pradžia parašė:

  sėkmės visiems numatytuose darbuose!

 5. algis parašė:

  susirinko kurkuliai sudaryti plano,kaip ir is kur reiketu pavogti ateinanciais metais…..labai gaila paprastu miesto bei rajonu gyventoju

  1. to algis parašė:

   O tave pamiršo į kompaniją pakviesti ir dėlto toks piktas? :-))))))

 6. Sigitas parašė:

  Nusibodo klausytis apie sporto centro statybas. Finansavimo neturi, o svaigsta apie statybas. Panaši situacija kaip nacionalinio stadiono statyba Vilniuje.

  1. Istorija parašė:

   Gal jau būtų laikas Mažeikių savivalybės pastatą naudoti pagal tikrąją jo paskirtį?

 7. Vip parašė:

  Korumpuoti menkystos pardavė radžiūnui „Aitvaro“ malūną su užtvanka.Čia buvo visų mažeikiečių paveldas.kai tos visos išgamos gaus pagal nuopelnus,bus Metų Įvykis.

  1. Klausimas parašė:

   Gal ponia Nagienė gali tuo klausimu pasisakyti, juk aktyvi moteris.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto