Prie neterminuoto pedagogų streiko prisidėjo ir mažeikiškiai

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Pirmadienį visoje šalyje prasidėjo švietimo profesinių sąjungų organizuotas neterminuotas pedagogų streikas. Preliminariais Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, prie streiko visoje šalyje prisijungė apie 10 procentų švietimo įstaigų.

Streike dalyvauja ir kas šešta mūsų rajono švietimo įstaiga: Sedos Vytauto Mačernio gimnazija, Senamiesčio, Pavasario, Kalnėnų, Tirkšlių Juozo Vitkaus Kazimieraičio, Pikelių pagrindinės mokyklos,  lopšelis-darželis „Delfinas“, Muzikos mokykla.
Dar septyniolika įstaigų palaiko streikuojančius pedagogus.
Streiku pedagogai reikalauja atkurti mokinio krepšelį iki ikikrizinio lygio, kelti darželio auklėtojų ir mokytojų atlyginimus, sumažinti mokinių skaičių klasėse.
Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos Mažeikių rajono susivienijimo pirmininkė Judyta Čejauskienė „Santarvei“ teigė: kiek ilgai truks streikas, priklausys nuo derybų su Vyriausybe.

Plačiau apie mūsų rajone vykstančią protesto akciją skaitykite „Santarvės“ laikraštyje.

23 Atsakymai į “Prie neterminuoto pedagogų streiko prisidėjo ir mažeikiškiai”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  Ligonines sesutes (slaugytojos) iki šiol gauna minimumą mūsų savivaldybės dėka. Lietuvos valdžia leido savivaldybei reguliuoti algas ligoninėje. Kai reikėjo mažinti algas tai seselėm 7% daktarams 4%, o kai atstatyti daktarams 10% sesutėms špygą. Ponai Rajono Vykdomajame komitete gal užsisėdėjote? Norite streiko? Kiek metų dulkinsite už minimumą medikes? Ar reikės kreiptis aukščiau?
  Kas jus tokius rinks daugiau, kuriems dzin už kiek dirba medicinos personalas, kuris neima kyšių už vaistų stūmima?

 2. mažeikietis parašė:

  Įdomu ar streikuoja bent viena mokykla iš tų ,kurias jau ruošiamasi uždaryt?

 3. rima parašė:

  Negaliu nepacituoti prof. Šarūno Liekio (Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto dekanas): „Ekonomikos išlaidos eilutės, po kuria slepiasi jos reguliavimas, Lietuvoje viršija ES vidurkį – tam Lietuvoje skiriama 6 proc., o vidutiniškai ES 4,3 proc. BVP. Tai beveik 650 milijonų eurų. Pridėkime dar per 800 milijonų eurų mokestinių lengvatų ir išimčių, kurių biudžetas negauna dėl paternalistinės ir ekonomine logika nepaaiškinamos politikos. Štai ir beveik pusantro milijardo eurų. Mokytojų reikalaujami 18 milijonų eurų yra valstybės mastu juokingi pinigai. Visos šios šimtamilijoninės lėšos galėtų pagerinti tiek švietimo, tiek sveikatos apsaugos būklę, kurios yra svarbios gyventojų gyvenimo kokybei ir visuomenės stabilumui.
  Pinigų yra, tiktai politikai ir vyriausybė juos naudoja ne ten, kur žadama prieš rinkimus. Mes turime rimtą prioritetų valstybėje problemą. Laikas atsisukti į realius visuomenės poreikius ir sistemiškai formuoti politiką“.
  MES VIRŠIJAM ES VIDURKĮ – 1,7 KARTO… TIK DALIJIMO PRINCIPAS NE EUROPIETIŠKAS, NET NE PASAKIŠKAS, O: „LEMANUI, LEMANUI…DANIELIUI, DANIELIUI… LEMANUI, LEMANUI… DANIELIUI, DANIELIUI…AI…DAR PIERAS YRA… NENUDVĖS IR TAIP“…

 4. Dar karta savas parašė:

  Kad Maeikiuose streikuoja tik kelios mokyklos ir vienas darželis gėda, tu mokyklu ir darželių direktoriams kurie neleidžia streikuot. Toks įspūdis susidaro kad tie vadovai yra mokyklų ir darželių savininkai. O švietimo vadovui Stonkui laikas užleist kitiems vietą, matosi kad jums nerūpi tie pedagogai, tik kaip pragyvent, taupyti, taip aš jums siūlau susimažintu su meru Teniu savo atlyginimus ir pridėti prie tų vargšų mokytojų atlyginimų.

 5. Vardas (privalomas) parašė:

  Gėda Baltučiui, neįgalinčiam sutvarkyti popierių mokyklos, kad streikuotų.Ir dar bastosi po kitas mokyklas mojuodamas uodega

 6. taigi parašė:

  o kodėl ne visi streikuoja? Nėra vienybės, bijo ar vis tik yra „lygesnių“ nei kiti? Ne koks pavyzdys…

 7. SAVAS zmogui is salies parašė:

  Apie kokius taiklius skaitytojos gaunacios 153 Eur., tai iseina pagal ja visi turi pedagogai gaut 153 Eur. Tai kodel ji pasirinkusi toki darba tik tegauna tuos vargsus pinigus. Ka ji lygina ar su aukstuoju ar su profesine, nors ir ten zmones gerai uzdirba. Taip mokytojai as jus palaikau, uz darba turi buti gerai ir net labai gerai atlyginama.

 8. Zmogui is salies parašė:

  suprantu, kad jauciat neapykanta issimokslinusiems zmonems, bet turit suvokti, kad mokytojas, aukletoja visada gali eiti i bet koki darba ir dirbti visur, pardaveja ir t.t., bet va pardaveja ar kitas atejes pedagogo darbo padirbti negales, nes nei ziniu, kvalifikacijos nebus, va jums ir skirtumas. Tai dabar visiems suvienodinkim atlyginimus su visais, uz minimuma, paziuresim, kiek tada mediku beliks, mokslininku, indzinieriu…mastymas jusu prilygsta 0, labai siaurai zvelgiat i pasauli…

 9. As parašė:

  O kas tai mamai trukdė baigti mokyklą, profesiją ir turėti geriau apmokamą darbą. Tai lyginkimės su bomžais, jie per mėnesį surenka 100 euru, tai kam mokytojams, policininkams gaisrininkams ir kietiems moket daugiau. Apsurdas.

 10. Vardas (privalomas) parašė:

  A pagavom, skauda…reiškia ir toliau būsit niekam tikę

 11. Vardas (privalomas) parašė:

  O ar kalbame apie darbo kokybę

 12. ? parašė:

  koks ten streikas vyko Kalnėnų mokykloje šiandien 16 val.?

 13. ach parašė:

  O ko kiti nestreikuojat, bijot…tegul pakelia tik streikuojantiems-pinigų turėtų užtekti

 14. Pedagogė parašė:

  Pedagogai, prisijunkite, tik vienybėje – galybė!!!!

 15. x parašė:

  ne prasčiausios, o drąsiausios

 16. Skaitytoja parašė:

  Streikuoja pačios prasčiausios mokyklos,kurios nepasiekia gerų rezultatų,pirmiausia mokytojai turi siekti ,kad mokykla būtų pirmaujanti,o ne norėti didelės algos už ką ta alga jei nėra rezultato

 17. Klausimėlis parašė:

  Jeigu dalyvauja tik 10 švietimo įstaigų – Mažeikiuose 8, tai likusioje Lietuvoje tik 2? Kaip čia yr?

 18. mama parašė:

  Juk „Kregzdute“ nestreikuoja nemeluokit savo straipsniais.

 19. Streikas reikalingas parašė:

  Mokytojai perka popieriu, rasiklius, tvarko klases ,kur dar plakatai kitos vaizdines priemones ir visa tai uz savo pinigus is skurdzios algos. Seimo nariai kiek gauna kanceliarinems prekems pirkti?

 20. Zemaitis parašė:

  Valdininku algos yra dydeles ir ju skaicius nesikeicia nors gyventoju lietuvoje mazeja.Pinigu pedagogu algoms kelti nera is kur todel kada statomi gygantiski laivai terminalai ar isimamas is Sodros milijardas pirkti gynklams.Estijoje mokytoju policininku algos normalios bet Estija matyt nestato Laivu terminalu monstru ir gynklams neisleidzia milijardu Euru.

 21. f parašė:

  ka tiem pikeliams streikuot ten ta mokykla senai jau laikas uzdaryt .vienas pavadinimas o ne mokykla

 22. To y parašė:

  kokiam tuneli isilindes (isilindusi) tupi, is kokio urvo dar neteko islysti, kad tiek uzsiemi pezejimu? Matomai ta mesla ir mezi, kad visus i ji trauki? Eik pasibaik mokslus, nors viena kursa, kad ir profkei, tada galesi komentarus rasyti, bet pries tai islysk is tunelio ir atsiribok nuo meslo, kad protas imtu veikt nors dalinai, kad atliktu nors menkiausia funkcija…

 23. Y parašė:

  Nesusireilsminkit mokytojai.pasirinkot toki darba tad jei nenorejot parkelio ruret rankose reikejo eit dirbt vyreja ar ukininkuo uky padet siena mest.o yra kas daro ir nestreikuoja.nieko ypatingo jusnedirbat kad reikalautumet

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto