Prie Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios – naujas kryžius

Autoriaus nuotr.

Rugsėjo 8-ąją, kai minimas švč. Mergelės Marijos gimtadienis, Mažeikiuose, prie Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios, pašventintas naujas kryžius. Senąjį, kuriam buvo beveik trys dešimtmečiai, teko pakeisti.

Mažeikių Šv. Pranciškaus Asyžiečio parapijos klebonas Gintaras Lengvinas „Santarvei“ sakė, kad kryžiaus, prie bažnyčios pastatyto 1994 m., apačia buvo jau išpuvusi, jis bet kada galėjo nuvirsti.

Dalis senojo kryžiaus buvo pasislėpusi šalia augančio ąžuolo šakose, mat tuomet, kai jį pastatė, ąžuoliukai buvo gerokai žemesni už 7 metrų aukščio kryžių, bet per tris dešimtmečius gerokai jį praaugo.

Ąžuolas, tinkamas naujam kryžiui, buvo aptiktas netoli Elektrėnų. Kryždirbys Alvydas Pocius išskaptavo nukryžiuotąjį Jėzų Kristų ir švč. Mergelę Mariją – jie tarsi žvelgia į Naftininkų gatvę ir saugo Mažeikius, o šv. Pranciškus Asyžietis stebi jo vardu pavadintą bažnyčią.

Prieš kryžiaus šventinimą šv. Mišias už visus geradarius, rėmėjus, jų šeimas aukojo Telšių vyskupas Algirdas Jurevičius.

Senasis restauruotas kryžius dabar stovi Kęstaičių kaimo (Telšių r.) Kryžių kalnelyje.
Povilas BARANAUSKAS

One Reply to “Prie Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios – naujas kryžius”

  1. Giedrius parašė:

    O vargeli… aštuntas pagal dydį miestas, naujienos kaip iš bažnytkaimio. Baisu, ant kiek miestas neturi jokio įvaizdžio, jokios vizijos, tai tik kryžius ir belieka statyt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto