Prireiks antrojo Prezidento rinkimų turo

Šią rinkimų plakatų lentą mikrorajono centre sekmadienį pamatė ir nufotografavo Tarybos narys Virginijus Sungaila.

Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) suvedus sekmadienį vykusių rinkimų rezultatus, paaiškėjo, kad antrame ture susitiks Gitanas Nausėda ir Ingrida Šimonytė.

Mažeikiuose pirmavo prezidentas, antras – I. Vėgėlė

Negalutiniais VRK duomenimis, už G. Nausėdą balsavo 44,19 proc. pirmame ture dalyvavusių rinkėjų, už I. Šimonytę – 19,78 proc.

Dviejose rinkimų apygardose (Mažeikių ir Žemaitijos šiaurinėje) mūsų rajono gyventojų balsai pasiskirstė taip: G. Nausėdą šalies vadovu norėjo matyti 49,24 proc. atėjusiųjų balsuoti, Igną Vėgėlę – 14,05 proc., Remigijų Žemaitaitį – 13,93 proc., I. Šimonytę – 10,29 proc.

Mažeikių rajono savivaldybėje rinkėjų aktyvumas siekė 56,65 proc., šalyje – 59,48 proc.

Iš daugiau nei 42 tūkst. rajono gyventojų, turinčių balsavimo teisę, savo valią rinkimuose išreiškė per 24 tūkst. žmonių. Tiesa, šį kartą rinkimų apylinkėse netrūko vadinamų „pravažiuojančių“ žmonių, nes balsuoti buvo galima ir kitoje apygardoje, ne tik pagal gyvenamąją vietą.

Šiek tiek mažiau balsavimo teisę turinčių rinkėjų – beveik 23,9 tūkst. (56,36 proc.) – į mūsų rajono savivaldybės rinkimų apylinkes atėjo pareikšti savo valios privalomajame referendume dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo.

VRK duomenimis, viso referendume dalyvavo per 1,4 mln. šalies piliečių (59,02 proc.). Už Konstitucijos straipsnio pakeitimą ir galimybę išsaugoti Lietuvos pilietybę, įgyjant kitos šalies pilietybę, balsavo 72,43 proc. balsavimo teisę turinčių žmonių, prieš – 25,52 proc.

Teko skolintis biuletenių

Mažeikių rajono savivaldybės rinkimų komisijai vadovaujanti Alvyda Purauskytė „Santarvei“ sakė, kad visą sekmadienį rinkimų apylinkėse „buvo tiršta“, vienoje iš jų aštuntą valandą vakaro buvo likę 4 biuleteniai. Rinkimų komisijai biuletenių teko skolintis iš kitur.

Toks biuletenių stygius susidarė dėl to, kad žmonės turėjo teisę balsuoti ne savo apylinkėje, apygardoje, o bet kurioje. Tad sekmadienį miesto rinkimų apylinkės susidūrė su dideliu skaičiumi pro Mažeikius važiavusių kituose rajonuose gyvenančių rinkėjų.

„Vien į Račkausko rinkimų apylinkę balsuoti užsuko daugiau nei 100 „pravažiuojančiųjų“. Kiek atsimenu, nėra buvę, kad reikėtų važiuoti į kitą savivaldybę ir prašyti biuletenių. Niekas nesitikėjo, kad žmonės bus tokie aktyvūs“, – „Santarvei“ pasakojo A. Purauskytė.

Pasak jos, rinkimų apylinkėse incidentų nebuvo. Tačiau galima provokacija – Tarybos nario Virginijaus Sungailos radinys rinkiminėje skelbimų lentoje, nuskambėjęs per visą Lietuvą.

„Man baisus žmonių abejingumas“

Sekmadienį V. Sungaila mikrorajono centre esančioje rinkiminėje skelbimų lentoje pamatė plakatą su V. Putino veidu. Jis buvo užklijuotas ant G. Nausėdos plakato, nes apačioje matėsi dalis plakato – užrašas „Jūsų prezidentas“ ir parašas.

Mažeikiškis apie tai pranešė policijai. Pasak Tarybos nario, atvykę pareigūnai surinko medžiagą, reikalingą tyrimui, ir vėliau plakatas buvo nukabintas.

„Visi žinome, kad čia, toje vietoje, – pats didžiausias judėjimas. Man buvo baisu tai, kad viešai kabo šalies agresorės kraugerio nuotrauka ir kokias tris ar keturias valandas niekam tai neužkliūva. Vadinasi, mes galime kabinti ką norime. Gali būti, pavyzdžiui, parašyta, kad jau pasikeitė valdžia, mus okupavo, bet visi vaikščios nekreipdami dėmesio… Tas momentas mane, kaip valstybei atsidavusį žmogų, sukrėtė“, – kalbėjo V. Sungaila.

Mažeikiškis „Santarvei“ sakė neabejojantis, kad tas plakatas mikrorajono centre prakabėjo visą sekmadienio rytą, juk jį galima buvo pakabinti tik naktį prieš rinkimus.

Tarybos narys kritikavo rinkimų organizatorius už rinkiminių lentų būklę.

„Man buvo gėda siųsti nuotraukas. Lenta apšnerkšta, apkabinėta bet kuo, kažkokiais pranešimais, kvietimais, skelbimais… Manau, rinkimų komisija turėtų ir tuo pasirūpinti. Nejaugi taip turi būti, nejau tai norma – kabinti kandidatų atvaizdus ant tokių lentų?“ – klausė politikas.

10 Atsakymų į “Prireiks antrojo Prezidento rinkimų turo”

 1. Anonimas parašė:

  Mane labiausiai nustebino atiduotų už Vaitkų balsų skaičius. Nesitikėjau, kad Mažeikiuose tiek daug besitikinčių sovietmečio sugrįžimo. Surasti, kas priklijavo agitacinį plakatą su putlerio atvaizdu ir keverzonėmis su aibe rašybos klaidų, privalo policija. Neišaiškins – reiškia, tokia ir policija.

  1. Anonimui parašė:

   Dauguma balsavusių už E.Vaitkų ne už Putiną, bet prieš dabartines europietiškas „vertybes“ -pyderastus,geresnius už atsilikėlius „vatinykus“,beveik įteisintą pedofiliją ir „pažangią“ 3 vištgaidžių lytį,nebaudžiamus tvarto šerėjus vagis. O kas iš tų išgamų eis kariauti,jei Putinas puls?

   1. to anonimui parašė:

    Ar pagal jus tie išgamos, kurie balsavo už Vaitkų, eis kariauti? Jie pirmieji paskui savo nukvakusį lyderį su puokšte raudonų gvaizdikų dantyse keliais šliauš pasitikti rusų tankų, nes jiems „prie ruso buvo geriau“.

    1. anonimui parašė:

     Taigi tavartelio vakcinuoti avigalviai jau dabar bučiuoja usa okupantų tankus.Nesuptantu vieno- prie ko čia Putinas? Jis pis tik tuo atveju, jei “ gerovės“ valstybėje žydų koncernai gamins ginklus ir iš jų šaudys į Rusiją. O mes liksime durniaus vietoje kaip tikrieji ukrainiečiai ir palestiniečiai….na tą tik vatynkos supranta,kurie nežiūri trydasklaidų medijų.

     1. to anonimui parašė:

      Turbūt per savo varganą gyvenimėlį daugiau nieko apart to tvartelio nematęs, kad jis vis galvoje ir ant liežuvio. Ar čia prigožino trolių ferma naujų špargalkių neatsiunčia, tai vis senas kartojat? :)

 2. Vietinis parašė:

  Galėsit dabar kastis urvus ir ten laukti karo.

  1. tam vietiniui parašė:

   Pats, ponuli, iš to urvo niekada ir išlindęs nebuvote.

   1. Ačiū Ačiū... parašė:

    Ianspirkiniams tvarteliniams ir ožio myžalas neužmirštuolėmis kvepia.

   2. Ačiū Ačiū... parašė:

    Ianspirkiniams tvarteliniams ir ožio myžalas neužmirštuolėmis kvepia.

    1. to ačiū, ačiū parašė:

     Jūs savo urve dar ir ožius laikote? :-)))

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto