Prisiminti Julijono Kumpikevičiaus žygdarbiai

Giedrė Kumpikaitė apžiūrėjusi aerodromą liko patenkinta. Autorės nuotrauka

Trečiadienį Mažeikiuose paminėtos Julijono Kumpikevičiaus skrydžio Praha–Kaunas 80-osios metinės. Į Mažeikius atvykusi lakūno dukra Giedrė Kumpikaitė lankėsi tėvo vardu pavadintame aerodrome, susitiko su gyventojais, pristatė filmą.

Pristatė filmą

1934 metais kovo mėnesį mažeikiškis lietuviškos civilinės aviacijos pradininkas, Šaulių sąjungos aviacijos įkūrėjas Julijonas Kumpikevičius sėkmingai iš Prahos parskrido į Kauną.
Šiemet, minint 80-ąsias šio skrydžio metines, Mažeikiuose apsilankė J. Kumpikevičiaus dukra, Long Island universiteto profesorė, Niujorko lietuvių radijo vadovė, ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ kavalierė dr. Giedrė Kumpikaitė.
Viešnia iš Amerikos susitiko su savivaldos atstovais, gyventojais. Susirinkusiesiems ji pristatė savo kurtą dokumentinį filmą, „Sparnams prisiminti“, išleistą 2009 metais. Jame įamžinti J. Kumpikevičiaus žygdarbiai.

Dėl naudingumo neabejoja

Viešnia taip pat aplankė Mažeikių Julijono Kumpikevičiaus aerodromą, susitiko su aviacijos sporto klubo nariais.
„Aerodromas gerėja, gražėja, tobulėja, ir aš esu nustebusi, kiek daug padaryta per metus laiko. Tikiu, kad jį dar tobulins, o aš prie to prisidėsiu, kiek galėsiu. Noriu, kad Mažeikiai būtų gražus miestas, kad čia būtų geras aerodromas, kur visi norėtų leistis. Tai miesto garbės klausimas“, – apie aerodromo svarbą kalbėjo G. Kumpikaitė.
Praėjusiais metais profesorės iniciatyva Lietuvių piliečių klubas skyrė 10 tūkstančių JAV dolerių paramą aerodromo pakilimo takui tvarkyti.
Artimiausiu metu G. Kumpikaitė Mažeikiuose ketina statyti paminklą garsiajam lakūnui atminti.

Plačiau apie apie G. Kumpikaitės vizitą ir ateities planus skaitykite „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto