Privalomam keturkojų ženklinimui rajone tik ruošiamasi

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Nuo sausio 1 dienos įsigaliojo privalomas visų šunų, kačių ir šeškų ženklinimas, tačiau šį procesą organizuojanti ir kontroliuojanti Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba gyvūnų augintinių šeimininkams siūlo neskubėti.
Šiuo metu vyksta paruošiamieji darbai ir bandoma su veterinarijos gydytojais susitarti dėl paslaugos kainos, kad prievolė ženklinti ir registruoti augintinius nevirstų pasipinigavimu.

Paslaugas teikė vienintelė klinika

Mažeikių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Zigmantas Stumbra „Santarvę“ informavo, kad ir anksčiau naminius gyvūnus mikroschemomis šeimininkai galėjo ženklinti savanoriškai.
Privalomai taip ženklinti reikėdavo tik šunis, kates ir šeškus, vežamus į Europos Sąjungos arba trečiąsias šalis. Tik paženklintam gyvūnui išduodamas ES gyvūno augintinio pasas, kuris būtinas keliaujant. Tokių pasų rajone išduoti keli šimtai.
Gyvūnus mikroschemomis ženklino vienintelė smulkių gyvūnų klinika. Ji vykdė ir naminių gyvūnų  registravimą Lietuvos smulkių gyvūnų veterinarijos gydytojų asociacijos centralizuotoje duomenų bazėje.

Gyventojai atsikrato gyvūnų

Privalomas šunų, kačių ir šeškų ženklinimas augintojus labiausiai išgąsdino dėl didelių įkainių, kurie kai kur siekia 40 ir daugiau eurų.
Mažeikiuose šios paslaugos anksčiau kainuodavo 30 eurų, nuo trečiadienio paslaugos kaina sumažinta 10 eurų. .
Šalyje pastebima, kad būsimos išlaidos žmones pastūmėjo atsikratyti savo augintinių.
Rajono beglobių gyvūnų gaudymu ir užmigdymu užsiimančios bendrovės „Kometa“ direktorius Antanas Sadauskas „Santarvei“ teigė, kad tokios tendencijos neaplenkė ir Mažeikių rajono. Bendrovės žmonės vis dažniau kviečiami dėl gatvėse atsidūrusių gyvūnų, sulaukiama ir pačių augintojų, prašančių pasiimti jų keturkojus, skambučių.

Priežastys – kitos

Mažeikių gyvūnų globos draugijos pirmininko pavaduotoja Jurgita Ruškytė šiek tiek kitaip komentavo šią situaciją.
„Tikrai ne dėl ženklinimo padaugėjo gatvėse lakstančių beglobių augintinių, ypač šunų. Juo labiau
kad dar galima neženklinti, nes sistema neveikia. Ir nemanau, kad dėl ženklinimo ateityje bus atsikratoma gyvūnais. Nerūpestingų šeimininkų būdavo visada“, – samprotavo pašnekovė.

Plačiau skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.

11 Atsakymų į “Privalomam keturkojų ženklinimui rajone tik ruošiamasi”

 1. Andrius parašė:

  Visai valdininkai nukvako, galvoja, kad tas istatymas registruoti šunis, kates ir šeškus veiks. Aš manau, kad šis išmislas labiausiai smogs kaimo zmonems, kuriu pajamos ir taip yra mazos ir šunys bei kates yra laikomos ne pramogai,o sodybu apsaugai ir grauziku naikinimui. Kaime arba vienkiemyje šunys laikomi aptvaruose arba pririšti, o kates kaime i narveli gi neuzdarysi. Tikroji problema valkataujanciu ir skriaudziamu sunu yra mieste, nes zmones gyvunelius perka dazniausiai pramogai, o kai nusibosta tai vienokiu ar kitokiu budu bando jais atsikratyti. Vienas iš tokiu atsikratymo budu yra grybu sezono metu pameta i pamiske ir rami galva. Tiems kas norės atsikratyti nebemylimu gyvunu nesukliudys nei istatymai nei registrai, visada debilu netruko, tad manau, kad bus ju ir ateityje. Aš galvoju, kad sio registro deka bus kraunami turtai veterinarams, vakcinu ir implantu gamintojams, taip pat naudos gaus ir biudzetas, o labiausiai nuskriaustas liks, kaip ir visada saziningai dirbantis ir gyvulius gerai priziurintis kaimo zmogus

 2. SANTARVE parašė:

  Nesuprantu, kodėl tauta yra žaginama… Jei kažkam reikia čipsuoti, lai čipsuoja… jei kam reikia čipsuoti mano katina, lai čipsuoja… o už ką jie nori pinigus imti?!!! Jiems tiesiog drebulys ima iš gobšumo, drebėdami varvina seile į dar vieną pasipinigavimo kanalą. Jei nori čipsuoti ir imti pinigus, tegul įveda konkretų mokestį. Kaina fiksuota. Savivaldybė lai pateikia kas mėnesį kiek sučipsuota gyvulių, kiek jaurų surinkta ir kas už tuos jaurus padaryta gyvūnų gerovei… galiu garantuoti, kad dabar esmė yra sučipsuoti ir prikimšti kažkieno kišenes, nes nei čipsuotas nei nečipsuotas sabaka ar katins jokiu anei skiepu, anei vaistu palei kompensuojamus vaistus negaus… tai kokia čia esmė?…

 3. Lina parašė:

  Aš irgi už tai kad daugiabučių gyventojų laikomi šunys būtų paženklinti ir kad jų savininkai mokėtų žymius mokesčius į savivaldybės biudžetą ,(Ne mažiau kaip 100,0 eurų už vienetą.) Privačių valdų šunų savininkų nereiktų apmokestinti jei jų laikomi šunys yra izoliuoti nuo visuomenės.

 4. Jurgitelė parašė:

  Negerai žmonės daro, kad gyvūnus tiesiog išmeta….jeigu jau nusprendė nebelaikyti, tai reikėtų juos tiesiog užmigdyti. O dabar laksto alkani, apdriskę, kankinasi jie, o ir žmonėms kelia pavojų. Jei neturi tam pinigų, kiek žinau laikinojoje Žiogaičių prieglaudoje atiduodant augintinius nieko mokėti nereikia.

 5. Jurgis. to savas parašė:

  Aš manau tiems žmonėms kurie laiko šunis daugiabučiuose reikėt turėti visų laiptinės kaimynų raštišką sutikimą.Ir visus apmokestinti už aplinkos teršimą. Keletas šunininkų šikalus dar susirenką, o išvedami šunėkai juk šlapinasi ir laiptinėse ir lauke. Tai ypač matosi kai yra pasnigę.
  Ir dar išdrįsta tokie komentatoriai kaip“TO SAVAS „dejuoti kad reikia mokėti už jų augintinių ženklinimą, nes ir taip turi išlaidų juos auginant.
  Vienareikšmiškai pritariu kad visus gyvūnus reikia suregistruot (išskyrus privačių namų valdas) ir jų savininkus apkraut tokiais mokesčiais kad jų augintinių gamtos teršimą miestas turėtų naudą.

 6. dar parašė:

  manau,kad reikia padaryti didelius mokesčius už šunų ir kačių laikymą,dabar laiko mūsų namo dviejose laiptinėse po TRIS šunis,teršia laiptinę,bet nevalo laiptinės nuo šunų plaukų iš išmatų,kodėl mes turim kęsti triukšmą ir netvarką laiptinėje

 7. kaimietė parašė:

  baikim tas nesamones vieną karta tai eilinis pasipinigavimas vet tarnybų kas laiko tas ir myli gyvunus bet atsiranda tokių kuiemnieko nėra švento daugiau reikia rūpintis žmonėmis o ne gyvūnais

 8. savas parašė:

  To Mazeikiskei, kaip bezenklintum siks sunys-kates tuos smelio dezese, ir ka ant sudo bus matyti kas cipuotas pasiko. Pasakysiu taip, tvarka turi buti, bet tokie dalykai turi buti zmines suteikiama paslauga nemokama. Nes zmones kurie laiko gyvunelius ir taip islaidu turi nemazai. Paziurekit , Ispanija salis ES, bet sunu pilna visur valkataujanciu, ten net nesupranta kam cipuoti, nes pas juos tokia kultura.

 9. mažeikietė parašė:

  Labai džiaugiuosi tokiu valdžios sprendimu. Tikiuosi, kad sumažės valkataujančių kačių ir šunų daugiabučių kiemuose,nes nečipsuotus galės priduoti gyvūnų globos įstaigoms. Kreipiuosi į gyvūnų myletojus,jeigu juos taip mylite ,suženklinkite ir paiimkite į savo butus,namus. Tvarka visame kame turi būti. Nebereikės tvarkant aplinką, ,ravint darželius braidyti po šių gyvūnų išmatas.Nesuprantu sausio vidurys,o Mažeikiai dar nepasiruošę šiems darbams.

 10. mano parašė:

  baba issigando,kad jai reikes susicipsuot visus zvirblius ir zyles kieme

 11. obana parašė:

  tegu nebesvaikst su tais cipais, tegu sve po pirmo susicipuoja kad galetume zinoti kur randasi per posedzius seime !

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto