Privatus lopšelis-darželis senamiestyje: už ir prieš

Pagal privačių darželių ir mokyklų skaičių Lietuva užima vieną paskutinių vietų Europoje.
Ar nori mažeikiškiai privačių darželių ir kaip jie vertina sumanymą įsteigti privatų lopšelį-darželį buvusiame Jaunųjų gamtininkų stoties pastate senamiestyje, klausinėjome Laisvės gatvėje sutiktų žmonių.

Samanta BARAKAUSKAITĖ:
– Viena vertus, gal esu kiek per jauna kalbėti šiuo klausimu. Bet ateis toks laikas, kai pati vesiu savo vaikus į lopšelį-darželį, be to – turiu dvejų metų broliuką ir pusės metų sesutę.
Negaliu pasakyti, kuo skiriasi privatus lopšelis-darželis nuo valdiško, bet bandau įsivaizduoti, kaip turėtų atrodyti tokios įstaigos. Manau, kad vaikams be galo svarbu ne tik žmonės, dirbantys su jais, bet ir juos supanti aplinka: žaidimų aikštelės, medžiai, gėlynai, žolynai.
Manau, kad dabar planuojamo atidaryti naujojo vaikų lopšelio-darželio vieta yra tinkama, jau vien dėl to, kad nėra pravažiuojančių mašinų.


Virginijus SUNGAILA:
– Pats niekada nebuvau vedamas į tokias įstaigas ir manau, kad reikia kuo mažiau naudotis lopšelių-darželių paslaugomis. Tokioje įstaigoje vaikas nebeturi savo vaikystės: kad ir kaip ten jam būtų gerai, vis tik vaikas gyvena pagal tam tikras taisykles.
Prieš kelias dienas teko skaityti, kad didžiuosiuose miestuose privačių darželių yra gana mažai. Susidariau nuomonę, kad verslininkai visiškai nesudominti išlaikyti tokias įstaigas. Todėl kai kuriasi tokios privačios įstaigos, man iškart kyla be galo daug klausimų: kaip ten dirbančios auklėtojos gali leisti tiek pinigų investuoti į tą verslą? Kaip bus renovuojamos tokių įstaigų patalpos, kokiais projektais pasinaudojant visa tai bus daroma ir t. t.
Esu girdėjęs apie planuojamą privatų lopšelį-darželį Mažeikiuose, bet vieta jam tikrai netinkama: argi vaikai kažkuo nusikalto, kad turi būti sukišti į kiemą? Deja, labiausiai nesuprantu, kodėl jaunieji gamtininkai kažkam užkliuvo, kad buvo iškelti iš ten.
Visur matau dviprasmiškumus…


Rimantas JASMONTAS:
– Manau, kad privatūs lopšeliai-darželiai turi savo privalumų: ten vaikais pasirūpina labiau nei valdiškose tokiose pačiose įstaigose. Mūsų mažiesiems labai svarbu juos supanti aplinka: vaikai turi augti kuo arčiau gamtos. Jeigu galvotume apie senamiestį, gal tiktų vieta kur nors šalia parko. Kita vertus, susisiekimas su senamiesčiu blogas, trukdo geležinkelio pervaža. Tinkamiausią vietą privačiai vaikų auklėjimo įstaigai matau naujamiestyje, kur nors ramioje vietoje, pavyzdžiui, kad ir arčiau Ventos.
Kalbant apie planuojamo įrengti darželio vietą, pasakyčiau, kad ten vaikams per daug asfalto.


Ingrida STARAŽINSKIENĖ:
– Manyčiau, kad valdiškuose lopšeliuose-darželiuose yra geriau ir vaikams, ir ten dirbantiems žmonėms. Pati vedžiau savo vaikus į lopšelį-darželį ir tikrai niekada nesiskundžiau. Visada buvau patenkinta tos įstaigos kolektyvo darbu, negaliu sakyti, kad nepatiko ir patiems vaikams.
Manau, kad klausimas dėl naujos vaikų auklėjimo įstaigos mūsų mieste nėra išspręstas iki galo: kelia abejonių tokia įstaigos vieta, netinkama teritorija.
Mažeikiuose tiktų statyti ar įrengti lopšelį-darželį šalia parko, kur daugiau gamtos, mažiau mašinų, ir apskritai – visokių pašalinių asmenų. Jeigu kyla klausimas dėl privažiavimo, galima visada ieškoti sprendimų, bet jei manote, kad būtent čia, senamiestyje, yra geras privažiavimas – klystate.


Andrius RAMONAS:
– Auginu tris vaikus, bet neteko pasinaudoti tokia įstaiga. Mūsų kaime darželio nėra, o jei būtų – prireikus vestume vaikus ten.
Nežinau, kuo skiriasi valdiški lopšeliai-darželiai nuo dabar steigiamų privačių. Žinau tik, kad tokiai įstaigai reikalinga tam tikra teritorija – kuo toliau nuo gatvės, triukšmo, turinti daug erdvių vaikų žaidimams, poilsiui.
Be to, manau, kad privatūs darželiai dar padidins socialinį susiskirstymą tarp vaikų.


Valentina ČERNYCH:
– Kad ir ką kalbėtume, vis tiek pirmiausias klausimas liks pinigai. Dabar, kai tiek daug žmonių tampa bedarbiais ar šiaip taupydami atsisako lopšelio-darželio, nemanau, kad atsirastų daug norinčiųjų naudotis brangiomis privačios įstaigos paslaugomis.
Nieko neturiu prieš mūsų valdiškas vaikų auklėjimo įstaigas. Mano draugė dirba darželyje auklėtoja, tad puikiai žinau, kaip šių įstaigų darbuotojos tobulinasi, kelia savo kvalifikaciją. Kadangi šiandien savo darbo vietas žmonės brangina, tai ir valdiškose įstaigose jie savo darbą stengiasi atlikti kuo geriau.
Nematau senamiestyje rengiamam vaikų lopšeliui-darželiui jokių perspektyvų: čia mažai jaunų šeimų ir t. t. Man atrodo, jeigu jau steigti privačią vaikų auklėjimo įstaigą, tai bent naujamiestyje. Kita vertus, reikia labai apgalvoti šio pastato vietą. Ir – kuo daugiau gamtos!

Vaida ZIGMANTIENĖ
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto