Trečiadienio popietę Nacionalinių Lietuvos profesinių sąjungų junginių koordinacinis centras surengė piketą prie Vyriausybės. Nors mažeikiškiai profesinių sąjungų atstovai pikete nedalyvavo, tačiau jie sako palaiką piketuojančius žmonės, pasisakančius prieš Darbo kodekso liberalizavimą.
Papiktino elgesys
Piketo dalyviai tikėjosi atkreipti Vyriausybės dėmesį, kad ši atsisakytų savo ketinimų pritarti Darbo kodekso liberalizavimo paketui ir pateikti jį svarstyti Seimui. To esą negalima daryti, nes siūlomoms Darbo kodekso pataisoms nepritarė Trišalė tarybą, kurią sudaro darbdaviai, profesinių sąjungų ir Vyriausybės atstovai.
Nepaisant piketuotojų išsakyto nepasitenkinimo, Vyriausybė pritarė Darbo kodekso pakeitimams ir teiks juos Seimui.
Profsąjungų atstovų teigimu, Vyriausybės noras „prastumti“ nesuderintas Darbo kodekso pataisas yra nepateisinamas ir pažeidžiantis esminius socialinio dialogo aspektus.
Tokiu Vyriausybės elgesiu pasipiktinusi yra ir Žemaitijos regiono Mažeikių rajono profesinių sąjungų centro vadovė Virginija Vilimienė.
„Premjeras Andrius Kubilius bando įrodyti, kad verslas nukentės, o profesinės sąjungos yra kenkėjos, nes neleidžia liberalizuoti Darbo kodekso. Tai visiška nesąmonė, nes mes tik norime, kad į Lietuva nesugrįžtų vergovė. Po tokio Vyriausybės sprendimo net nesinori kalbėti apie Lietuvos demokratiją, nes jos čia tiesiog nėra“, – pasipiktinimo neslėpė mažeikiškė profesinių sąjungų lyderė.
Negali teikti Seimui
Pasak V. Vilimienės, Trišalėje taryboje buvo susitarta tik dėl kelių siūlomų Darbo kodekso pakeitimų, o dėl didžiosios dalies nesutarta.
Daugiausia nesutarimų tarp socialinių partnerių sukėlė šie pasiūlymai: dėl 78 valandų darbo savaitės, dėl atleidimo beveik be įspėjimo, dėl išeitinių išmokų sumažinimo.
„Kol nebus prieita prie vieningo sutarimo dėl šių klausimų, Seimas negali svarstyti siūlomo Darbo kodekso liberalizavimo paketo“, – įsitikinusi V. Vilimienė.
Kreipsis į Europą
Profesinių sąjungų atstovai, nesutikdami su siūlomais Darbo kodekso pakeitimais siekiant liberalizuoti darbo santykius, ketina ir toliau tęsti protesto akcijas.
„Jei prireiks, kreipsimės pagalbos ir į Europos Sąjungos Profesinių sąjungų centrą. Šiuo metu centro atstovai yra informuoti apie tai, kas vyksta Lietuvoje, apie tai, kad Vyriausybė ignoruoja ir nepaiso Trišalės tarybos sprendimų ir pasisakymų. Todėl, manau, Europos Sąjunga turi tarti savo žodį, nes ji nepripažįsta šalių, kurios nesitaria su socialiniais partneriais“, – teigė V. Vilimienė.
Vilimienei lengviausia piktintis Vyriausybe, nes ginti naftininkų interesų nesugeba ir nenori.Eilinis pavyzdys, -nauja Kolektyvinė sutartis 2012-2014 metatams ir vėl prarastos darbininkų teisės.Tokiu būdu ji tikisi ,,ginti“ menamas Vyriausybės skriaudžiamųjų teises iki savo pensijos ir galutinai nustekenti, kažkada stiprią naftininkų profsąjungą
Kuom skiriasi 20 d.d. atostogu nuo 28 kalendoriniu??
Gal p. Vilimiene galetu atsakyt.
nesuprantu mūsų profsąjungininkų pozicijos: ne pirmą kartą skaitau, kad jie viskm pritaria, bet niekur nedalyvauja. Pozija aiški: jūs reikalaukit, prašykit, mes tik pritarsim.