Projektai – galimybė sužinoti ir pažinti

Norvegija. Mes dar tik pusiaukelėje – laukiame traukinio. Nuotrauka iš gimnazijos archyvo

Merkelio Račkausko gimnazistai ir jų mokytojai dalyvauja keliuose projektuose. Vienas jų – su ekologija susijęs Comenius daugiašalių partnerysčių projektas „Pažvelk į vandens lašą ir jame pamatysi visą pasaulį“. Kitas – mainų ir verslumo projektas „Nordplus“.

Kelias tolimas…

Nordplus projekte dalyvauja trys šalys: Lietuva, Norvegija ir Islandija. Ši vienerius metus trunkanti programa skirta mokinių verslumui ugdyti.
Neseniai gimnazistų komanda vyko į Norvegiją. Pagrindinis kelionės tikslas buvo parodyti savo išradingumą, mat projekto dalyviams teko iš antrinių žaliavų pagaminti ką nors, kas būtų gerai pritaikoma kasdienėje aplinkoje.
Mažeikiškiai parodė pačių veltus daiktus: šluostes, įdėkliukus (telefonams, akiniams…), pačių gamintą popierių bei vintažinius atvirukus.
Gimnazistai prisimena ilgą ir gana varginančią kelionę. Visai komandai teko skristi lėktuvu iš Kauno oro uosto į  Rygges miestelį, o po skrydžio dar ilgai važiuoti traukiniais ir autobusais. Nepaisant to, nei mokiniai, nei mokytojai geros nuotaikos neprarado – džiaugėsi kiekviena kelionės akimirka.
Pasak projekto dalyvės Orintos Vaišnoraitės, kelias iki Sandnessjoen miestelio truko daugiau nei parą.
„Nuskridę apie 23 valandas keliavome traukiniais ir autobusais. Keliauti jais buvo išties smagu, nors tokia kelionė ir vargino, bet buvo verta – važiuojant tokį ilgą kelią buvo galima pamatyti beveik visą Norvegijos gamtą“, – pasakojo Orinta.

Permainingi  orai

Pasiekę Norvegijos sostinę Oslą mažeikiškiai ten praleido visą dieną. Visi dalyvavusieji ir šiandien susižavėję prisimena Oslo senamiestį: didingus pastatus, nuostabų operos teatrą, nuo kurio stogo atsiveria prieplaukos vaizdas…  Tačiau dienai pasibaigus grupelė grįžo į geležinkelio stotį, iš kurios turėjo pasiekti galutinį kelionės tikslą – Sandnessjoen miestelį.
Keliaudami į susitikimo vietą mažeikiškiai susidūrė su itin permainingu Norvegijos oru. Pasak gimnazistų, jie pamatė visus metų laikus. Gerai, kad vietinių mokytojų buvo iš anksto įspėti pasiimti ir šiltų drabužių, ir akinius nuo saulės.
„Važiuojant kažkur Norvegijos viduriu mus užklupo pūga. Buvo tikrai keista, nes ką tik švietė saulė ir buvo gana šilta, o štai sninga, pusto ir temperatūra nukrito iki minus aštuonių laipsnių,“ – prisiminė Orinta.
Nors orai  keitėsi itin sparčiai, komandos gera nuotaika neblėso, o ir kelionės tikslas vis artėjo…

Ko moko mokykloje

Atvykę į Sandnessjoen miestelį mažeikiškiai gimnazistai žavėjosi kraštovaizdžiu, mat aplink visą miestelį plyti kalnai, fiordai ir jūra.
Pats miestelis komandai pasirodė nors ir mažas, bet labai jaukus, jame gyvena apie 6 tūkst. gyventojų. Jį apžiūrėjusi komanda patraukė į mokyklą, su kuria bendradarbiauja. Įspūdis? Labai moderni mokykla. „Ten mokoma visko: nuo medicinos seserų iki vilnos vėlėjų“, – paaiškino Orinta.
Egidijui Zubenui geriausiai atmintyje išliko čia vykusios amatų pamokos. „Visi buvome paskirstyti į grupes ir nuvesti kai ką gaminti iš medžio, metalo ir molio“.
Po apsilankymo mokykloje gimnazistai susipažino su šeimomis, kuriose jiems teko gyventi per viešnagę. Pasak mažeikiškių, gyventi kitos tautos šeimoje buvo labai įdomu, nes buvo galima pamatyti, kaip jie gyvena, kaip elgiasi, ką valgo, kaip bendrauja.

Naudinga veikla

Egidijaus teigimu, jam labiausiai patiko bendravimais su kitais projekto dalyviais – norvegais ir islandais.  „Nors projektas jau pasibaigė, manau, jog bendravimas tarp šalių vyks ir toliau“, – spėjo vaikinas.
Gimnazijos direktorė Asta Žukauskienė taip pat įsitikinusi, kad dalyvavimas projektinėje veikloje suteikia keleriopos naudos: vaikai ir mokytojai įgyja tarpkultūrinio bendravimo patirties, susipažįsta su įvairiomis šalimis, pamato, kaip gyvena ir mokosi bendraamžiai, kokios švietimo sistemos ypatybės, pagaliau – pagilina užsienio kalbų žinias ir įgūdžius.
Pasak mokyklos vadovės, ir didysis ekologinis Comenius projektas jau baigiasi – jis tęsėsi dvejus metus, jame dalyvavo 14os šalių moksleiviai ir mokytojai. Mažeikiškiai turėjo galimybę apsilankyti dešimtyje šalių, pernai patys priėmė didelį užsieniečių būrį: pas juos svečiavosi turkai, lenkai, ispanai, portugalai, prancūzai, vengrai, graikai, rumunai, latviai ir anglai.
Kaip teigė iš pastarosios kelionės grįžę gimnazistai, kiekviena išvyka turi ne tik pažintinės, mokomosios vertės, ji suartina ir pačius mažeikiškius – mokinius bei mokytojus.

Agnė STONKEVIČIŪTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto