Projektams trūksta tai pinigų, tai laiko

Rangovai teigia, kad darbai Burbos gatvėje stringa dėl laiku nepakeistų kanalizacijos šulinių. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Mažeikiuose baigiami du stambūs gatvių tvarkymo projektai, dar vienas – įsibėgėja. Jau dabar aišku, kad visiems numatytiems darbams lėšų nepakaks. Savivaldybė, nors ir turėtų kaupti lėšas, už kai kuriuos rangovų pradelstus darbus delspinigių skaičiuoti neskuba.

Darbai  vėlavo

Bene daugiausiai problemų kilo įgyvendinant projektą „Žemaitijos gatvės dalies kompleksinis sutvarkymas“.
Pagal rangos sutartį, darbai privalėjo būti baigti iki praėjusių metų lapkričio 20os dienos, tačiau rangovo – UAB „Žemaitijos keliai“, prašymu, Savivaldybė sutartį pratęsė dešimčiai dienų. Laiko vis tiek neužteko ir gruodžio pradžioje prie prekybos centro „Maxima“ dar tebevyko darbai.
Projekto „Žemaitijos gatvės dalies kompleksinis sutvarkymas“ vadovas Savivaldybės statybos ir remonto skyriaus vedėjas Arūnas Knystautas anksčiau  „Santarvei“ yra sakęs, kad dėl laiku neatliktų darbų rangovui pradėti skaičiuoti delspinigiai.
Šio projekto finansavimo sutartis pasirašyta 4,1 mln. litų, o rangos sutartis – 3,8 mln. litų. Už laiku nebaigtus darbus generaliniam rangovui tenka mokėti delspinigius: 0,02 proc. nuo neatliktų darbų sumos. Šie pinigai turėtų papildyti Savivaldybės biudžetą.
A. Knystauto teigimu, rangovai darbų užbaigimo aktą pateikė praėjusių metų pabaigoje, tačiau Savivaldybė jo iš karto nepasirašė, nes, valdžios nuomone, ne visi darbai buvo atlikti tinkamai ir iki galo.

Kada reikės, tada ir skaičiuos

Pasak Savivaldybės specialistų, delspinigiai buvo skaičiuojami beveik du mėnesius, tačiau iki pat šiol tiksli suma nėra žinoma.
„Delspinigiai už laiku neatliktus darbus bus paskaičiuoti tada, kada reikės, mums nėra apibrėžtas laikotarpis, iki kada tai turi būti padaryta. Mes rangovams nesame sumokėję už praėjusių metų lapkritį bei gruodį, nes už šiuos mėnesius bus skaičiuojami delspinigiai. Artimiausiu metu rangovams bus pateikta delspinigių sąskaita“, – teigė A. Knystautas.
Pasak jo, Centrinei projektų valdymo agentūrai jau yra pateiktas galutinis mokėjimo prašymas ir ataskaita, tačiau šis vertinimas nėra susijęs su delspinigių skaičiavimu.

Su delspinigiais nesutinka

Projekto „Žemaitijos gatvės dalies kompleksinis sutvarkymas“ rangos darbus atlikę „Žemaitijos keliai“ su delspinigių skaičiavimu nesutinka.
Šios bendrovės techninis direktorius Kęstutis Stonys teigia, kad ne jie delspinigius privalo mokėti, o Mažeikių savivaldybė jiems. Esą visi darbai buvo užbaigti dar praėjusių metų pabaigoje, o atsiskaitymas iki šiol negautas.
„Darbus užbaigti vėlavome vos keturias dienas, ir tai ne dėl mūsų kaltės, o dėl to, kad užsakovas nurodė atlikti papildomus darbus. Todėl Mažeikių savivaldybė delspinigių skaičiuoti neturi jokios teisės. Tai mes jiems galim paskaičiuoti už tai, kad laiku – nuo praėjusių metų gruodžio mėnesio –  neatsiskaitė už atliktus darbus. Vadinasi, praėjo jau pusė  metų, o pagal sutartį jie turėjo su mumis atsiskaityti per devyniasdešimt dienų nuo darbų pabaigimo dienos. Tai pagal viską, mes jiems galime delspinigius paskaičiuoti už tris mėnesius“, – įsitikinęs K. Stonys.
Ar iš tiesų bus skaičiuojami delspinigiai Mažeikių savivaldybei, K. Stonys sakė nežinantis. Priklausysią nuo to, ką kalbės jos vadovai.

Projektams trūksta pinigų

Delspinigiai, papildę Savivaldybės biudžetą, praverstų kitam mieste vykdomam gatvių tvarkymo projektui. Jau dabar aišku, kad finansavimo pritrūks projektui „Mažeikių miesto Birutės gatvės dalies, V. Burbos ir Mindaugo gatvių viešųjų erdvių kompleksinis sutvarkymas“.
„Taip nutiko dėl to, kad rangos darbai šiam projektui nupirkti brangiau, nei buvo pasirašyta finansavimo sutartis. Be to, papildomai lėšų reikės, norint išspręsti drenažo problemas. Jos atsirado dėl to, kad vykdant projektą bus užverstas vienas iš kanalų, kuris iki šiol iš gyventojų sklypų surinkdavo lietaus vandenį“, – sakė projekto vadovas Vietinio ūkio skyriaus vedėjas Alfonsas Žiulpa.
Papildomų Savivaldybės pinigų prireiks ir Laisvės gatvėje, norint ištaisyti šiuo metu čia vykdomo projekto „Laisvės gatvės dalies viešųjų erdvių kompleksinis sutvarkymas“ netikslumus. Vienas iš numatytų darbų – iškiliosios perėjos ties Merkelio Račkausko gimnazija panaikinimas. Kol kas Savivaldybės specialistai nėra suskaičiavę, kiek tai gali kainuoti.

Kliudys eismui

Iškiliosios perėjos nutarta atsisakyti dėl to, kad įjungus Laisvės gatvėje įrengtus šviesoforus ji nebebus efektyvi.
„Jei paliktume tokią perėją, kokia ji yra dabar, sutriktų numatomos „žalios bangos“ efektas, nes ties ta vieta vairuotojas būtų priverstas papildomai stabdyti. Toks kliuvinys nebuvo numatytas projekte, todėl tenka jį dabar koreguoti. Gerai, kad tam dar turime laiko“, – kalbėjo A. Žiulpa.
Pasak jo, šiuo metu projekto „Laisvės gatvės dalies viešųjų erdvių kompleksinis sutvarkymas“ rangos darbų sutartis yra pratęsta dar trims mėnesiams.
„Tiek laiko „Žemaitijos keliams“ turėtų pakakti ne tik  statybos darbams pabaigti, bet ir  reikalingiems dokumentus sutvarkyti. Kol kas dėl šio projekto nereikėjo skaičiuoti delspinigių, nors kai kurie darbai stipriai vėlavo, tačiau ne dėl rangovo kaltės“, – „Santarvei“ sakė A. Žiulpa.

Kilo nesklandumų

Ne taip sklandžiai, kaip buvo tikėtasi, įgyvendinamas ir projektas „Mažeikių miesto Birutės gatvės dalies, V. Burbos ir Mindaugo gatvių viešųjų erdvių kompleksinis sutvarkymas“.
„Problema ne tik pinigai, bet ir tai, kad rangovai „Žemaitijos keliai“ netinkamai organizuoja darbus, nesilaiko kai kurių reikalavimų: netinkamai sandėliuoja statybines medžiagas, nepatikimai reguliuoja eismą ir neužtikrina gero pėsčiųjų judėjimo tvarkomose gatvėse.
Žmonės yra priversti klampoti per smėlį“, – darbų atlikimo trūkumus „Santarvei“ vardijo A. Žiul  pa.
Pasak Vietinio ūkio skyriaus vedėjo, Savivaldybė rangovų už šiuos nusižengimus bausti negali, nes jie pagal sutartį visus darbus atlieka laiku. Kai kuriuos darbus net atliko daug greičiau, nei tai numatyta pagal grafiką.
„Nuobaudas už netinkamai organizuojamus darbus rangovams gali taikyti Statybos inspekcija, Aplinkos apsaugos agentūra ir kitos atsakingos institucijos, jei jie artimiausiu metu nepasitaisys“, – patikino A. Žiulpa.

Nemato savo kaltės

„Žemaitijos keliai“ techninis direktorius K. Stonys nenori sutikti su A. Žiulpos išsakytais priekaištais.
„Norėdami kokybiškai sudėti trinkeles, mes privalome tinkamai paruošti smėlio pagrindą, todėl buvo būtina nuardyti visą senąjį šaligatvį. Laikinus medinius perėjimus padarysime tik per iškastas tranšėjas. O didesniems takams padaryti mes tiesiog neturim laiko, nes spaudžia darbų atlikimo terminai“, – paaiškino K. Stonys.
Pasak jo, darbai V. Burbos gatvėje būtų judėję daug sparčiau, jei laiku būtų pakeisti kanalizacijų šuliniai.
„Kol Savivaldybė savo iniciatyva nepakeis šulinių, mes negalime pradėti asfaltavimo darbų, o kartu stringa ir trinkelių klojimas.  Šulinių keitimas nebuvo įtrauktas į rangos darbų sutartį“, – paaiškino K. Stonys.
Tikimasi, kad V. Burbos gatvė bus pradėta asfaltuoti birželio pabaigoje, vėliausiai – liepos pradžioje.

9 Atsakymai į “Projektams trūksta tai pinigų, tai laiko”

 1. Gyventojas parašė:

  Labai įdomu ar kelininkai užbaigę Birutės, Mindaugo, Burbos gatvių rekonstrukciją, sutvarkys ir Basanavičiaus gatvę?????? o tai dabar ji nuo kelininkų SUNKIOSIOS technikos pavirto į duobėtą, smeliu užneštą kažkokį baisų kelią….mikrorajone tai nors duobes asfaltu užlopė…o kuo senamiestis prastesnis???? Lauksim ,kad pasibaigus minėtų gatvių tvarkymui, nebūtų pamiršta ir Basanavičiaus gatvė……kaip ponai atrodytų senamiestis kelias gatves išblizginus o šią gatvę palikus nesutvarkytą????tik nesakykit, kad tam pinigėlių nėra skirta…norėsit..-surasit….ir dar senamiesčio parko nepamirškit….jis irgi nebloga miesto pikžaizdė……sėkmės kelininkams ir lauksi pabaigtuvių…..

 2. Daiva Šideikienė parašė:

  Internetinis tinklalapis ,, Už teisingumą.lt “ Būk savo valstybės šeimininkas!
  „Lietuvos sąrašas“: pirmieji dešimtukai
  REKOMENDUOJAMAPaskelbta 2012-06-22
  34
  „Lietuvos sąrašas“ – nepartinė partija – nes tikslas ne valdžios siekis, o teisingumo atkūrimas. Todėl ši partija neturės skyrių, o sieks, kad į Seimą patektų kuo daugiau sąžiningų, Lietuvai tarnaujančių žmonių tiek vienmandatėse, tiek daugiamandatėje rinkimų apygardose.

  Sąrašo viršuje būtų viešo intereso gynėjai – kultūros, mokslo, meno žmonės, Sąjūdžio pirmeiviai, Kovo 11-osios Akto signatarai, pilietiški žurnalistai, publicistai, iš pareigų pašalinti principingi teisėsaugos pareigūnai, Seimo Antikorupcinės komisijos nariai, vietos bendruomenių lyderiai bei kiti.

  Į sąrašą yra kviečiami (abėcėlės tvarka):

  Gintaras Aleknonis – Mykolo Romerio universiteto profesorius, pilietiškas žurnalistas;
  Kęstutis Braziulis – valdžios persekiojamas kontržvalgybininkas;
  Vytautas Damulis – valdžios persekiojamas kontržvalgybininkas;
  Erika Drungytė – rašytoja, visuomenininkė, viešo intereso gynėja;
  Vitalijus Gailius – valdžios persekiojamas buvęs FNTT vadovas;
  Vytautas Giržadas – valdžios persekiojamas buvęs FNTT vadovo pavaduotojas;
  Ligitas Kernagis – Seimo Antikorupcinės komisijos pirmininkas;
  Vytautas Matulevičius – pilietiškas žurnalistas;
  Antanas Naujokas – valdžios persekiojamas mokesčių inspektorius;
  Nijolė Oželytė – Kovo 11-osios Akto signatarė;
  Šarūnas Paberalius – valdžios persekiojamas parlamento ir nepriklausomybės gynėjas;
  Algirdas Patackas – Kovo 11-osios Akto signataras;
  Aurelija Stancikienė – Seimo Antikorupcinės komisijos narė;
  Irena Vasinauskaitė – Šiaulių Sąjūdžio pirmeivė, viešo intereso gynėja;
  Valdas Vasiliauskas – pilietiškas žurnalistas, teatro kritikas, buvęs „Lietuvos žinių“ vyriausiasis redaktorius;
  Tomas Viluckas – publicistas, viešo intereso gynėjas
  ir kiti principingi ir sąžiningi žmonės.

 3. MAZEIKIETIS parašė:

  jei Jus tai vadinate darbu-atlygio tikrai niekas nemoka uz broka,atvirksciai,reikia perdaryt arba uzmoket uz sugadintus daiktus.taip,Jus ir vel teisus,tikrai skraido i darba :)nes vaziuot tokiomis gatvemis kokios yra mieste-NEIMANOMA!!! o buti mastytoju,zinovu,teiseju,kureju ir kritiku nebutina,kad pastebet ir issakyt savo nuomone.pakeist sedincius valdzioje? nemanau,yra daug savo srities specialistu tik niekas neleidzia ir neprileidzia dirbt.geriau sedi tie kurie beveik neismano savo darbo,plauna pinigus i savo kisenes nes vistiek atsakomybes nera jokios uz padarytus nusikaltimus :) savi savu nebaudzia :)istatymai galioja tik rinkejams,bet ne isrinktiesiems :)

 4. Vardas (privalomas) parašė:

  MAZEIKIECIO TIESA- jie nedirba-jie sedi, jie i darba ne vaziuoja o skraido, jie – spec. poreikiu sutrikusio intelekto valdziazmogiai – o JIS- išpruses mastytojas, zinovas, teisejas, kurejas, kritikas. Ir jis mielai juos pakeistu, ir mielai taptu kito mazeikiecio iskrovos objektu…Homo homini lupus est…

 5. MAZEIKIETIS parašė:

  manyciau ne toks ispudis susidaro,bet tai yra tiesa,kad savivaldybeje sedi sutrikusio intelekto zmones.gal ir gerai parasiau (sedi :) ) reiketu juos isleist i laisve,kad pamatytu ka jie yra pridare su savo gatviu rekonstrukcijomis!!!! idomu,ar bent vienas valdininkas atsakys uz savo padarytas klaidas,ar sugebes viesai atsiprasyt miestelenu ir atsakyt pagal istatyma?nemanau! tegul seda i masina ir pravaziuoja rekonstruotom,restauruotom ir kitai sutvarkytom gatvem,nesuprantu kas ir kaip padejo parasus po darbu priemimo protokolais? tai ne darbas,tai visiska tragedija!

 6. irena parašė:

  kas sudare projekta laisves gatves?mano manymu jis neseniai parvaziaves is svieksnos ligonines.

 7. Nesamone parašė:

  Gal kas žinote ar asfaltuos dar prie pervažų, nes darbar pro jas važiuojant tai kaip per technine apžiūrą, ypač per pirmąją nuo senamiesčio pusės ???

 8. pastebejimas parašė:

  Ta pereja su ‘kalniuku’,TEN VISAS KALNAS :D automobilis su zemesne pakaba net nepravaziuoja ,jei toki padare tai turejo bent is toliau nuolydzius taikyti.

 9. Stasys parašė:

  Apie kokią žalią bangą eina kalba.JAU TIEK GATVĖ SUSIAURINTA,KAD JAU NEBĖRA KUR.Jei koks vairuotojas pastato savo auto 40-50 cm.į važiuojamają dalį ir viskas žaliajai bangai.Šiuo laikotarpiu gyva tik ta vieta[KAIP MAXIMA],kur galima laisvai pasistatyti auto.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto