Projektas „Moksleiviai į Vyriausybę“ kviečia spręsti jaunimo emigracijos problemas

Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija ir Ūkio ministerija kviečia moksleivius registruotis į rugpjūtį vyksiantį projektą „Moksleiviai į Vyriausybę“, kuris šiemet kvies spręsti jaunimo emigracijos problemas.
Registracija į projektą vyksta iki liepos 26 d. užpildant anketą ar atsiunčiant vaizdo įrašą.

Devintąjį kartą vyksiantis nacionalinis projektas vienai rugpjūčio savaitei, nuo 21 iki 25 d. suburs veiklius ir iniciatyvius šalies bei užsienio lietuvių mokyklų jaunuolius, kurie nestokoja ryžto tapti ateities lyderiais.
„Kiekvienos valstybės raktas į sėkmę yra auganti karta. Jaunimo požiūris, indėlis, iniciatyvos nulems, kokia bus Lietuvos ateitis. Tęsdami šį projektą norime ne tik suteikti galimybę jaunuoliams iš arti pamatyti Vyriausybės darbą, bet ir išklausyti juos, sužinoti, kaip ir kokią valstybę jie nori kurti. Šių metų projekto tema susijusi su jaunimo emigracija. Suprantame, kad jauniems žmonėms yra smalsu išbandyti save ir plačiajame pasaulyje. Svarbiausia, kad jie žinotų, jog savo šalyje yra visada laukiami ir reikalingi“, – teigia Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.
„Projektas „Moksleiviai į Vyriausybę“ – tai galimybė moksleiviams iš arti pažvelgti į valdžios institucijų darbą ir patiems įsitraukti į kasdienę jų veiklą. Visus besidominčius politika ir ekonomika plačiąja prasme ir tuos, kuriuos domina verslas, inovacijos, mokslo ir technologijų pažanga, kviečiu aktyviai dalyvauti projekte. Jūsų laukia pažintis su mokslo ir technologijų parkais, verslo slėniais, pradedančiosiomis ir pažengusiomis Lietuvos įmonėmis ir startuoliais. Tikiu, kad tai padės praplėsti akiratį ir gauti vertingų žinių būsimoms studijoms ar net nuosavam verslui kurti“, – teigia ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius.

Tema – „Išvykstu, kad sugrįžčiau“

Projekte moksleivių lauks įspūdžių kupini vizitai Vyriausybės kanceliarijoje, ministerijose ir kitose šalies institucijose. Aktualiais valstybės klausimais jie diskutuos su Ministru Pirmininku ir ministrais, stebės Vyriausybės posėdžius, dalyvaus įvairiuose susitikimuose, kuriuose su įvairių sričių specialistais dalinsis idėjomis, kaip spręsti opias visuomenės problemas. O svarbiausia, moksleiviai atras naujų draugų, su kuriais galės kartu kopti į ateities pasiekimų olimpą.
„Šis projektas, visų pirma, atnešė gausų būrį aktyvių, išmanių ir be galo protingų žmonių. Jis mane įkvėpė išvykti svetur pasisemti patirties ir grįžti čia kurti toliau. „Moksleiviai į Vyriausybę“ yra nepakartojama patirtis, kurią galima turėti tik vieną sykį gyvenime“, – sako 2010 metų dalyvė Ieva Nagytė.
Kaip ir kasmet, dalyvius atrinks speciali komisija, susidedanti iš Ministro Pirmininko komandos, Vyriausybės kanceliarijos, ministerijų bei moksleivius jungiančių organizacijų atstovų. Šiais metais į komisiją pakviesta ir garsi šalies lengvaatletė, Europos čempionė Airinė Palšytė.
Organizatoriai taip pat skelbia dar vieną naujovę – tiesioginį kelialapį į projektą dalyvaujant vaizdo įrašų konkurse. Apie visa tai ir daugiau galima sužinoti portale „Mano vyriausybė“ ir Facebook paskyroje.

Parengta pagal LR ūkio ministerijos inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto