Projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyviai džiaugiasi nauja, įdomia patirtimi

Šių metų programos „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyviai, susirinkę iš įvairių Lietuvos miestų.

Kasmet vasaros pabaigoje Vilniuje įgyvendinamas projektas „Moksleiviai – į Vyriausybę“. Jame dalyvauti išrenkama trisdešimt gabių, aktyvių, visuomeniškų moksleivių ir būsimųjų studentų iš visos šalies.
Jau tapo įprasta, kad tarp dalyvių būna po vieną ar kelis mažeikiškius jaunuolius.
Šiemet galimybę iš arčiau pamatyti ministerijų, įvairių valstybės institucijų veiklą turėjo du Gabijos gimnazijos abiturientai – Gintarė Žiedelytė ir Dovydas Bružas.

Dalyviai – ne tik iš didmiesčių

Prieš savaitę baigėsi 15-ąjį kartą vykęs projektas „Moksleiviai – į Vyriausybę“.
Baigiamajame jo renginyje dalyviai pristatė savo įžvalgas šių metų projekto tema „Moksleiviai – Lietuvai pasaulyje“, bendravo su Ministre Pirmininke Ingrida Šimonyte.
Projekto dalyvius pasveikinusi premjerė kalbėjo, jog kiekviena karta – skirtinga ir ypatinga, jai tenka saviti išmėginimai. Premjerė džiaugėsi, kad šiemet projekte dalyvavo moksleiviai ne tik iš didmiesčių, bet ir mažesnių miestų, iš skirtingų mokyklų.

„Tikiu, jog svarbu, kad kuo daugiau žmonių turėtų galimybę susipažinti su valstybės institucijų veikla ir pasidalytų patirtimi su savo bendraklasiais ar draugais. Kad projektas yra svarbus ir sėkmingas, rodo tai, kad šiandien man jau tenka sutikti žmonių, praeityje dalyvavusių „Moksleiviai – į Vyriausybę“, pamačiusių darbo valstybės tarnyboje prasmę ir įdomumą ir pasirinkusių šį kelią kaip savą“, – kalbėjo I. Šimonytė.
Vyriausybės vadovė su moksleiviais diskutavo apie savo ir Vyriausybės darbo kasdienybę ir išbandymus, o po diskusijos kiekvienam projekto dalyviui įteikė padėką.

Gintarė Žiedelytė, Dovydas Bružas susitikime su Seimo pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen.

Aprašė problemą – traukinių maršrutų stygių

Savaitės praktiką moksleiviai ir būsimieji studentai atliko vienoje iš 14-os ministerijų arba Vyriausybės kanceliarijoje, dalis projekto veiklų vyko bendrai.
Šių metų projekto tema – „Moksleiviai – Lietuvai pasaulyje“ siekė padėti plačiau pažvelgti į Lietuvos valstybės prioritetus ir jos tapatybę. Projekto dalyviai apie tai galėjo padiskutuoti ne tik su politikais ir institucijų vadovais, bet ir su mokslininkais, menininkais, istorikais, ekonomistais, kitų sričių specialistais.
D. Bružas pasakojo, kad domisi politika, ir tuomet, kai iš savo geros draugės G. Žiedelytės sužinojo, jog yra toks projektas „Moksleiviai – į Vyriausybę“, nutarė, kad tai būtų puiki patirtis.

„Anketoje mūsų, pretendentų, klausė, kokią visuomenės problemą matome savo miesto ar rajono aplinkoje. Mąsčiau apie tai, kad norėčiau pabuvoti Susisiekimo ministerijoje. Dažnai keliauju traukiniais, todėl aprašiau traukinių reisų trūkumą Mažeikiuose. Man atrodo, kad kelionių traukiniais plėtra turėtų būti vienas iš mūsų valstybės prioritetų“, – pasakojo gimnazistas.

Pasak Dovydo, daugiau ir įvairesnių traukinių reisų atneštų ekonominės naudos. Jei tie reisai nusidriektų iš Mažeikių į Latviją, stiprėtų lietuvių ir latvių kultūriniai ryšiai. Tai naudinga galėtų būti ir ekologiniu aspektu – juk geriau, kai daug žmonių važiuoja vienu traukiniu, o ne daugybe automobilių, kuriuose vos po vieną ar du keliautojus.

Viena geriausių patirčių

Dovydo noras išsipildė – jis atliko praktiką Susisiekimo ministerijoje.
„Susisiekimo sektorius labai platus. Nuo aviacijos iki telekomunikacijų, nuo kelių iki geležinkelių. Ne visi žino, ne visi susimąsto, ką daro Susisiekimo ministerijos darbuotojai. Man buvo įdomu ir aš pasirinkau šią ministeriją pirmuoju variantu. Tikrai nesigailiu. Buvo įdomu ir naudinga. Labai daug važiavome į įvairius objektus: buvome televizijos bokšte, buvo surengta ekskursija po oro uostą, susipažinome su bendrove „Lietuvos geležinkeliai“, apsilankėme įmonėje „Oro navigacija“, kuri prižiūri visą Lietuvos oro erdvę“, – įdomiausias praktikos akimirkas prisiminė moksleivis.

Per savaitę, praleistą Vilniuje, mažeikiškiai Gintarė ir Dovydas drauge su savo kolegomis – moksleiviais iš kitų miestų – aplankė daug įvairių institucijų, organizacijų, susipažino ir bendravo su jų darbuotojais.

Jam patiko bendrauti ir su Susisiekimo viceministre, ministerijos specialistais. Kiekvienas iš šių žmonių, susitikusių su moksleiviais, akcentavo tvarumą, klimato kaitą ir priemones taršai mažinti. Juolab kad Susisiekimo ministerija glaudžiai susijusi su Lietuvos transporto sektoriumi, o šis sektorius – vienas didžiausių teršėjų.

D. Bružas dalyvavimą projekte „Moksleiviai – į Vyriausybę“ vadina viena geriausių savo patirčių.
„Ministerijoje dirba labai daug ir įvairių sričių specialistų: nuo ekonomistų iki teisininkų, nuo inžinierių iki mokslininkų. Visi ten dirbantys žmonės dega savo darbu, yra puikūs specialistai. O darbas viešajame sektoriuje nėra nuobodus arba vien biurokratija. Jis atveria labai daug galimybių, leidžia prisidėti prie Lietuvos gerovės“, – mintimis su „Santarve“ pasidalijo pašnekovas.

Praktika – populiariausioje ministerijoje

Mažeikiškė G. Žiedelytė, dalyvavusi projekte „Moksleiviai – į Vyriausybę“, save apibūdina kaip aktyvų, visuomenišką žmogų. Todėl socialiniuose tinkluose pamatyta informacija apie projektą ir kvietimas užsiregistruoti ją sudomino.

Per savaitę, praleistą Vilniuje, mažeikiškiai Gintarė ir Dovydas drauge su savo kolegomis – moksleiviais iš kitų miestų – aplankė daug įvairių institucijų, organizacijų, susipažino ir bendravo su jų darbuotojais.

Gimnazistė labiausiai norėjo pabuvoti Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje, todėl ją užrašė kaip prioritetinę. Ir problemą aprašė tą, kuri susijusi su švietimu. Tik viešai apie tai pasakoti mergina nepanoro, mat ketina prisidėti ją sprendžiant.
Antrąja Gintarė buvo pasirinkusi Užsienio reikalų ministeriją.

Beje, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija tarp moksleivių ir pirmakursių studentų, kandidatavusių dalyvauti projekte, buvo viena populiariausių. Galbūt dėl to, kad jie patys vis dar yra švietimo sistemos dalis ir gerai žino mokyklų džiaugsmus bei rūpesčius.
„Projektas parodė nematomą ministerijų bei Vyriausybės darbo pusę. Ne veltui Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen vieno iš susitikimų metu užsiminė, jog politikai trūksta sužmoginimo. Esame pamiršę, kad politikai taip pat yra žmonės, o šis projektas puikiai tai parodė“, – kalbėjo mažeikiškė.

Džiaugiasi ne formaliu, o gyvu bendravimu

G. Žiedelytė sakė, kad projektas išpildė visus jos lūkesčius – ir su kaupu. Jis suteikė motyvacijos toliau veikti. Prieš išvykdama į Vilnių gimnazistė būgštavo, kad projektas bus formalus, kad dalyviams pranešėjai tiesiog ką nors pasakos ir teks klausytis.
Viskas buvo kitaip. Projekto dalyviai buvo draugiškai priimti, vyko malonus bendravimas, diskusija, dialogas.

„Turbūt labiausiai įsiminė susitikimai su politikais, ministerijos darbuotojais. Tie susitikimai nebuvo vien formalūs, darbiniai. Tai buvo labai gyvas bendravimas – su pajuokavimais, emocijomis. Pavyzdžiui, švietimo, mokslo ir sporto ministras susitikti su mumis atėjo po susitikimo su mokytojų profsąjungos atstovais, ką tik sužinojęs, jog dalis mokytojų rugsėjo mėnesį streikuos. Sėdėjome su ministru, kancleriu ir dalijomės švietimo skauduliais. Buvo gana stiprus emocinis momentas, kai ir mes, moksleiviai, turėjome galimybę papasakoti, kaip mums viskas atrodo.

Bent aš pamačiau, kad ministerijoje yra, kam rūpi Lietuvos švietimo skauduliai, kas bando juos išgydyti“, – įspūdžiais dalijosi G. Žiedelytė.
Mažeikiškė kviečia mūsų savivaldybės jaunimą kitąmet dalyvauti projekte „Moksleiviai – į Vyriausybę“ ir patiems pamatyti, patirti, kaip valdoma valstybė.

Nuotr. iš projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto