Protesto akciją planuoja palaikyti ir mažeikiškiai

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Sekmadienį numatoma simboliškai nutiesti žmonių grandinę nuo Švietimo ir mokslo ministerijos iki Seimo, prie Vyriausybės surengti mitingą. Šioje akcijoje planuoja dalyvauti ir Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos Mažeikių rajono susivienijimo atstovai.
Tačiau į streiką ši profsąjunga nesivels, – akcentavo mažeikiškių pedagogų susivienijimo vadovė Judyta Tekingunduz.

Išreikš palaikymą

Protesto akcijos iniciatyvos ėmėsi Andrius Tapinas, penktadienį pakvietęs profesinių sąjungų ir organizacijų atstovus susitikti bei aptarti, kaip būtų galima palaikyti streikuojančius mokytojus.
Susitikimo metu buvo nutarta organizuoti bendrą mitingą.
A. Tapinas po susitikimo teigė, kad tai bus masinė protesto akcija – į gyvą grandinę susirinkę žmonės susiims rankomis, o vėliau vyks eitynės nuo ministerijų Vyriausybės link.
Ketvirtą savaitę streikuojančios Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas penktadienį kalbėjo, kad mokytojai iki masinės akcijos greičiausiai neapleis ministerijos patalpų. Jis teigė, kad streikuojantys mokytojai derybų lauks tiek, kiek reikės.

Palaikys, bet streike nedalyvaus

Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos Mažeikių rajono susivienijimo pirmininkė J. Tekingunduz „Santarvei“ sakė, kad penktadienį buvo susirinkusi profsąjungos pirmininkų taryba ir nusprendė palaikyti šią protesto akciją.
„Tačiau į streiką mes nesivelsime. Penkios profesinės sąjungos esame pasirašiusios nacionalinę kolektyvinę šakinę sutartį su Švietimo ir mokslo ministerija. Turime laikytis sutarties, o jei norėtume ją nutraukti, teisiniams dalykams prireiktų mėnesio“, – paaiškino mažeikiškė.
J. Tekingunduz teigimu, apie 200 Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos narių planuoja dalyvauti gyvojoje grandinėje ir mitinge. Į sostinę sekmadienį vyks ir ekipažas su mažeikiškių atstovais.

Įsikišo prezidentė

Ketvirtadienį Prezidentė Dalia Grybauskaitė Seimui ypatingos skubos tvarka pateikė įstatymų pataisas, turinčias palengvinti etatinio apmokėjimo įgyvendinimą.
Prezidentės pateiktos įstatymų pataisos siūlo paprastesnę etatinio darbo užmokesčio struktūrą, nustatant dvi mokytojų veiklos kategorijas: viena jų susijusi su pamokomis bei pasirengimu joms, kita – su veikla mokyklos bendruomenėje, paties mokytojo profesiniu tobulėjimu.
„[Reforma] buvo parengta skubotai, o jos įgyvendinimas dar prastesnis. Reforma buvo stumiama arogantiškai, išlaikant visažinių poziciją. Be jokios abejonės, tai negalėjo nesukelti nepasitenkinimo tarp atskirų mokyklų ir mokytojų, nes švietimo bendruomenė tikrai buvo supriešinta“, – penktadienį LRT radijui kalbėjo šalies vadovė.
Laikinuoju švietimo ir mokslo ministru nuo kitos savaitės tapsiantis susisiekimo ministras Rokas Masiulis penktadienį susitiko su ministerijos patalpose daugiau nei savaitę esančiais pedagogais.
Streikuojantiems mokytojams ir profsąjungos vadovui A. Navickui laikinasis ministerijos vadovas tvirtino keliantis sau tikslą deeskaluoti situaciją – tęsti diskusiją, tarpininkauti sprendimams.

7 Atsakymai į “Protesto akciją planuoja palaikyti ir mažeikiškiai”

 1. Haris parašė:

  Siandien per zinias pranese, jog Navickas itariamas veikimu Kremliaus interesams. Butu gerai kad kas isvardintu mazeikiecius , palaikancius si parazita. Buciau dekingas, o ir visi zinotumem kas mazeikiuose mokina musu vaikus.

 2. B. parašė:

  Laisvę Luisai Korvalolai! Kol jos nepaleis – mokytojai į klases negrįš.

 3. gaila, parašė:

  kad mažeikiškiai socialiniai darbuotojai lyg po šluota, o atlyginimai žemiausi Lietuvoj

 4. M parašė:

  Gėda man būti mazeikieciu! Pasakė but tyliai tai ir bukit!!!

 5. Pensininkė parašė:

  Kada rajone baigsis pensininkų dominavimas valdžioje? Aš irgi noriu būti jų gretuos, nes aš jaunesnė už Judyta Tekingunduz. Kur kreiptis?

 6. o kam parašė:

  o kam Mažeikiams važiuoti streikuoti, jei klasėse ir taip mažai mokinių, o vadovai etatinį paskirstė protingai, atlyginimai pakilo. Ko ten vykti?

 7. Klaustukas parašė:

  Kažkaip keista, kad taip aktyviai už mokytojus kovojusi p. Judyta dabar atsuko jiems nugarą ir pastaruoju metu pradėjo ginti ne geriausios reputacijos asmenis… ar ne laikas į pensiją, jei atvirkštinės smegenys ant senatvės įsijungė. Lietuvos profsąjungos buriasi, organizuojasi autobusus, o Mažeikiuose ta pati kalba „mes tik palaikysime“. Įdomus toks „palaikymo“ būdas. Naudos nulis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto