Psichologo etatą steigti leista, tačiau pinigų nenumatyta

Nuotr. iš Mažeikių rajono savivaldybės administracijos archyvo

Po ilgų diskusijų politikai patenkino Plinkšių globos namų prašymą ir puse etato padidino didžiausią leistiną pareigybių skaičių. Toks sprendimas atvėrė kelią psichologo paieškoms, tačiau pinigų darbo užmokesčiui nenumatė.
Dar daugiau: į sprendimą įrašyta nuoroda – neviršyti šių metų mokos fondo.

Globos namų direktorė Birutė Vaičkienė Tarybos narius informavo, kad psichologo paslauga nėra nauja, tik anksčiau ją įstaigos gyventojams teikė Psichikos sveikatos centras. Tačiau Seimo kontrolieriai, atlikę patikrą visose Lietuvos socialinės globos įstaigose, vasario mėnesio išvadose akcentavo, kad psichologas turėtų būti vietoje. Pagal paslaugos gavėjų skaičių, Plinkšių globos namams priklauso pusė etato.
Šis reikalavimas paliečia ir kitas globos įstaigas. Kontrolierių rekomendacijos pasiekė ir įstaigas, ir savivaldos vadovus bei Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją.

„Kai apsigyvena nauji gyventojai, mes atliekame poreikio įvertinimą, darome socialinės globos planus. Ir visame tame turi dalyvauti psichologas. Psichinės sveikatos centras nesutiko pas mus šitiek paslaugų teikti“, – savo prašymą argumentavo įstaigos vadovė, pridūrusi, kad globos namai iš Ligonių kasos negauna nė cento.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

Reklama: Psichologas Vilniuje https://www.psichologas.org/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto