Pūga tikrina tarnybų pasirengimą

Penktadienį pasnigus gatves komunalininkai valė po du kartus. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Penktadienis mažeikiškius pasitiko ne tik nemažu šalčiu, bet ir pūga.

Kelininkai dirba ir savaitgaliais

Kaip informavo VĮ „Telšių regiono keliai“ Mažeikių kelių tarnybos viršininkas Silvestras Micheenko, tarnybos technika į rajono ribose esančius krašto kelius išvažiavo penktadienį nuo šeštos valandos ryto, kaip ir yra nustatyta pagal krašto kelių antrąjį priežiūros lygį.
„Nuo šešių ryto pabarstėme kelius, tačiau užėjo pūga ir barstymą nutraukėme, vyko tik kelių valymas. Kaip ir numatyta pagal kelių priežiūros instrukcijas, dirbame iki devynioliktos valandos, keliai turi būti nuvalyti ir pabarstyti praėjus ne daugiau kaip keturioms valandoms, kai nustoja snigti“, – informavo S. Micheenko.
Keliuose dirba septyni žiemos kelių tarnybos valytuvai-barstytuvai. Pasak tarnybos viršininko, jų darbui poilsio dienos reikšmės neturi, tokiu pat grafiku nuo šeštos valandos ryto jie pradės darbą ir savaitgalį, dirbs iki septynių vakaro.
Sniegas valomas rajoniniuose keliuose, kur technika pasirodė nuo devintos valandos ryto. Jie valomi, tačiau nebarstomi. Druskos ir smėlio mišinio bus paberta tik stačiose įkalnėse ir pavojinguose posūkiuose. Rajoniniuose keliuose darbai vyksta iki aštuonioliktos valandos.

Valo visas miesto gatves

Komunalininkai į darbą kibo nuo pat ankstaus ryto: kaip sakė UAB „Mažeikių komunalinis ūkis“ direktorius Andrius Noreika, jau trečią valandą miesto gatvėse dirbo trys bendrovės valytuvai-barstytuvai.
„Pirmą kartą užbėrėme smėlio, nes druską barstyti buvo bergždžias reikalas – ji veikia tik iki septynių laipsnių šalčio. Darbas nuėjo perniek – vėl prisnigo. Tęsiame valymo darbus. Mums teikia vilties sinoptikų prognozės, kad pūga turėtų liautis“, – sakė direktorius.
Pirmiausia buvo valomos pirmajai kategorijai priklausančios gatvės: Skuodo, Žemaitijos, Laisvės, M. Daukšos ir Tirkšlių, po to – antrosios kategorijos: Gamyklos, Naftininkų, Ventos, Pavenčių, Sedos, Židikų, Maironio, Birutės, Vasario 16-osios ir V. Kudirkos. Iki penktadienio vakaro tikimasi nuvalyti ir trečiajai bei ketvirtajai kategorijoms priklausančias miesto gatves.
Savaitgalį budinčios komunalininkų tarnybos dirbs tokiu pat režimu, kaip ir darbo dienomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto