Puoškime stalą per šventes ir kasdieną

Stalas – tai gerokai daugiau nei tik paprastas baldas. Juk prie jo susėdame su šeima, draugais ar artimaisiais tiek per šventes, tiek ir be progos. Prie stalo ne tik valgome, bet ir bendraujame, dalijamės pasakojimais, įspūdžiais, patirtimis ir emocijomis. Tad šis baldas tampa savotiška jungiamąja grandimi, padedančia palaikyti ryšį ir jaukumą.

Suprantama, kad šis baldas nusipelno atskiro dėmesio. Ir visai nesvarbu, ar tai didelis stalas, ar tik mažas stalelis. Svarbiausias dalykas – prie jo sėdėti visiems turi būti jauku ir patogu. O kas geriau už tinkamą stalo dekorą gali užtikrinti šiltą atmosferą.

Kasdienis ir šventinis stalo dekoras būna skirtingas. Tad aptarkime kiekvieną jų atskirai.

Šventinio stalo dekoro ypatumai

Pagrindinė šventinio stalo dekoro užduotis – spinduliuoti pakilią, nekasdienę nuotaiką. Todėl švenčių proga galima drąsiai išlaisvinti savo vaizduotę ir stalo puošybai pasitelkti įvairius išskirtinio dizaino elementus, įgyvendinti įdomiausias idėjas.

Žinoma, ne mažiau svarbu išvengti chaoso ir betvarkės, kuri vargiai prideda jaukumo. Tad iš pradžių visgi apgalvokite, kokia tema ir spalvos dominuos. O toliau jau viską savaime padiktuos pati šventė ir jos ypatumai.

Sakykime, Kalėdų dekoras veikiausiai neatsiejamas nuo žvakių, eglės ar pušies šakelių, mažyčio kadagio vazonėlio ar Kalėdų žvaigžde vadinamos gėlės puansetijos. Na, o spalvų paletė ir dekoro ryškumas – jau Jūsų valioje. Galbūt pasirinksite baltą staltiesę, minimalistinius šviesius akcentus, šiek tiek aukso ar sidabro blizgesio ir tokiu būdu kursite lengvo, šviesaus stiliaus dekorą. Prie jo gali tikti ir natūralumu dvelkiančios autentiškos detalės iš medžio, molio, lino, natūralaus vaško ir panašių detalių. Jei jums prie širdies skandinaviškas stilius, toks dekoras – išties šaunus pasirinkimas.

O gal kaip tik jus labiau žavi prabangesnis stilius ir klasikinis sodrių raudonos, žalios ir auksinės spalvų derinys? Tada pamėginkite kurti džiugų gausos ir prabangos įspūdį. Tam pasitarnaus tokie dekoro elementai kaip sunkiai krintanti staltiesė, auksuotos žvakės, ryškios vazelės, klasikiniai Kalėdų eglutės žaisliukai, kaspinai, didelės medžiaginės servetėlės, aukso spalvos įrankiai.

Kaip pagyvinti stalą kasdieną?

Kasdienis dekoras nėra toks populiarus ir dėmesio jam paprastai skiriama mažiau. Tačiau papuošti, pagyvinti stalą kasdien taip pat yra labai svarbu.

Kasdienio stalo dekoro elementai dažniausiai būna paprastesni ir kuklesni. Bene esminis skirtumas nuo šventinio dekoro yra kasdienių dekoro elementų funkcionalumas. Kasdien mes skubame, trokštame patogumo ir paprastumo. Todėl norime, kad toks dekoras būtų pritaikytas prie šių mūsų poreikių.

Tad geriausia rinktis neperkrautą, labiau minimalistinį, daugiau vietos paliekantį dekorą. Tai gali būti kukli puokštelė ar kompozicija, nedidukės servetėlės. Ant tokio stalo derės paprastesnė staltiesė arba tiesiog stalo kilimėliai iš medvilnės, džiuto ar bambuko.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto