Pusfinalio barjero peržengti nepavyko

Regionų krepšinio lygoje „Mažeikių“ krepšininkams liko kovoti tik dėl bronzos apdovanojimų. KOVA IKI PASKUTINIŲ
SEKUNDŽIŲ

Regionų krepšinio lygos pusfinalio mače iki dviejų pergalių mažeikiškiai žaidė su antroje vietoje po reguliariojo čempionato likusiu Ukmergės krepšinio klubu. Kadangi mūsų komanda liko trečioje vietoje, tai ukmergiškiai turėjo savo aikštelės pranašumą.
Pirmosios rungtynės buvo žaidžiamos Ukmergėje. Kaip „Santarvei“ sakė komandos treneris Vidmantas Bertys, jau rungtynių pradžia parodė, kad susitiko vienodo pajėgumo komandos: po pirmojo kėlinio rezultatu 27:25 priekyje buvo mažeikiškiai. Pergalingą žygį mūsų krepšininkai tęsė iki pat antrojo kėlinio pabaigos: į didžiąją pertrauką komandos išėjo esant rezultatui 53:45 „Mažeikių“ naudai.
Per pertrauką ukmergiškiai suderino savo žaidimą, tačiau mūsų komanda vis dar buvo priekyje rezultatu 72:70. „Atkakli kova vyko iki paskutinių rungtynių sekundžių. Likus daugiau kaip pusei minutės, varžovai pirmavo keturiais taškais, Henrikas Rumša vienu baudos metimu kiek sušvelnino skirtumą, o kamuolys buvo aikštės šeimininkų rankose. Jie rengė ilgą ataką, tačiau ši nepavyko. Likus penkioms sekundėms iki rungtynių pabaigos, kamuolį jau turėjome mes, tačiau paskutinis tritaškis Egidijaus Šlausto metimas iš aikštės vidurio nebuvo sėkmingas, ir patyrėme pralaimėjimą rezultatu 88:91“, – pasakojo V. Bertys.
Mūsų ekipai 29 taškus įmetė Marijus Norkus, 19 taškų – H. Rumša ir 11 taškų – E. Šlaustas.
VARŽOVAI
BUVO STIPRESNI

Atsakomosios rungtynės Mažeikiuose ketvirtadienį į „Ventos“ vidurinės mokyklos sporto salę pritraukė didelį būrį sirgalių, kurie tikėjosi mažeikiškių sėkmės. Iš pradžių atrodė, kad jų lūkesčius komanda pateisins: mūsų krepšininkai nuo pat pradžių išsiveržė į priekį rezultatu 16:9. Tačiau ukmergiškiai greitai apsiprato, išlygino žaidimą, ir pirmasis kėlinukas pasibaigė lygiosiomis rezultatu 25:25. Tokį pat žaidimą svečiai demonstravo ir po pertraukėlės, tuo tarpu mažeikiškių puolimas pradėjo strigti. Tai lėmė, kad kėlinys pralaimėtas net 9:21. Ukmergės krepšininkai išlaikė tokį žaidimo tempą iki pat rungtynių pabaigos ir antrą kartą šventė pergalę rezultatu 91:75.
„Pusfinalis parodė, kad geriau jam pasiruošė ukmergiškiai. Gaila, tačiau mums lieka kautis tik dėl bronzos medalių“, – sakė komandos treneris.
„Mažeikių“ ekipai 17 taškų pelnė M. Norkus, po 15 – A. Jokubaitis ir H. Rumša, 10 – R. Viskonto sąskaitoje.
Šiandien mažeikiškiai pradeda kovas dėl trečios–ketvirtos vietų: pirmąsias rungtynes „Ventos“ vidurinės mokyklos sporto salėje mače iki dviejų pergalių jie žais su ketvirtoje vietoje po reguliariojo čempionato likusiais Šakių „Zanavyko“ krepšininkais. Antrosios rungtynės trečiadienį vyks Šakiuose, o jeigu prireiks trečiųjų, jos šeštadienį vyks Mažeikiuose.