R. Šalaševičiūtė: negalime supriešinti privačios ir valstybinės medicinos

Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.

Naujoji sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė siūlo nepriešinti privačios ir valstybinės medicinos, tačiau nustatyti aiškią paslaugų privačioje medicinoje tvarką.

Privati medicina – valstybinės sistemos dalis

„Iš tikrųjų mes negalime supriešinti privačios ir valstybinės medicinos“, – antradienį interviu „Žinių radijui“ pareiškė ministrė.
Pasak jos, apie teikiamas medicinos paslaugas valstybinėje ir privačioje medicinoje diskutuota su Farmacijos departamento, Vaistų kontrolės tarnyba, Ligonių kasomis.
„Ir iš tiesų manome, kad privati medicina turi būti, tačiau turi būti tvarka jos apmokėjime, ir dėl šito buvo pateikti siūlymai visų mano įvardintų institucijų. Mes juos turime apibendrinti ir nustatyti tą proporciją, kiek pinigėlių ir kaip teisingai pinigėliai turi keliauti apmokant už paslaugas privačiose gydymo įstaigose, kad iš tiesų nebūtų skriauda valstybinei medicinai, nes privati medicina taip pat yra valstybinės medicinos sistemos dalis“, – kalbėjo politikė.

Pirmtakas laikėsi kitų nuostatų

R. Šalaševičiūtės pirmtakas Vytenis Povilas Andriukaitis laikėsi pozicijos, kad privačios medicinos įstaigos neturėtų gauti valstybės lėšų.
Privačios medicinos atstovai ir pacientų organizacijos nebuvo patenkintos buvusio sveikatos apsaugos ministro V. P. Andriukaičio siekiais reformuoti sveikatos apsaugos sistemą. Pasak jų, ministro kuriama dirbtinė priešprieša tarp privačios ir valstybinės medicinos klaidina pacientus ir kelia nereikalingą įtampą.
Konstitucinis Teismas (KT) yra atskyręs būtinosios medicinos pagalbą nuo visų kitų medicinos paslaugų, bet įtampa neatslūgsta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto