R. Vaitkus: mokytojų atlyginimai nėra tokie maži kaip skelbia „Eurydice“

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Rimantas Vaitkus skeptiškai vertina „Eurydice“ švietimo informacijos centro pateiktą statistiką dėl mokytojų atlyginimų Lietuvoje.

R. Vaitkus teigia, kad statistiškai pedagogų atlyginimai perkopia šalies darbo užmokesčio vidurkį.
„Bėda ta, kad mažėja mokytojų krūvis ir, ko gero, mokytojai tuomet ne taip jaučia savo algos dydį. Nors sumažėjęs krūvis tikrai yra kitoks – valandos įkainis išlieka toks pats ir netgi auga, bet sumažėja pačių valandų“, – Vyriausybėje trečiadienį žurnalistams sakė R. Vaitkus.
Anot vicekanclerio, mokytojų atlyginimų augimą galėtų paskatinti etatinis apmokėjimas už darbą, taip pat mokyklų reorganizacija ir jungimas bei sprendimas dėl pensinio amžiaus pedagogų „likimo“.
„Ir tik tada (galima, – ELTA.) galvoti apie papildomas injekcijas iš valstybės biudžeto, kurios galbūt būtų reikalingos mokytojų atlyginimams pakelti“, – pridūrė R. Vaitkus.
Statistikos departamento duomenimis, vidutinis šalies pedagogo atlyginimas prieš mokesčių atskaitymą siekia 823 eurus, tuo tarpu Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pateikiamais duomenimis, vidutinė alga šalies ūkyje prieš atskaičiuojant mokesčius yra 735 eurai.
„Eurydice“ pateikiama informacija, vidutinis mokytojo atlyginimas Lietuvoje dirbant pilnu etatu ir be priedų, taip pat neatskaičius mokesčių per metus siekia 6 954 eurus per metus arba 579,5 euro per mėnesį.

2 Atsakymai į “R. Vaitkus: mokytojų atlyginimai nėra tokie maži kaip skelbia „Eurydice“”

  1. www parašė:

    Jau šlykštu darosi nuo jų melavimo .Noriu priminti tam vaitkui ,kad kai kuriems mokytojams net sumažejo atlyginimas po naujųjų -po jų “atlyginimo pakėlimo“.Ypač tai jaučiama kaimo mokyklose ..Gėda ir skaudu ,kad iš mokytojų kažkokias parodijas valdžia daro.Ar ilgai jūs ten tyčiositės iš pedagogų???

  2. Vardas (privalomas) parašė:

    nekniskit proto kad tokios algos,idomu is kur traukia tokius skaicius,kad eilinis mokytojas tiek gauna? sudeda diriku atlyginimus ir paskui toks vidurkis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto