Raginama deklaruoti vaizdo stebėjimo kameras

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Mieste jau daug metų veikia vaizdo stebėjimo sistema, kuri padėjo išaiškinti ne vieną nusikalstamą veiką ar eismo įvykį.
Siekiant dar greičiau ir efektyviau reaguoti į įvykius bei padidinti nusikalstamumo užkardymo kontrolę, Lietuvos policija kviečia visus gyventojus, taip pat ir mažeikiškius, deklaruoti nuosavas vaizdo stebėjimo kameras.

Savanoriškas vaizdo stebėjimo kamerų deklaravimas nėra naujovė – ji jau yra taikoma daugelyje šalių. Tai stipriai prisideda prie nusikaltimų prevencijos, padeda daug greičiau ištirti nusikalstamas veikas.
„Šiuo metu Mažeikių mieste stebėjimas vykdomas per daugiau kaip 30 vaizdo stebėjimo kamerų. Jų nauda pastebima daugelį metų: peržiūrėjus vaizdo įrašus, nustatytas ne vienas vairuotojas, įvykdęs avariją ir pasišalinęs iš jos vietos, nustatyti plėšimus ar chuliganiškus veiksmus įvykdę asmenys. Šia priemone operatyviai užkertame kelią neramumams viešose vietose ir gatvėse“, – vaizdo stebėjimo kamerų naudą įvardijo Mažeikių rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Arūnas Bubliauskas.
Vis dėlto ši įranga neaprėpia viso mūsų miesto, atokesnių gatvių, todėl gyventojų prisidėjimas pareigūnams gerokai pagelbėtų. Jie pažymi, kad tai, kas fiksuojama gyventojų vaizdo stebėjimo kameromis, stebima nebus, tik prireikus bus prašoma vaizdo įrašo. Šie vaizdai bus žinomi ribotam policijos pareigūnų skaičiui, niekas kitas su pateiktais duomenimis susipažinti negalės.
Plačiau – antradienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto