Raitelė ir jos žirgas šokti mokėsi ketvertą metų

Mažeikiškiai, dalyvavę renginyje „Stop, vasara“, susižavėję stebėjo numerį, kuriame raitelė ir jos baltas išvaizdus žirgas, skambant muzikai, grakščiai šoko stadiono vejoje.
Daugelis tokį reginį stebėjo pirmą kartą. „Santarvė“ susipažino su šiais neįprastais artistais iš arčiau.
Raitelė – klaipėdiškė Daiva Gudžiūnaitė, o jos “partneris” – Andalūzų veislės žirgas Rui Senjoras.
ŽIRGAS –
MĖGSTAMIAUSIAS
GYVŪNAS
Daiva Gudžiūnaitė žirgus pamėgo nuo vaikystės – kaupė viską, kas susiję su arkliais: rinko atvirukus, paveikslėlius, kalendoriukus.
Su žirgais Daiva pradėjo draugauti būdama dvylikos metų. Ir jau daugiau nei dešimtmetis nesiskiria su šiais protingais gyvuliais. Žirgyne Daiva atsirado perskaičiusi skelbimą laikraštyje.
Pamažu merginai pomėgis žirgais virto darbu: dabar ji – Klaipėdos rajono Dargužių žirgyno trenerė ir žirgų dresuotoja. Šiuo metu žirgyne – 27 žirgai. Kiek jų prajodinėjusi, Daiva negali pasakyti. Žino tik tiek, kad daug.
Šiuo momentu raitelė globoja 7 žirgus. Daiva ne tik jodinėja, bet šio meno jau ilgą laiką moko vaikus ir suaugusius žmones. “Žirgą treniruoti įdomiau nei žmogų”, – sako jojikė. Tai specifinis darbas. Arklys – jautrus gyvūnas, puikiai jaučiantis savo šeimininko nuotaiką, vidinę būseną. Tai gyvuliui labai greitai persiduoda.

NEAPSIEITA
BE TRAUMŲ
Iš pradžių dirbant su arkliais trūko patirties, įgūdžių. Tai ne tik malonus jodinėjimas, bet ir nelengvas darbas. Teko valyti aptvarus, žirgus reikia nuolat prižiūrėti: prausti, šukuoti, rūpintis jų išvaizda.
Taip nuolat bendraujant atsiranda žmogaus ir gyvulio tarpusavio ryšys. Daiva sako jaučianti, kaip žirgas laukia savo šeimininkės, tad stengiasi visada jį pamaloninti: paglostyti, pavaišinti kokiu nors skanumynu – morkomis, cukrumi.
Pradėjusi jodinėti, Daiva sako patyrusi visokių nuotykių. Kartais neįmanoma atspėti, ką iškrės tavo globotinis. Būta visokių traumų, bet rimtesnė patirta tada, kai teko gipsuoti lūžusią ranką. “Nuo žirgo reikia mokėti ir kristi”, – šypsodamasi pasakoja Daiva. To išmokstama pamažu.

RUI SENJORAS –
ATVYKĖLIS
IŠ ISPANIJOS
Vienas Daivos dabartinių auklėtinių – Andalūzų veislės žirgas Rui Senjor, kurį jau pažįsta daugelis mažeikiškių, į Lietuvą atkeliavo iš Pietų Ispanijos. Su juo mergina draugauja nuo pavasario. Ypatingas Rui Senjoras tuo, kad tai vienintelis žirgas Lietuvoje, treniruotas dailiojo išjodinėjimo demonstracijai.
Tai, pasak trenerės, Lietuvoje gana nauja jodinėjimo technika.
Paruošti tokią programą, kurią matė mažeikiškiai, reikia trejų ketverių metų. Į Lietuvą Rui Senjoras atkeliavo jau pramokęs šio meno. Daiva sako, kad jai ir jos vienuolikmečiui auklėtiniui jojimas su kliūtimis ar lenktynės nėra įdomios.
Rui Senjoras puikiai jaučia muziką, tad jai grojant raitelei nėra sunku jį valdyti.
Tokioje parodomojoje dailiojo jojimo programoje Daiva ir jos baltakartis žirgas dalyvauja antrąjį kartą. Jojikė sako, kad vežti žirgą dėl 10 – 15 minučių programos į kitą miestą yra per brangu.
Prieš pasirodymą raitelė žirgą ypatingai puošė: prausė specialiu šampūnu, vėliau reikėjo iššukuoti karčius ir uodegą. Žiūrovai neliko to nepastebėję: atsidėkojo raitelei ir jos žirgui ilgais plojimais.

Vytautas MALŪKAS
Žirgui labai greitai persiduoda jojiko nuotaika.
Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto