Rajone daugėja sergančiųjų gripu ir koronaviruso infekcija

Nuotr. iš NVSC archyvo

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Telšių departamento Mažeikių skyrius pranešė, kad nuo sezoninio gripo pradžios – 40-osios metų savaitės – rajone padaugėjo sergančiųjų gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija).

Per savaitę sergamumas labai padidėjo

42-ąją metų savaitę, spalio 16–22 d., bendras sergamumo gripu, ŪVKTI ir COVID-19 liga rodiklis mūsų rajone buvo 721,24 atvejo, tenkančio 100 tūkst. gyventojų. Ankstesnę savaitę (spalio 9–15 d.) rodiklis buvo mažesnis – 671,10 atvejo.

NVSC specialistai primena, kad nuo gripo ir COVID-19 ligos efektyviausiai apsaugo skiepai. Nuo šių ligų rekomenduojama pasiskiepyti vieno vizito metu. Tiek nuo gripo, tiek ir nuo COVID-19 ligos ypač raginami pasiskiepyti rizikos grupėms priklausantys asmenys – 65 m. ir vyresni, žmonės, gyvenantys socialinės globos ir slaugos įstaigose, sergantys lėtinėmis ligomis, pasižymintys nusilpusiu imunitetu, taip pat – medikai ir nėščios moterys.

Galima pasiskiepyti vienu metu

NVSC primena, kad COVID-19 vakcinomis gyventojai gali skiepytis bet kurioje gydymo įstaigoje. Jei rizikos grupėms priklausantys asmenys nori skiepytis kartu su gripo vakcina, tą gali padaryti savo asmens sveikatos priežiūros įstaigoje, kurioje yra prisiregistravę.

Gydymo įstaigų, užsisakiusių vakcinas, sąrašą, rasite čia – https://nvsc.lrv.lt/lt/uzkreciamuju-ligu-valdymas/uzkreciamosios-ligos/gripas-1/gripas-ir-covid-19/skiepijimas-2023-2024-m-sezono-metu/gydymo-istaigu-uzsakiusiu-vakcinas-sarasas

Prevencijos priemonės

NVSC informuoja, kad COVID-19 ligos, kaip ir gripo bei ŪVKTI, prevencijos priemonės yra tokios pačios: būtina reguliariai kruopščiai plauti rankas (ne trumpiau kaip 20–30 sekundžių), nesant galimybės nusiplauti – jas reikia dezinfekuoti; neplautomis rankomis neliesti akių, nosies ar burnos; dažniau vėdinti ir drėgnu būdu valyti patalpas; laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo.

Žmonės, pajutę į peršalimą panašius simptomus, turi likti namuose, nesilankyti susibūrimuose; nevesti sunegalavusių vaikų į ugdymo įstaigas; kreiptis į savo šeimos gydytoją ir laikytis jo rekomendacijų.

Susirgus rekomenduojama dėvėti medicininę kaukę, kuri padės sulaikyti kvėpavimo takų sekretą kosint ar čiaudint. Artimieji, slaugantys sergantį asmenį, taip pat turi dėvėti medicinines kaukes ar respiratorius.

Viešose ir uždarose vietose – kaukės

NVSC specialistai rekomenduoja sergamumo pakilimo metu medicinines veido kaukes arba respiratorius dėvėti viešose uždarose vietose: paslaugų teikimo vietose, renginiuose, maldos namuose, viešajame transporte ir kitose uždarose vietose, kurios yra prastai vėdinamos, yra daug žmonių ir neįmanoma išlaikyti saugaus atstumo.

Gydymo įstaigose veido apsaugos priemones būtina dėvėti pagal jų nustatytą tvarką.

Daugiau informacijos apie COVID-19 ir gripą rasite – https://nvsc.lrv.lt/lt/uzkreciamuju-ligu-valdymas/uzkreciamosios-ligos/gripas-1/gripas-ir-covid-19

Pagal NVSC Mažeikių skyriaus inf. parengė
Asta ŠILAITYTĖ

2 Atsakymai į “Rajone daugėja sergančiųjų gripu ir koronaviruso infekcija”

  1. Tikintiems mokslu parašė:

    Bėgte skiepytis,kol nuodai veltui.

    1. Netikinčiam mokslu parašė:

      Panašu, kad Jūs antivakserinius nuodus naudojate dažnai ir dideliais kiekiais, nes protelis jau visai atrofavosi :-))))

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto