Rajone fiksuoti oro taršos padidėjimai leistinų normų neviršijo

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Mažeikių rajono savivaldybės tarybos posėdyje buvo pristatyti penkerių metų aplinkos oro taršos tyrimo rezultatai. Aplinkos oro monitoringo ataskaitoje teigiama, kad per šį laikotarpį buvo užfiksuoti oro taršos padidėjimai tam tikrais laikotarpiais, tačiau jie neviršijo leistinų metinių normų.
Politikai tyrimų rezultatuose pasigedo išsamesnės informacijos apie taršos šaltinius ir konkretesnių rekomendacijų, ką daryti, kad oro tarša Mažeikių mieste ir rajone sumažėtų.

Savivaldybės administracijos Aplinkos ir sveikatos apsaugos skyriaus vedėjas Zigmantas Kristutis informavo, kad mūsų rajono aplinkos oro monitoringas atliktas pagal Savivaldybės užsakymą ir tarybos patvirtintą programą. 2015–2019 m. monitoringo ataskaitą politikams pristatė vienas iš rengėjų UAB „Darnaus vystymosi institutas“ atstovas, kokybės vadybininkas Ramūnas Markauskas.
Aplinkos oro taršos stebėsena buvo vykdoma Mažeikių mieste: Laisvės ir Laižuvos g., Algirdo ir Gamyklos g., Naftininkų ir Žemaitijos g. sankryžose bei rajone: Bugeniuose, Židikuose, Pikeliuose ir Leckavoje.
R. Markausko teigimu, įvertinus per 2015–2019 m. gautus tyrimo rezultatus bei labiausiai tikėtiną aplinkos oro teršalų kilmę, galima teigti, kad didžiausiais oro taršos šaltiniais išlieka autotransporto ir stambių pramoninių ūkio subjektų teršalų išmetimai. Higieniniu požiūriu pagrindiniai teršalai yra azoto dioksidas, sieros dioksidas, anglies monoksidas.

Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto