Rajone – gripo epidemija

Mūsų rajone gripo epidemija paskelbta nuo antradienio, atšaukta ji bus atskiru įsakymu. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Oficialiais duomenimis, gripas bei ūmi viršutinių kvėpavimo takų infekcija praėjusią savaitę į lovas paguldė tūkstantį rajono gyventojų. Spėjama, kad sergančiųjų gali būti gerokai daugiau – ne visi kreipiasi į medikus.
Suvaldyti situaciją bandoma nuo antradienio Mažeikių rajone paskelbus gripo epidemiją. Tokios epidemijos metu pacientai turi išskirtinių teisių, o medikai – papildomų prievolių.

Viršijo ribinius rodiklius

Gripo epidemija skelbiama, kai sergamumo ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis ir gripu rodiklis yra ne mažesnis kaip 100 atvejų 10 tūkst. gyventojų per savaitę, o klinikinių gripo atvejų skaičius sudaro apie 30 proc. visų registruotų susirgimų atvejų.
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, sergamumo rodiklis mūsų rajone praėjusią savaitę buvo vos ne dvigubai didesnis už šalies vidurkį. Be to, jis didžiausias visoje Telšių apskrityje.
Nors gripas ir nesiekė 30 proc., tačiau, atsižvelgiant į sergamumo dinamiką ir kitus ypatumus, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras rajono Savivaldybei rekomendavo skelbti gripo epidemiją.
Pirmadienį Mažeikių rajono savivaldybės administracijos direktorius Bronius Kryžius pasirašė įsakymą dėl gripo ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų epidemijos paskelbimo.
Savivaldybės gydytoja Daiva Jurkūnienė informavo, kad epidemijos pabaiga bus skelbiama taip pat kaip ir pradžia – atskiru įsakymu, sulaukus Nacionalinio sveikatos centro Telšių departamento rašto.

Kai kur pamokos nevyksta

Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjo Apolinaro Stonkaus teigimu, peršalimo ligos sutrikdė ir mokyklų darbą. Buvo savaičių, kai dėl ligos kai kuriose mokyklose pamokų nelankė apie 30 proc. mokinių.

Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto