Rajone jau įregistruota Laimo liga

Ligas pernešančios erkės labiausiai paplitusios centrinėje ir šiaurinėje šalies dalyse. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Atšilus orams suaktyvėjo erkės. Per pirmuosius šių metų mėnesius Mažeikių rajone jau registruoti keturi Laimo ligos atvejai. Apie susirgusiuosius erkiniu encefalitu kol kas nėra žinoma.

Susirgimų gausėja

Šiais metais Laimo liga susirgo viena moteris ir trys vyrai. Pernai per tą patį laikotarpį buvo registruotas tik vienas šios ligos atvejis.
Telšių visuomenės sveikatos centro Mažeikių filialo vedėjos Irenos Macijauskienės pateiktais duomenimis, dažniausiai Laimo liga tyko bedarbių ir pensininkų, kurių amžius svyruoja nuo 50 iki 60 metų.
Paprastai Laimo ligos didžiausias sergamumas registruojamas rugpjūčio – spalio mėnesiais.

Plinta ligos

Laimo liga – tai erkių platinama liga, galinti pasireikšti gripą primenančiais simptomais, sąnarių patinimu, silpnumu ar net laikinu paralyžiumi.
Erkinis encefalitas – erkinio encefalito viruso sukeliama, erkių platinama infekcinė liga. Ji sukelia  itin ūmius centrinės nervų sistemos uždegimus.
Erkiniu encefalitu galima užsikrėsti visoje Lietuvos teritorijoje. Ligas pernešančios erkės labiausiai paplitusios centrinėje ir šiaurinėje šalies dalyse.
Lietuvoje 2006–2011 metais erkiniu encefalitu susirgo 2498 gyventojai, Laimo liga – 13164 žmonės.

Reikalingos priemonės

Specialistų tyrimai rodo, kad poencefalitinis sindromas stipriai pakenkia gyvenimo kokybei,  priverčia pakeisti ne tik darbą, bet ir gyvenimo būdą, atsisakyti mėgstamos veiklos. Todėl, anot specialistų, būtina imtis priemonių, kad išvengtume erkių įkandimų sukeltų ligų.
Viena pagrindinių priemonių – skiepai, o kita – tinkama, prie kūno prigludusi apranga einant į mišką.

Pagrindinės priežastys

I. Macijauskienė įspėja, kad erkė įsisiurbti ir pernešti ligą gali ne tik miške, bet ir gyvenamojoje aplinkoje: nuosavo namo kieme, sodyboje, miesto parke.
Lietuvos mokslų akademijoje į 2-ąją tarptautinę konferenciją „Erkių platinamos ligos“ susirinkę specialistai išskyrė dvi pagrindines erkių populiacijos didėjimo, o kartu ir erkių platinamų ligų  dažnėjimo priežastis: tai yra klimato kaita ir žmonių elgesio pokyčiai.
Aptikus įsisiurbusią erkę, medikai pataria ją kuo skubiau ištraukti, nespaudžiant erkės kūnelio ir jokiu būdu netepant jo riebalais. Pincetu reikia pamėginti suimti erkę kaip galima arčiau galvos ir pašalinti ją staigiu truktelėjimu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto