Rajone paminėtos Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo metinės

Nuotr. iš Mažeikių „Gabijos“ gimnazijos archyvo

Šiemet šventėme 29-ąsias Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo metines. Savaitgalį Kovo 11-oji paminėta ir Mažeikių rajone. Šia proga vyko koncertai, buvo atidarytos parodos, organizuoti ir konkursai, skirti pasitikrinti istorines žinias.

Koncertas ir paroda

Tradiciškai Mažeikių mieste Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo metinės paminėtos šv. Mišiomis Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje. Šv. Mišias aukojęs kun. Klemensas Jaraminas kvietė maldai už mus visus – Laisvės, Nepriklausomybės ir Lietuvos statytojus – bei už tuos, kurie savo gyvybes paaukojo ant Laisvės ir Nepriklausomybės aukuro.
Vėliau Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centre buvo atidaryta tautodailininkų darbų paroda. Po to mažeikiškiai ir miesto svečiai buvo pakviesti į Mažeikių choreografijos mokyklos vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių studijos „Kauškutis“ šventinį koncertą „Gimtosios žemės atsirėmęs“. Koncerto metu šoko ne tik dabartiniai kolektyvo nariai, bet ir nemažas būrys „Kauškučio“ veteranų. Ant scenos lipo ir savo žemaitiška tarme džiugino mažieji rajono gyventojai.

Surengtos viktorinos

Kovo 11-oji rajone paminėta ir įvairiomis viktorinomis. Lietuvos nepriklausomybės dienos atkūrimo išvakarėse Urvikių kultūros centre vyko konkursas „Lietuvos keliais ir takeliais“. Jo metu istorines žinias pasitikrino komandos, atvykusios iš Leckavos, Buknaičių, Purvėnų, Urvikių, Laižuvos, Šerkšnėnų ir Reivyčių. Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad daugiausiai balų surinko komanda iš Šerkšnėnų. Antri liko leckaviškiai. Trečia vieta pasidalijo vienodą taškų skaičių surinkusios komandos iš Buknaičių ir Urvikių.

Nuotr. iš „Vyturio“ pradinės mokyklos archyvo

Dar viena viktorina vyko Žemalės kultūros namuose. Konkurse „Pažinkime Lietuvą“ sulaukta dalyvių iš Žemalės, Rubikų, Šerkšnėnų ir Mažeikių. Viktorinai buvo parinkti labai įvairūs klausimai, susiję su šalies istorija, kultūra, gamta ir kalba. Po atkaklios kovos paaiškėjo, kad geriausias žinias pademonstravo komanda iš Mažeikių.
Penktadienį Mažeikių „Vyturio“ pradinėje mokykloje vyko rajoninė popietė-viktorina „Dainuok, širdie gyvenimą…“. Savo žiniomis apie Lietuvą varžėsi „Žiburėlio“, Kazimiero Jagmino, „Vyturio“ pradinių mokyklų bei Sodų pagrindinės mokyklos mokiniai. Jie atliko įvairias užduotis: sprendė kryžiažodį, dėliojo dėlionę, spėliojo žemaitiškus daiktus.

Pilietinė akcija

Lietuvos nepriklausomybės dienos atkūrimo 29-osios metinės buvo minimos ir kitose rajono ugdymo įstaigose. Apie šalį, jos istoriją buvo kalbama specialiai surengtose pamokose, lopšeliuose- darželiuose organizuoti minėjimai, piešinių parodos.
Mažeikių Gabijos gimnazijoje mokytojos Rimos Skrodenytės iniciatyva vyko pilietinė akcija „Gyvasis tautos žiedas“. Į akciją prie paminklo Jonui Basanavičiui, pastatyto 1990-aisiais, susirinko dviejų kartų atstovai: Gabijos gimnazijos senjorai ir Gabijos šaulių būrio nariai.

Nuotr. iš mazeikiai.lt tinklalapio

One Reply to “Rajone paminėtos Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo metinės”

  1. Loreta parašė:

    Kaip kuklu.Kitur taip pat vyko renginiai, gal ir geresni.Švietimas renka informaciją nuo pereito amžiaus apie renginius .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto