Rajone skiepijimas nuo COVID-19 infekcijos tik įsibėgėja

Nuotr. iš SAM archyvo

Trečiadienį Savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro posėdyje bene didžiausias dėmesys buvo skirtas vakcinacijai nuo koronaviruso. Savivaldybės gydytoja Daiva Jurkūnienė pasidžiaugė, kad kol kas viskas vyksta sklandžiai, skundų nesulaukiama, o paskiepijama tiek žmonių, kiek gaunama vakcinos.
Statistikos duomenys byloja, kad mūsų rajone paskiepyta beveik 800, arba 1,73 proc. gyventojų, šalies rodiklis – procentu didesnis.

Nustatyti prioritetai

Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro vadovė, Savivaldybės gydytoja D. Jurkūnienė, koordinuojanti ir skiepijimą nuo COVID-19 infekcijos, apžvelgusi situaciją, priminė, kad skiepijimas planuojamas ir vykdomas pagal sveikatos apsaugos ministro įsakymą – nustatytos prioritetinės grupės.
Pirmiausia buvo skiepijami slaugos ir palaikomojo gydymo įstaigų pacientai, socialinės globos įstaigų gyventojai ir darbuotojai, socialines paslaugas teikiantys žmonės. Taip pat skiepyti asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai, vaistininkai, laboratorijų, Karščiavimo klinikos, Mobiliojo punkto darbuotojai.
Šią savaitę Mažeikius pasiekė vakcina, skirta revakcinacijai. Mažeikių pirminės sveikatos priežiūros centre antrojo skiepo sulaukė 240 rajono gyventojų, pirmą kartą jie paskiepyti sausio viduryje. Mažeikių ligoninės darbuotojams skiepijimą organizuoja Respublikinė Šiaulių ligoninė.

Skundų negauta

D. Jurkūnienė informavo, kad jau kitą savaitę skiepytojai įžengs į ugdymo įstaigas – pirmiausia bus paskiepyti tie, kurie tiesiogiai dirba su vaikais: pedagogai, socialiniai darbuotojai, psichologai, kiti specialistai. Kiekviena įstaiga sudaro tokių žmonių sąrašus ir pateikia Savivaldybės gydytojai.
„Tikrai negaliu žinoti, ar teisingai sąrašai sudaryti, tų žmonių nepažįstu. Sąrašą pasirašo įstaigos vadovas, jis ir prisiima atsakomybę“, – pabrėžė Savivaldybė gydytoja.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto