Rajono gyventojų statistika: daugiau mirčių, mažiau gimimų

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Pasaulio gyventojų skaičius nuolat auga, tačiau Lietuvą šis augimas aplenkia.
Ne išimtis – ir Mažeikių rajonas, kuriame ne vienus metus iš eilės gyventojų mirtingumas viršijo gimstamumą.

Beveik ketvirtis – gimusiųjų užsienyje

Kalbant apie neigiamas demografines tendencijas, Lietuva nėra išskirtinė. Gyventojų mažėja ir kitose Europos šalyse. Tačiau mūsų šalyje tas mažėjimas yra spartesnis nei kitur. Ir tam įtakos turi dideli emigracijos mastai. Jauni žmonės išvyksta dirbti į užsienį, ten įsitvirtina, kuria šeimas, gimdo vaikus.
O kokia situacija mūsų rajone? Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyriaus darbuotojų pateiktais duomenimis, 2019 metais skyriuje buvo sudaryta 614 gimimo įrašų. Iš jų į gimimo apskaitą įtraukti 147 užsienyje gimę kūdikiai – beveik 24 proc. visų registruotųjų.
Palyginimui: 2018 m. mūsų rajone registruoti 588 naujagimiai, 2017 m. – 580.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

3 Atsakymai į “Rajono gyventojų statistika: daugiau mirčių, mažiau gimimų”

  1. Bubis parašė:

    To Ieva. Galėjai ir nevargt.

  2. Anonimas parašė:

    Labai ydomu kaip su Ukmerge koks ten gimstamumas ir…

  3. Ieva parašė:

    Antraštė: mažiau gimimų, tačiau skaičiai kalba ką kitą, per paskutinius tris metus Mažeikiuose, 2019 metais gimė daugiausia kūdikių. 2017- 580, 2018- 588, 2019- 614, tačiau jeigu šie skaičiai kalba apie tik Mažeikiuose gyvenančius naujagimius, tai 2019- 467 kūdikiai, tai ištiesų parodytų, kad gimstamumas buvo mažiausias. Pats straipsnis nėra statistiškai teisingai formuluojamas. Taip pat šis straipsnis nuteikia labai neigiamai, ar to yra siekiama, nuliūdinti skaitytoją ir pabrėžti, kad šioje niurioje kasdienybėje gali būti dar labiu? Mano nuomone, straipsnis turi būti neutralus, perduoti informaciją, be jokios žurnalisto asmeninės nuomonės. Atsiprašau už pastabas ir rašybos klaidas, rašiau labai skubėdama, tačiau esu sociologė, tai tokie dalykai man bado akis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto