Rajono jauniesiems šauliams – veiklos įkarštis

Prieš atliekant užduotis – būrio vado patarimai jauniesiems šauliams.

Atlaisvinus karantino sąlygas ir leidus rinktis į didesnes asmenų grupes, praktinę veiklą atnaujino Mažeikių rajono jaunieji šauliai – į žygius grupelėmis vyko Židikų, Sedos, Tirkšlių bei Kalnėnų būrelių nariai. Praėjusį savaitgalį penkių būrių jaunieji šauliai dvi dienas stovyklavo Daubariuose.

Mokomi ir patriotiškumo

Vaikai per šį karantino laikotarpį buvo tiek užsisėdėję, kad žinią, jog jau galima išsiruošti į pirmą žygį šį pavasarį, sutiko su didžiausiu entuziazmu. Taip žygį maršrutu Židikai–Dautarų dvaras–Lūšė apibūdino Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos jaunųjų šaulių būrelio vadovė Gražina Mitkuvienė.
„Žygio maršrutą sudėliojome taip, kad tai nebūtų vien pasivaikščiojimas, o aplankytume tiek čia esančias patriotines vietas, tiek Dautarų dvarą. Pabuvome prie paminklo Žaibo būrio partizanams, kurių kūnai buvo sumesti į prie Židikų esančią pelkę, pasiekėme Lūšėje esantį paminklinį akmenį, skirtą partizanams, kurie nuvertė sovietų traukinį, bei kryžių tremtiniams atminti“, – pasakojo būrelio vadovė.
Kelių valandų kelionės metu vaikai pailsėjo kepdami dešreles, po to grįžo į miestelį. G. Mitkuvienė įsitikinusi: tokie žygiai plečia jaunųjų šaulių akiratį, skatina draugiškumą, vaikai tampa aktyvesni ir labiau bendrauja tarpusavyje.

Būreliai atnaujino praktinę veiklą

Į žygį išsiruošusiems Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos jauniesiems šauliams toli eiti nereikėjo – visame miestelyje ir jo apylinkėse yra gausu patriotinių vietų: jie uždegė žvakutes prie generolui Povilui Plechavičiui atminti skirtos atminimo lentos, esančios prie buvusios miestelio karo komendantūros. Žvakė uždegta ir prie paminklo Vytautui Didžiajam. Pagerbę miestelyje žuvusius Tėvynės apsaugos rinktinės karius, jaunieji šauliai nužygiavo iki Nepriklausomybės paminklo.

Daugelio užduočių metu buvo tikrinamas vaikų fizinis pasirengimas.

Vėliau Sedos salelėje vyko šaudymo varžybos, po to – bendros vaišės.
Nuo židikiškių bei sediškių neatsiliko ir Tirkšlių Juozo Vitkaus-Kazimieraičio pagrindinės mokyklos ir Mažeikių Kalnėnų progimnazijos jaunieji šauliai, kuriems vadovauja Stasys Pauliukas.
„Nužygiavę Ventos pakrantėmis apie aštuonis kilometrus, jaunieji šauliai įkūrė naktinę stovyklą, kurioje vyko bendros pratybos. Tai buvo pirma galimybė praktiškai patikrinti tai, ką išmokome teoriškai karantino metu“, – pasakojo būrelių vadovas.

Teko įveikti daug kliūčių

Renginys, kuris subūrė daugiau kaip aštuoniasdešimt dalyvių, dvi dienas vyko Daubariuose – čia susirinko jaunieji šauliai iš Viekšnių, Židikų, Sedos, Tirkšlių ir Mažeikių. Vienas iš stovyklos rengėjų S. Pauliukas pasidžiaugė, kad Tirkšlių seniūnas Juozas Kungys organizavo žolės nupjovimą prie piliakalnio, parūpino malkų laužui. Tokį dėmesį jaunieji šauliai pajutę pirmą kartą.
„Mes, būrių vadovai, pasistengėme, kad vaikai būtų užimti, sudarėme įvairią programą – žaidėme kvadratą, jaunuoliams teko įveikti kliūčių ruožus, surengėme žaidimą „Žalgirio mūšis“, šaudymo varžybas, vyko lektorių paskaitos, rikiuotės ir skanduotės konkursai. O viską vainikavo dešimties kilometrų naktinis žygis, kurio metu dalyviams teko tris kartus perbristi upelį, eiti šlapiomis pievomis, įveikti ne vieną kliūtį tamsoje – paskutiniai dalyviai peršlapę į stovyklavietę grįžo tik antrą valandą nakties, kur jų laukė šaulių košė“, – įspūdžiais dalijosi pašnekovas.
Rytą jauniesiems šauliams buvo išdalyti medaliai ir dovanos.

Renginiai – vienas po kito

Gegužės mėnesį Viekšniuose tradiciškai vykdavo jaunųjų šaulių spartakiada, tačiau dėl pandemijos jos nebuvo, tad ši stovykla tapo fizinių jėgų, aktyvumo, judėjimo patikrinimu. S. Pauliukas pastebėjo, kad dabar renginiai veja vienas kitą – Gedulo ir vilties dieną Mažeikių Nepriklausomybės aikštėje didelis būrys jaunųjų šaulių duos pasižadėjimą, nes per karantiną to padaryti nebuvo galimybių; dalyvaus Šaulių dienos šventime; taip pat vyks į Lūšę, kur bus minimos aštuoniasdešimtos metinės, kai partizanai nuvertė sovietų traukinį, vežusį į tremtį, ir išvadavo jo vagonuose buvusius žmones.
S. Pauliuko teigimu, būrelių nariai pageidauja, kad būtų rengiamos vasaros stovyklos. Jas numatyta organizuoti liepą – vyks pakopinės jaunųjų šaulių stovyklos. Jeigu tik pavyks, planuose – ir orientacininkų bei parašiutininkų stovyklos.
Nuotr. iš organizatorių archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto