Rajono piliakalniai sustojo ant mažeikiškės dailininkės drobių

Parodos autorė dailininkė Aldona Butkuvienė mažeikiškiams pristatė ir savo gimtųjų vietų piliakalnių vaizdus. Autoriaus nuotr.

Renavo dvare galima apžiūrėti mažeikiškės dailininkės Aldonos Butkuvienės grafinių etiudų parodą „Kalnai ant kalnų“. Savo kūryba mažeikiškius supažindinusi su rajono vandens malūnais, bažnyčiomis, dabar menininkė pristato visus mūsų rajono bei keletą mėgstamų šalies piliakalnių.
Be keturiolikos mūsų rajone esančių piliakalnių, A. Butkuvienė šioje parodoje demonstruoja ir keletą vasarą sukurtų darbų: juose vaizduojamas jos gimtosiose Ukmergės rajono apylinkėse esantis Pilionių-Mateikiškių piliakalnis, kitas piliakalnis užfiksuotas Alytuje, prie Nemuno. Su jais menininkė padarė keletą improvizacijų.
Šie metai paskelbti Piliakalnių metais, ir tai buvusi viena iš priežasčių, dėl ko atsirado tokie darbai. Imtis jų A. Butkuvienę paskatino ir pavasarį mūsų rajono Savivaldybės paminklotvarkininkės Rūtos Končiutės-Mačiulienės surengta ekskursija po Šilalės rajono piliakalnius.

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

Vytautas MALŪKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto