Rajono ugdymo įstaigoms – Žaliosios vėliavos

Gausus Žaliųjų vėliavų įteikimo ceremonijos dalyvių būrys. Deivido Makavičiaus nuotr.

Renavo dvaro rūmuose rinkosi keturiolikos rajono mokyklų ir lopšelių-darželių, vykdančių gamtosauginę veiklą, atstovai: čia jiems buvo įteiktos Žaliosios vėliavos ir apie tai liudijantys sertifikatai.
Renavo pagrindinei mokyklai tai jau jubiliejinis, dešimtasis, gamtosauginio darbo įvertinimas.

Piešė ekologine tema

Žaliosios vėliavos jau dešimt metų teikiamos visoje Lietuvoje, Renavo pagrindinė mokykla mūsų rajone buvo pirmoji, nusipelniusi tokio įvertinimo. Žaliąsias vėliavas rajone turi Renavo, Balėnų, Pavasario pagrindinės mokyklos, darželis-mokykla „Kregždutė“ bei dar dešimt lopšelių-darželių. Tokia vėliava buvo įteikta ir iš Skuodo rajono atvykusiems Ylakių gimnazijos atstovams. Lopšeliui-darželiui „Gintarėlis“ šis antradienis buvo didesnė šventė, kadangi jam Žalioji vėliava įteikta pirmąjį kartą.
Apdovanojimus šioms ugdymo įstaigoms atvežė ir įteikė Lietuvos  gamtosauginių mokyklų programos koordinatorius Renaldas Rimavičius.
Po oficialiosios renginio dalies moksleiviai dalyvavo piešimo šventėje – susiskirstę grupelėmis jie piešė ekologine tema – „Kaip aš prisidedu prie gamtos išsaugojimo?“
Iš visų mokinių darbų surengta paroda, kurią galima apžiūrėti dvaro sodybos svirne.

Žaliųjų vėliavų yra nusipelniusios keturios rajono mokyklos. Deivido Makavičiaus nuotr.

Septyni žingsneliai

Renavo pagrindinės mokyklos direktorė Vida Gureckienė teigė, kad Žalioji vėliava neteikiama bet kam – prie jos einama ne vienerius metus, dirbama nuosekliai ir kryptingai. Ji kasmet įteikiama ugdymo įstaigoms, kurios vykdo septynis gamtosauginių mokyklų programos žingsnelius, tad darbų reikia nuveikti išties nemažai.
Pirmiausiai mokykla turi įkurti gamtosauginį  komitetą, kurį sudaro mokiniai, tėvai, visuomenės atstovai. Tada atliekamas aplinkosauginis auditas: pagal specialią programą daroma visų bendruomenės narių apklausa. Auditas padeda išsiaiškinti, kas mokyklai yra aktualu, priimami  prioritetai ir ta kryptimi dirbama. Pavasarį veikla vertinama, žiūrima, kas padaryta.
„Viena svarbiausių sąlygų  yra įtraukti gamtosaugą į mokymosi procesą, todėl ugdymo įstaigose vyksta integruotos pamokos, kurias veda Žaliųjų judėjimo atstovai“, – pasakojo V. Gureckienė.

Žaliąją vėliavą parveš ir lopšelio-darželio "Delfinas" atstovai. Deivido Makavičiaus nuotr.

Ugdyti nuo mažens

Renavo pagrindinėje mokykloje praėjusį rudenį pamoką apie energijos taupymą vedė Lietuvos Žaliųjų judėjimo pirmininkas Rimantas Braziulis. Balandžio mėnesį vyko pamoka apie atliekų rūšiavimą. Jos metu su mokiniai bendravo Lietuvos gamtosauginės programos vyriausiasis specialistas Aleksandras Kerpauskas. Svečiai įprastai aplanko visas gamtosauginėje programoje dalyvaujančias rajono mokyklas ir ten taip pat veda užsiėmimus.
„Labai svarbu į gamtosauginę ir ekologinę veiklą įtraukti visą mokyklos bendruomenę. Tada darbas vyksta daugelyje sričių. Organizuojame gamtos, Žemės dienas, konkursus, olimpiadas, gamtos viktorinas, akcijas, susitikimus. Žodžiu, atliekame daug gerų gamtai darbų“, – kalbėjo V. Gureckienė.
Kadangi šis darbas vykdomas nuosekliai, pradedama nuo paties jauniausio amžiaus, nuo darželinukų.
„Kada vaikas mokomas nemindyti žolynų, be reikalo neskinti gėlių, nešiukšlinti, tai yra pradžių pradžia. Visa kita – kad aplinką reikia saugoti, branginti, formuojama, ugdoma nuolat. O tai nėra lengva. Kai visa tai diegiama nuo mažens, mūsų aplinka tikrai bus gražesnė“, – įsitikinusi V. Gureckienė.

Programėlę parodė patys mažiausieji. Deivido Makavičiaus nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto