Rankų lenkikai prizinių pozicijų neužleido

Paskutinįkart šiemet buvo susitikę rankų lenkikai – Tauragėje vyko tarptautinis rankų lenkimo turnyras „Žemaitijos taurė 2004“. Tarp dešimties komandų rungtyniavusi Mažeikių rankų lenkikų ekipa iškovojo trečiąją vietą. MAŽEIKIAMS ATSTOVAVO JAUNIMAS
Į šiemet šeštą kartą vykusias rankų lenkimo varžybas susirinko šios sporto šakos mėgėjai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kaimyninės Kaliningrado srities. Konkurencija devyniose svorio kategorijose, kuriose varžėsi per 70 atletų, buvo didelė. Todėl mažeikiškių rezultatai – visose rungtyse jie pateko į stipriausiųjų šešetukus, komandos vadovą Beną Milį nudžiugino.
„ Jau tampa tradicija, kad paruošiame perspektyvius sportininkus, kurie išvyksta tęsti mokslų ar studijuoti į kitus miestus ir gina jų garbę. Mums tenka į suaugusiųjų varžybas vežti jauną komandą, tačiau ir šie ambicingi ir perspektyvūs atletai pasiekia gerų rezultatų“, – teigė „Mažeikių švyturio“ sporto klubo vadovas.
Sėkmingiausiai iš mažeikiškių merginų grupėje, svorio kategorijoje iki 70 kilogramų rungėsi Asta Andersonaitė. Mažeikiškė, lenkdama tiek kaire, tiek dešine ranka, užėmė trečiąsias vietas. Svorio kategorijoje iki 60 kg rungtyniavusi Adrijana Žiurauskytė iškovojo ketvirtąsias vietas.
„Šie pasiekimai juolab svarūs, kad šiemet moterų varžybose dalyvavo nemažas būrys sportininkių: anksčiau atvažiuodavo dvi trys ir pasidalindavo medalius, dabar gi kiekvienoje svorio kategorijoje varžėsi po šešias septynias, kovoti buvo su kuo“, – sakė B. Milis.

MEDALIUS PELNĖ BROLIAI
Aukso medalį turnyre mūsų miestui iškovojo svorio kategorijoje per 90 kg rungęsis žinomas stipruolis Vytautas Lalas. Lenkdamas dešine ranka jis įveikė visus varžovus. Absoliučioje svorio kategorijoje mažeikiškis liko antroje vietoje, finale jam teko pripažinti svečio iš Rusijos pranašumą.
Ne mažiau sėkmingai svorio kategorijoje iki 80 kg rungėsi ir jaunesnysis Vytauto brolis Marius. Lenkdamas dešine ir kaire rankomis jis užėmė antrąsias vietas. „Finale prieš jį stojo patyręs daugelio turnyrų nugalėtojas iš Šilutės, tad tikėtis geresnio rezultato nebuvo galima“, – mažeikiškio pasirodymą komentavo B. Milis.
Toje pat svorio kategorijoje, lenkdamas kaire ranka, ketvirtąją vietą užėmė Mantas Andrulis, dešine – Marius Urbonas.
Įskaitinius taškus mūsų ekipai taip pat pelnė Julius Žiurauskis (svorio kategorijoje per 90 kg, lenkdamas kaire ranka, užėmė ketvirtąją vietą), Aurimas Šliauteris (svorio kategorija iki 90 kg, abi penktosios vietos) ir Artūras Jarutis, toje pat svorio kategorijoje užėmęs abi šeštąsias vietas.
Komandinę turnyro taurę iškovojo Šilutės sportininkai, surinkę 186 taškus ir aplenkę Kaliningrado (87 taškai) bei Mažeikių (60 taškų) komandas.
„Nors rankų lenkimo varžybos buvo paskutinės šiais metais, tačiau tai nereiškia, kad klubo sportininkai jau gali ilsėtis: lapkričio mėnesį vyks šalies jaunimo bei suaugusiųjų štangos spaudimo pirmenybės Šiauliuose, tikimės dalyvauti ir Lietuvos jėgos trikovės taurės varžybose“, – teigė klubo vadovas.