Rašytojos vardo premija – verslininkei

Už Onos Irenos Marcinkevičienės kandidatūrą balsavo aštuoni iš devynių komisijos narių. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Rašytojos Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos premija skiriama bendrovės „Verslo sala“ direktorei Onai Irenai Marcinkevičienei. Tokiam specialios vertinimo komisijos sprendimui pirmadienį pritarė Savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto nariai.

Kandidatūra pasiūlyta trečią kartą

Ši kasmetinė 15 bazinių socialinių išmokų (šiais metais tai 1950 Lt) premija skiriama už rašytojos atminimo puoselėjimą, labdaringos, altruistinės jos veiklos tęsimą.
Kam skirti šią premiją, gali siūlyti įstaigos, organizacijos, pavieniai žmonės, o kurį asmenį pateikti balsuoti Tarybai, sprendžia specialiai sudaryta vertinimo komisija.
Šiemet premijai gauti buvo pasiūlytos dvi kandidatūros.
O. I. Marcinkevičienės kandidatūra pasiūlyta trečią kartą. Verslininkė yra ne kartą parėmusi įvairius Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinės mokyklos projektus, dažnai finansiškai padeda Židikų bažnyčiai, rūpinasi Šatrijos Raganos koplyčios atnaujinimu, užsiima labdaringa veikla, leidžia į mokslus svetimus, nepasiturinčių tėvų vaikus.
Aštuoni vertinimo komisijos nariai balsavo už O. I. Marcinkevičienės kandidatūrą, vienas – už kitą kandidatą.
Vertinimo komisijos sprendimą mėnesio pabaigoje tvirtins Taryba.

Bus įteikta penkioliktąjį kartą

Tai jau penkioliktoji rašytojos vardo premija. Pirmoji premija 1997 metais skirta ilgametei lietuvių kalbos mokytojai Filomenai Juodikienei, praėjusių metų laureatė – Viekšnių bibliotekos bibliotekininkė Sniegena Chriščinavičienė.
Tarp penkiolikos premijuotųjų – ir du vyrai: Merkelio Račkausko gimnazijos mokytojas Martynas Januška bei Viekšnių gimnazijos mokytojas Paulius Auryla.

5 Atsakymai į “Rašytojos vardo premija – verslininkei”

 1. Sveikiname parašė:

  „Dešimt kartų galiu pulti, bet visada atsikelsiu, žinau, kad turiu eiti savo keliu ir juo eisiu, nepaisydama vienos valandos nuovargio ar sunkumo ir tamsos.“- Marija Pečkauskaitė-Šatrijos Ragana.
  Meile zmonems, supratimas ir tolerancija, rupestis savo krastu, tai gerb. Irenos Marcinkevicienes gyvenimo budas. Smagu , kad tai viesai ivardyta premijos forma.

 2. kaip visada parašė:

  Komisija paskiria premiją ir prasideda tradicinės lietuvių pavydo scenos:kodėl tam,o ne anam?Kodėl Petrui,o ne Marytei?Premija taigi tik viena per metus.Siūlau tada tiems niurzgaliams išeitį:IŠSKAIDYTI TĄ PREMIJĄ ir ateinančiais metais padaryti laimingais 1900 nominantų,įteikiant po 1 Lt
  Gal tada ir daiva bus patenkinta….,nes visur jai vaidenasi neteisybė ir apgaulė

 3. Onai parašė:

  gerbiamoji, juk bus ir šešioliktoji premija, tai Jūs ir pasiūlykit kanidatus kitais metais, Žinau šią porą, jie tikrai nusipelnė tokio apdovanojimo. Kaip mano kiti?

 4. Ona parašė:

  Aš ne prieš Ireną Marcinkevičienę, bet man maloniau, kad Židikiškiai būtų pasiūlę savos seniūnijos žmones. Aš visada didžiuojuosi Jūrate ir Kęstučiu Šiauliais, tai tikri meno, gėrio, savitumo puoselėtojai, tik kažkaip jų nepripažįsta ŽIDIKŲ KULTŪROS CENTRAS, matomai todėl, kad pavydi, nes patyus nesugeba nieko padaryti.
  Didelė pagarba Jūratei ir Kęstučiui, sėkmės JUms.

 5. židikiškė parašė:

  Ir kas gali paneigti posakį, kad trečias kartas nemeluoja? Sveikinu ponią Ireną. Tai labai jaukus, šiltas, dosnus ir Židikuose visada laukiamas žmogus. Net neabejodama būčiau balsavusi už jos kandidatūrą. Sėkmės Jums ir toliau skleisti gėrį, ramybę ir mokėjimą dalintis geru su tuo, kam to reikia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto