Rašytojas Romualdas Granauskas balandžio 18-ąją švenčia 75-erių metų sukaktį.
Šia proga jį pasveikino Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.
Linkėjo sveikatos ir kūrybos
„Esate išskirtinio talento rašytojas, kurio knygos – mūsų literatūros istorija, dabartis ir ateitis. Visada buvote ir iki šių dienų išlikote ištikimas savam kūrybos stiliui ir vienai ypatingai temai – Lietuvos kaimui, jo žmogui ir šio žmogaus likimui sudėtingomis istorinėmis aplinkybėmis“, – sakoma šalies vadovės sveikinime.
Pasak Prezidentės, rašytojo knygos leidžia iš naujo pažinti savo kraštą, jo savitumą. Skaitydami gilinamės į kintančius žmonių santykius, pastangas išsaugoti tai, kas tikra, sava, amžina. R. Granausko knygos nuolat moko jautrumo, atidumo ir meilės viskam, kas gyva.
Prisijungdama prie didelio R. Granausko kūrybos gerbėjų būrio šalies vadovė jubiliejaus proga rašytojui palinkėjo stiprios sveikatos ir kuo daugiau kūrybingų dienų.
Kūrybos šaltinis – pats gyvenimas
Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatą R. Granauską jubiliejaus proga pasveikino ir Ministras Pirmininkas A. Butkevičius.
„Jūsų kūrybos šaltinis – tai pats Jūsų gyvenimas. Esate pasakęs, kad šis patyrimas – tai ne istorija, o Jūsų savastis. Pamokančia istorija, gyvenimo vadovėliu, jis tampa jau mums, knygų skaitytojams“, – sakoma Premjero sveikinime.
Pasak Ministro Pirmininko, nuostabą kelia rašytojo kūrybinio gyvenimo produktyvumas. „Jau net kelios Lietuvos kartos išaugo su Jūsų „Gyvenimu po klevu“, su Jūsų knygomis“, – sako Premjeras, rašytojo sukakties proga linkėdamas kultūrai imlios ir jautrios Lietuvos.
Neatsiejama nuo Žemaitijos
Mūsų kraštiečio biografija glaudžiai susijusi su Mažeikiais ir Žemaitija.
Prozininkas, dramaturgas ir eseistas R. Granauskas gimė 1939 m. balandžio 18 d. Mažeikiuose. Gyveno Sedoje, dirbo Skuodo laikraštyje „Mūsų žodis“, „Nemuno“ žurnale, taip pat gyveno Mosėdyje, kur mokytojavo vidurinėje mokykloje, ir kitose Žemaitijos vietovėse. Daugelį jų galima atpažinti jo kūriniuose.
R. Granauskas dirbo statybininku, šaltkalviu. Nuo 1972 m. atsidėjo kūrybiniam darbui.
Kaip teigia kritikai, R. Granauskas yra regioninis autorius, visa jo kūryba nuspalvinta žemaitiško kolorito. Tradiciškai Prūsija ir Žemaitija laikoma išminties kraštu, o R. Granauskas yra savotiškas šio krašto nykstančios senosios kultūros metraštininkas.
Vienas iš žymiausių R. Granausko kūrinių – apysaka „Gyvenimas po klevu“ (1988). Ji tapo lietuvių prozos atgimimo ženklu; jos motyvais 1988 m. sukurtas televizijos filmas.
Rašytojas yra sukūręs ir kino scenarijų. 2000 m. R. Granauskas apdovanotas Nacionaline premija.
saunuolis, aisku mazeikiskis
Ar jis mazeikiskis?
Su gimtadieniu !!!