REDAKTORIAUS SKILTIS: Atradimas

Audronė MALŪKIENĖ

Savaitgalį atradau Kuršėnus. Gal žodis „atradau“ ir nelabai tinka, bet iki šiol daugelį metų tą miestą prisiminiau tik kaip sustojimą pakeliui į sostinę ar iš jos. Nedidelė autobusų stotelė su aikštele – ir neretai ilgas laukimas (vairuotojai tokiu būdu, matyt, „išlygindavo“ grafiką).
Šį kartą Kuršėnai man pasirodė kaip nedidelis miestas kokioje nors Vakarų Europos šalyje. Ir viskas dėl naujojo pėsčiųjų tilto per Ventą.

Naujasis statinys įsikūrė pačiame miesto centre ir sujungė abu upės krantus, juo galima ne tik pereiti, bet ir čia pasivaikščioti, pasėdėti, pažiūrėti, kas naujo informaciniuose stenduose, pasigrožėti vandens lelijomis. Pakrantėje – žaidimų aikštelė vaikams, arčiau vandens – sėdmaišiai, sėsk, gulk ir svajok, stebėk upės tėkmę ar ančių šeimyną… Gėlynai, nupjauta žolė, vaikų klegesys. Ir visiškai šalia – automobilių gausmas, judri gatvė. Kai pasiekiau kitą krantą, atsigręžiau – tiltas, žmonės, bažnyčios bokštas, matomas pro medžius, – visa tai ir sukūrė „kitoniškumo“ atmosferą.

Tiltas nuteikė džiaugsmingai. Kaip ir pėsčiųjų takas Papilėje, palei Ventą. Kaip žaliuojantys laukai, miškai tolumoje ir pakeliui sutikta liūtis – kartu su vaivorykšte. Tikrai gražus mūsų kraštas.
Ir nenoriu nieko lyginti, nes kiekvienas kraštas, miestas ar miestelis, o gal, tiksliau, jo žmonės, savaip mato perspektyvą, svajoja, kuria, planuoja.

Kuršėnai pamatė štai tokią galimybę. Akivaizdu, kad įgyvendinti ją nebuvo paprasta. Svarstydama: kas, kaip, kodėl, mintyse vėl išgirdau žinomą šalies politiką, kuris prieš dešimtmetį man pasakė: „Svajoti iš principo reikia daugiau, nei turi savo kišenėje. Svajonė pagal esamas galimybes – ne svajonė, o pirkinių planas. O štai įžūli svajonė turi didelį potencialą būti įgyvendinta.“
Iš tiesų, kai kažko labai nori, puikiai matai, kaip viskas vyks, bus, atrodys. Ir tą viziją sunku pakeisti kita, gal žemiškesne, paprastesne, labiau realistiška. Priešingu atveju, bus panašu į mūsų pramogų centro projekto transformacijas.
Suprantu: tiesiog dirbti ir labai norėti padaryti – du skirtingi dalykai. Neklysti ir įžūliai svajoti – manau, taip pat skirtingos pozicijos, siekiai, tikslai. Pirmu atveju saugiau ir ramiau, antruoju – daugiau džiaugsmo. Visiems.

Buvo mintis pasidomėti, kiek kainavo tas Ventos gabalėlio sutvarkymas ir pėsčiųjų tilto statyba. Paskui apsigalvojau. Nereikia svarstyti, nereikia lyginti, nereikia frazių „o ten“, „o čia“.
Pasidžiaukime ir tiek. Ir kokią nors gražią vasaros dieną ar vėlų vakarą atraskime Kuršėnus.
Audronė MALŪKIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto