REDAKTORIAUS SKILTIS: Bandyti visada reikia

Audronė MALŪKIENĖ

Netikiu loterijomis. Ir bilietų neperku, nes žinau: išlošti neduota. Net kitų žmonių man padovanoti bilietėliai būna tušti.

Užtat esu nuolatinė rinkimų dalyvė. Nesakau, kad daug laimiu iš to dalyvavimo, bet užtat man ramu. Aš savo valią išreiškiau, o jei ji nesutapo su kieno nors kito ar daugelio valia, ką jau darysi…
Tiesa, į rinkimų rezultatus stengiuosi žiūrėti šiek tiek atsietai – kaip ir į loterijų. Bet tai, kad dažniausiai „pastatau“ ne už laimėtojus, manęs neerzina. Mane erzina potencialių balsuotojų požiūris, kai už savo uždirbtus pinigus jie gali prisipirkti krūvą loterijos bilietų, pinigėlius sausai pralošę – nepykti ir nesukti galvos, o štai nueiti iki rinkimų balsadėžės – problema, nes neleidžia principas „Vis tiek nieko gero nebus“.
Aha. Taškydami pinigus tikime sėkme, o dalyvaudami balsavime – ne. Nors tai mums nieko nekainuoja.
Jei atvirai, čia aš taip neįkyriai bandau jus suagituoti dalyvauti rinkimuose. Ypač kai renkame vietos tarybą ir merą. Seimas – gal ne toks artimas reikalas, jei aš ir nenueisiu ar net visi Mažeikiai nenueis, Lietuva parlamentą vis tiek išrinks. Kad ir be mūsų. Tik įdomiai išgarsėtume ir liktume be atstovo.
O štai vietinis parlamentas… Jį renka gerokai mažiau žmonių. Tad nejau viską patikėsime tam pačiam „loteriniam“ atsitiktinumui?

Galima paprojektuoti. Kas turi subūręs vadinamąjį elektoratą, laimės kelias kėdes naujoje taryboje. Dar laimės tie, kas mums atrodo gražūs ir protingi. Arba panašūs į mus, mėgstančius kritikuoti, ypač jei patys prie jokių darbų neprisidėjome. Arba neetatiniai vietinių politinių šou organizatoriai. Arba auksaburniai, savo tezėmis garsinantys Mažeikius už jų ribų. Arba nuolat matomi valdžios atstovai, prie kurių mūsų akis jau taip priprato, kad ir kvadratėlį pažyminčiai rankai nesutrukdys…
Niekas nepatinka?

Bet juk galima balsuoti ir atmetimo principu. Atmesti netinkamus ir rinktis iš tinkamesnių. Galima išvis nebalsuoti – net sugadinus biuletenį, mūsų pozicija kažką lems – didesnį bendrą rinkimų dalyvių procentą. Šiokia tokia įtaka rinkimų slenksčiui ir kėdžių pastumdymui.

Jei net netikite rinkimų laime, vis tiek įmeskite į balsadėžę tuos biuletenius. O paskui galite nueiti į artimiausią prekybos centrą ir nusipirkti loterijos bilietą.
Nuoširdžiai linkiu sėkmės. Abiem atvejais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto