Redaktoriaus skiltis: Be didelių investicijų

Paskutiniame Savivaldybės tarybos posėdyje buvo pritarta Savivaldybės administracijos struktūros reformavimui. Tarp numatomų pertvarkymų – naujo skyriaus, kurio tikslas – visuomenės informavimas ir bendradarbiavimas su ja, sukūrimas. Tai, kad informacija Savivaldybės taryboje, administracijoje yra valdoma ir dabar, kol toks skyrius dar nesuformuotas, liudija svetainė www.mazeikiai.lt
Dabar kita medalio pusė. Tai, kad Savivaldybės administracijos ryšių su visuomene būsimieji (ar esami) specialistai dėl nežinojimo ar dėl kokių nors kitų priežasčių užmiršta, jog žiniasklaida – visuomenės dalis, kuriai yra suteikti įgaliojimai informuoti (vadinasi, ir gauti informaciją), liudija faktai, jog mūsų redakcijos pašte beveik neliko laiškų iš Mažeikių rajono savivaldybės administracijos. O jei redakcijos darbuotojai kokio nors specialisto paprašo atsakyti į mažeikiškiams aktualius klausimus, sunku prognozuoti, kada tie atsakymai juos pasieks.
Suprantu, kad laiko maža, o darbų daug. Suvokiu ir tai, kad www.mazeikiai.lt – tai ta vieša erdvė, kurioje žinių kiekį ir turinį reguliuoja pati valdžia: ką pranešti, kiek pranešti ir kaip pranešti. Kitos žiniasklaidos priemonės pačios atrenka naujienas. Tokia jų teisė pagal įstatymus ir ekonominė rizika – nes būtent skaitytojas sprendžia, ar naujienų atranka, pateikimas, visas leidinio turinys yra vertas jo dėmesio.
Savivalda – labai svarbi mūsų visų gyvenimo dalis. Nuo vietos valdžios planų, darbų, jų rezultatų priklauso rajono žmonių gerovė. Ir neabejoju: kuo labiau informuotas bus mažeikiškis, tuo mažiau vietos liks faktais nepagrįstoms interpretacijoms, gandams, nesusipratimams.
Prieš gerą mėnesį priminėme valdžios institucijoms Visuomenės informavimo įstatymo 6 straipsnio „Teisė gauti informaciją iš valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų“ kelis punktus. Norėčiau dar kartą juos pacituoti.
„2. Valstybės ir savivaldybių institucijos bei įstaigos turi informuoti visuomenę apie savo veiklą.
3. Valstybės ir savivaldybių institucijos bei įstaigos privalo Teisės gauti informaciją iš valstybės ir savivaldybių įstaigų įstatymo bei kitų įstatymų nustatyta tvarka teikti viešąją informaciją, taip pat turimą privačią informaciją, išskyrus įstatymų nustatytus atvejus, kai privati informacija neteikiama.
4. Informacija, kurią rengiant nereikia kaupti papildomų duomenų, viešosios informacijos rengėjams ir (ar) skleidėjams, žurnalistams pateikiama ne vėliau kaip per vieną darbo dieną, o informacija, kurią rengiant reikia kaupti papildomus duomenis, – ne vėliau kaip per savaitę (aut. paryškinta).
5. Valstybės ir savivaldybių institucijos bei įstaigos, kitos biudžetinės įstaigos, atsisakiusios teikti viešąją informaciją viešosios informacijos rengėjui, ne vėliau kaip kitą darbo dieną turi raštu pranešti rengėjui apie atsisakymo suteikti informaciją priežastis.“
Labai norėtųsi, kad bendradarbiavimas ar bent įstatymų numatytų pareigų vykdymas prasidėtų greičiau – dar iki užbaigiant padalinių pertvarką. Jau rašėme, kad kaimyninių rajonų valdžia, bendraudama su vietos žiniasklaida, apsieina be didelių etatinių investicijų, tačiau savo darbus laiku atlieka ir vieni, ir kiti.
Tegul viešųjų ryšių specialistų šalia valdžios būna tiek, kiek savivaldybės yra pajėgios išlaikyti, tačiau jie (ar jis) turi atlikti ir tokią funkciją – palaikyti ryšius su žiniasklaida, laiku atsakyti į klausimus apie Savivaldybės darbus ir planus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto