REDAKTORIAUS SKILTIS: Dirbti – penkis kartus geriau!

Audronė MALŪKIENĖ

Šalies savivaldybių vadovai jau susidūrė su pinigų stygiumi. Biudžetuose nėra numatyti tarybos narių atlyginimai, kuriems savivaldybės turės surasti keliskart daugiau lėšų, nei anksčiau reikėjo. Mažeikiškiai jau suskaičiavo: praėjusiais metais mūsų Tarybos nariams buvo kompensuota apie 78 tūkst. eurų išlaidų, o mokant jiems atlyginimus prireiks daugiau nei 400 tūkst. eurų per metus.
Skaičiuojame toliau: per kadenciją 27 mūsų Tarybos nariams prireiks 1,6 mln. eurų. Pagal ankstesnės kadencijos Tarybos patvirtintą reglamentą, didžiausia išmokama suma per 4 veiklos Taryboje metus vos siekė pusę milijono eurų, realiai buvo sumokėta mažiau, mat ne visi prašė kompensacijų, o ir tie, kurie prašė, „limitų“ neviršijo.

Ir šios kadencijos tarybų nariai, kurie pinigėlius už darbą gaus jau Vietos savivaldos įstatymo nustatyta tvarka, gali to atlyginimo atsisakyti. O jei neatsisakys?
Mažųjų šalies savivaldybių vadovai griebiasi už galvų ir sako, kad siūlys Seimui „tobulinti“ įstatymą – mažinti jau įteisintą atlyginimą.

Širvintų savivaldybės vadovė sutaupyti bando siūlydama pakeitimus: tarybos ar komiteto posėdį praleidusiems politikams alga mažėtų perpus.
„Logiška – noriu ir prieš žmones parodyti, kad jei tarybos narys gauna užmokestį, tai eina į darbą 2 kartus per mėnesį. Iš vyriausybės atstovo gavau teikimą, kad mano reglamentas yra neteisingas ir jei jo nekeisiu, būsiu paduota į teismą, tai greičiausiai susitiksim teisme“, – tokia LRT laidoje deklaruota merės pozicija.
Ar ji šiek tiek neprimena per paskutinį mūsų Tarybos posėdį ir prieš jį kilusių debatų?
Kai kurių savivaldybių vadovai įsitikinę: jei viršplanines biudžeto lėšas reikės naudoti algoms, gali nukentėti infrastuktūros projektai, kitos sritys.

Finansų ministrė Gintarė Skaistė ramina: pinigų savivaldybėms turėtų užtekti: „Žvelgiant į savivaldybių biudžeto pajamas, matome, kad jos renkamos geriau, nei buvo prognozuota rengiant biudžetus, savivaldybės turi viršplaninių pajamų, gali pasikoreguoti biudžetus, atsižvelgus į poreikius.“
Finansų ministerijos pozicija: pastaruosius kelerius metus savivaldybių pajamos sparčiai augo, pavyzdžiui, šiemet, palyginti su pernai, padidėjo kone 13 proc. ir viršija 5 mlrd. eurų.
Taigi, pinigų lyg ir yra arba turėtų būti. Bet kas paneigs, kad permainų palyginimas su bėgimu nuo vilko iki meškos nėra aktualus?

Mums, rinkėjams, tų pinigėlių lyg ir negaila – tegul tik politikai dirba penkis kartus geriau, nei dirbo iki šiol. O Širvintose – net septynis!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto